Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

38 minutes ago, Bzduras said:

Jak Xbox pójdzie w pełne 3rd party to następna generacja szykuje się u niebieskich. Po co kupować kloca z częścią gier jak będzie można kupić sonkę i mieć wszystko na jednym sprzęcie?

To samo pisałem kilkanaście stron temu to powiedzieli mi że każdy może grać na czym chce i może ktoś woli na Xboxie :CoolStoryBro:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ins napisał:

Ja swojego zostawię bo mam mnóstwo gier ze wstecznej ale następnego Xboxa kupować sensu nie ma.

Mówisz o pudłach? Bo ja też mam trochę gier ze wstecznej cyfrowo i Xss będzie jak znalazł xd

 

Ciekawe czy to nie kontrolowany leak, żeby trochę się gracze oswoili zanim oficjalnie polecą bomby

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

To samo pisałem kilkanaście stron temu to powiedzieli mi że każdy może grać na czym chce i może ktoś woli na Xboxie :CoolStoryBro:

Jak ktoś woli to spoko, jego sianko. Ale przy podejściu "u nas day one, u was za rok" jakoś nie wróżę sukcesu następnemu sprzętowi MSu. Lepiej wydać raz i mieć więcej niż wydać raz i mieć mniej

Odnośnik do komentarza

Jedyny argument za Xboxem to będzie gamepass i tanie gry z vpn, ale biblioteka mocno ograniczona bo na PS będzie to samo + więcej. Z następną generacją chyba porzucę konsole całkowicie i zainwestuje w mocny desktop gdzie ogram wszystko łącznie z Nintendo a przy okazji rozbuduje bibliotekę pod decka i jego następcę.

Odnośnik do komentarza

No to fakt, PC nigdy nie był w takim momencie jak teraz. Jedyna konsola która ma rację bytu to Nintendo. Sony nie wypuszcza wszystkiego na PC, ale coś tam laduje po jakimś czasie. Kwestia czasu aż w to wejdą trochę mocniej. 
Konsoli nie ma sensu wypuszczać, wyjątkiem będzie kastrat w postaci XSS. Bez napędu