Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Rozi napisał:

Chmura przyszłość branży :notlikethis: Nie ma nic lepszego niż granie z artefaktami wizualnymi i lagami!

 

Nie mówię przecież o graniu w Rosji. Tam u was to i pewnie za 100 lat nic się w tej materii nie poprawi.

 

5G i coraz szybszy internet po kablu wszystko zmieni. Wszystko zmierza w kierunku chmury, to nie wiem dlaczego myślicie, że z graniem będzie inaczej. Kto to myślał aby kilka lat temu móc strumieniować filmy przez internet, a w dodatku mobilnie i stabilnie. Teraz nikt się nad tym nie zastanawia, a odpala sobie film w podróży pociągiem albo autobusem z wifi. Z rok czy dwa lata temu jak po raz pierwszy odpaliłem granie w chmurze na xboxie, to też kręciłem nosem. Niby ok ale szału nie ma. Ostatnio z tego co widzę, to działa to coraz lepiej. Nawet w pracy odpaliliśmy GeForce Now aby sprawdzić jak to będzie działać. Kolega stabilnie grał w Vietcong dodany kiedyś przez Epic, a drugi w Dying Light - tu miałem wrażenie, że grafika w darmowej wersji chmury jest lepsza niż na PC/konsoli. Sam odpaliłem Total War Warhamer i było spoko, a nie mamy tutaj jakiegoś zajebistego neta. Jeżeli to będzie się rozwijać, to nie wiem czy kupię kiedykolwiek nowy PC. Nawet posiadanie konsoli może zostać postawione pod znakiem zapytania, zwłaszcza jak ktoś mało gra.

 

 

Odnośnik do komentarza

Tutaj pewnie mało kto myśli, ale za 20-30 lat cyfrowa telewizja pójdzie w cholerę i będzie wszystko puszczane za pomocą pasma internetowego. Tak jak kiedyś miałeś analogowe, potem cyfrowe, to na koniec wpadnie internet. Więc granie w chmurze za parę lat będzie standardem, a ikonki w tv sony/ms/nintendo będzie zwykłym ficzerem, który możesz opłacić abonament grania. 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Bycie zdanym na usługi, które będą mieć awarie i inne problemy z połączeniami akurat w momencie, kiedy mamy wolny wieczór na granko w jakiegoś singleplayer. Brzmi jak piękna przyszłość :obama:

 

To tak jak z prądem kiedyś, czasem napięci skoczyło i popaliło żarówki w chałupie. 

 

Co do grania w chmurze, dla gawiedzi pewnie tak się skończy. Pasjonaci będą chcieli jednak pograć bez artefaktów w możliwie jak najlepszej jakości. 

Odnośnik do komentarza

Szczerze powiedziawszy,to naprawdę dziwię się niektórym z was. Z gierkami i gadżetami elektronicznymi macie styczność od dzieciaka, a mimo tego klapki na oczach ;) Tam kolega, któremu skomentowałem odnosił się do perspektywy 10 letniej. Pamiętacie jeszcze jak świat wyglądał 10 lat temu? Sprawdziłem na szybko, to pierwszy smartfon w Polsce miał pojawić się w 2009 r. Ja wtedy i jeszcze długo potem miałem zwykły telefon starego typu. Jak świat się przez te 10 lat zmienił! W dużej mierze nie potrzebujesz już komputera, bo większość rzeczy możesz załatwić z telefonu. 10 lat temu, to aby coś załatwić z telefonu musiałeś z niego zadzwonić, a nie poklikać na ekranie dotykowym. Teraz duże firmy coraz częściej oferują odpłatnie moce obliczeniowe w swojej chmurze, bo to może być tańsze dla biznesu i bardziej opłacalne.

 

43 minuty temu, Ukukuki napisał:

Co do grania w chmurze, dla gawiedzi pewnie tak się skończy. Pasjonaci będą chcieli jednak pograć bez artefaktów w możliwie jak najlepszej jakości. 

 

A co jeżeli nie będzie już sprzętu? Przecież z punktu widzenia głównych producentów konsol nieopłacalne staje się dopłacanie do każdego sprzętu przy jego premierze. Jeszcze narzekamy, że sprzęt już jest przestarzały i nie ma podjazdu do PC. Albo jeżeli granie w chmurze zapewni taką samą albo lepszą jakoś? Popatrzmy na strumieniowanie filmów w jakości 4k przez neta. Kiedyś to tylko odtwarzacz mógł zapewnić taką jakość.

 

Nowy wspaniały świat przed nami. Zanim się obejrzycie dekada zleci, a w jej czasie dużo się pozmienia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 hours ago, Elitesse said:

Szczerze powiedziawszy,to naprawdę dziwię się niektórym z was. Z gierkami i gadżetami elektronicznymi macie styczność od dzieciaka, a mimo tego klapki na oczach ;) Tam kolega, któremu skomentowałem odnosił się do perspektywy 10 letniej. Pamiętacie jeszcze jak świat wyglądał 10 lat temu? Sprawdziłem na szybko, to pierwszy smartfon w Polsce miał pojawić się w 2009 r. Ja wtedy i jeszcze długo potem miałem zwykły telefon starego typu. Jak świat się przez te 10 lat zmienił! W dużej mierze nie potrzebujesz już komputera, bo większość rzeczy możesz załatwić z telefonu. 10 lat temu, to aby coś załatwić z telefonu musiałeś z niego zadzwonić, a nie poklikać na ekranie dotykowym. Teraz duże firmy coraz częściej oferują odpłatnie moce obliczeniowe w swojej chmurze, bo to może być tańsze dla biznesu i bardziej opłacalne.

 

Cieniutko. Ja w Polsce w 2004 miałem

 

0003Z4UZK8GJFI9S_625.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

No dobra a ja mieszkam w malym miasteczku gdzie jest okolo 15k mieszkancow i obecnie wleci mi od wrzesnia 555Mb. To zaden wyznacznik. Sama Chmura mocno poszla do przodu. Przypomnijcie sobie katastrofe on nazwie OnLive. Dzis takie GFN juz jest w 100% komfortowe do grania. XCloud goni, Sony powoli w to idzie. Nawet na Nintendo RE2/3 i np Control to juz streaming (jakosci komentowal nie bede). To nie tak ze ktos za 10 lat odetnie tradycyjny gaming. Tylko powoli bedzie to rosnac tak jak kiedys rynek cyfrowek. Pudla jeszcze pozyja sporo lat, ale hajs robi sie gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza

Gdyby teraz istniała jakaś grupka uprzywilejowanych, którzy grają w chmurze to można by liczyć, że z biegiem czasu to się upowszechni. W rzeczywistości każdy kogo tylko stać ma mocnego peceta bo tak jest zwyczajnie lepiej. Przed iphonem było pełno smartfonów, ale adresowanych do nielicznych. Zupełnie inne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał:

No masa tego była a w latach 90 palmtopy. Sam miałem takie cudo. 
 

Sprzęt będzie jeszcze długo w postaci komputerów, laptopów. Konsole kiedyś pewnie skończą jako apka w TV z chmurą ale kiedy? To tylko fantazjowanie. 

No moze nie szybko (obstawiam z 20 lat ale to strzal wyciagniety z dupy) ale to sie stanie. Przypominam ze takie TV zastepujace xboxa juz sa ;) Samsung ma Xcloud domyslnie (albo bedzie mial bo nie sledzilem czy premiera juz byla).

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Czoperrr napisał:

Problem nadal jest z dostępem do internetu. Mieszkam w Opolu a mimo to u mnie na osiedlu maksymalnie co mogę mieć to 100 Mb :reggie: Są miejsca gdzie jeszcze gorzej z dostępem do szybkiego łącza.

 

Ja mieszkam na wiosce pod Wrocławiem. Gdzie się nie obejrzę, to widzę coraz więcej nowych masztów stawianych pod 5G. Dodatkowo tereny, które były dotychczas wykluczone łapią się na programy z funduszy unijnych i operatorzy (np. Orange) ciągną tam światłowód. Nie mieszkam aż na takim zadupiu więc u mnie na wiosce mam internet na kablu miedzianym do 80 mb. U Ciebie pewnie jest to samo. We Wrocławiu na starych blokach to też był maks, co mogłem mieć. Mimo wszystko jest to naprawdę komfortowa prędkość do grania, ściągania filmów czy gier. Kolega, który mieszka już na zadupiu załapał się na ten program unijny i ma neta 300 mb/s. Przy czym jest możliwość nawet do 1000 mb/s. Na starych blokach, w starszych częściach miast jest problem z konserwatorem zabytków, który nie chce podobno wydawać zgód na tego typu inwestycje. Choć nie wiem. Może firma idzie po najmniejszje linii oporu i robi tylko tam gdzie jest wygodniej albo bardziej opłacalnie. Moja miejscowość, czy jej część już niestety nie łapie się na ten program i jedna z prywatnych firm odpowiedziała na moje zapytanie ofertowe - jak znajdzie się 40 domów, to mogą pomyśleć o pociągnięciu tam światłowodu... Sam jestem bardziej przekonany do kabla ale 5G ma oferować prędkość nawet do 600 mb/s co już jest bardzo dobrym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Sebas napisał:

Gdyby teraz istniała jakaś grupka uprzywilejowanych, którzy grają w chmurze to można by liczyć, że z biegiem czasu to się upowszechni. W rzeczywistości każdy kogo tylko stać ma mocnego peceta bo tak jest zwyczajnie lepiej. Przed iphonem było pełno smartfonów, ale adresowanych do nielicznych. Zupełnie inne zjawisko.

 

Samych telefonów z symbianem sprzedało się ponad miliard. Nie nazwałbym tego adresowaniem do nielicznych. Sam siedziałem już na symbianie w 2001 roku na starym palmtopie a telefon z symbianem miałem w 2003. A do tego dochodzą jeszcze inne systemy operacyjne jak windows mobile, linux, UIQ ect. 
 

W telefonach z windows mobile był fajny patent z dyskiem twardym. Robili takie miniaturowe które miały kilka giga pamięci co wtedy było kosmiczną wartością. Było słychać fajne cykanie z telefonu xD

11 minut temu, Elitesse napisał:

Sam jestem bardziej przekonany do kabla ale 5G ma oferować prędkość nawet do 600 mb/s co już jest bardzo dobrym wynikiem.

Jest to prędkość nieobciążonego masztu. 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Ukukuki said:

 

Samych telefonów z symbianem sprzedało się ponad miliard. Nie nazwałbym tego adresowaniem do nielicznych. Sam siedziałem już na symbianie w 2001 roku na starym palmtopie a telefon z symbianem miałem w 2003. A do tego dochodzą jeszcze inne systemy operacyjne jak windows mobile, linux, UIQ ect. 
 

W telefonach z windows mobile był fajny patent z dyskiem twardym. Robili takie miniaturowe które miały kilka giga pamięci co wtedy było kosmiczną wartością. Było słychać fajne cykanie z telefonu xD

 

Nie każdy telefon z symbianem zakwalifikowałbym jako smartfona. Masowy klient w czasach tego os-a nadal używał zwykłą komórkę.

 

Ale miałem niezły ubaw jak każdy się zachwycał iphonem bo cały się dotykiem obsługuje :leo:

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Sebas napisał:

Gdyby teraz istniała jakaś grupka uprzywilejowanych, którzy grają w chmurze to można by liczyć, że z biegiem czasu to się upowszechni. W rzeczywistości każdy kogo tylko stać ma mocnego peceta bo tak jest zwyczajnie lepiej. Przed iphonem było pełno smartfonów, ale adresowanych do nielicznych. Zupełnie inne zjawisko.

 

Ważne jest także wstrzelić się w odpowiedni moment. Pamiętam, że były jakieś urządzenia do grania (raczej konsole), które oferowały podłączenie do internetu i grę online jeszcze przed tym jak zaczął robić to pierwszy xbox. Rozwiązanie wyprzedziło swoje czasy jednak nie trafiło na podatny grunt i pomysł upadł. Innym razem MS miał kiedyś wydać jakieś urządzenie, które dziś nazwalibyśmy tabletem ale pomysł nie chwycił. Dopiero produkt Apple się przyjął i ustalił standardy na tym rynku.

 

Co do gry w chmurze, to nie wiem o jakie uprzywilejowanie chodzi. To może być nawet bardziej opłacalne niż zakup nowego komputera i wymienianie jego karty graficznej czy innych urządzeń.

 

23 minuty temu, Czoperrr napisał:

Nie spodziewajcie się jakiś zjawiskowych gier jeśli branża przejdzie całkiem na chmurę. Raczej będą to gównogierki dla pospólstwa bo to będzie największy target i najłatwiejszy zarobek.

 

Pewnie też. Jednak już teraz masz większe tytuły, które działają w chmurze. Sprawdź listę obsługiwanych gier przez GeForce NOW. Cyberpunk tam jest.

 

13 minut temu, Ukukuki napisał:

Jest to prędkość nieobciążonego masztu. 

 

Może, nie zagłębiałem się w temat a tylko sprawdziłem na szybko w googlu. Za dekadę powinniśmy już rozmawiać o 6G więc temat jest jak najbardziej otwarty ;)

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Chmura tak, ale jeszcze nie teraz. Jakoś pod koniec zeszłego roku wziąłem pada od xboxa na wyjazd, żeby sprawdzić jak zadziała xCloud z lapka podłączonego do tv. W Forzę i The Ascent nie dało się grać przez input laga, jakość grafiki przemilczę. Przesiadając się z konsoli na takie coś można to traktować najwyżej jako ciekawostkę. Ale ponoć na wspomnianym GeForce Now da się pograć sensownie. Czytałem też, że mieli wprowadzić (a może już jest) opcje wirtualek z najnowszymi kartami np 4090, z ciekawości może to kiedyś sprawdzę w apce na tv. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...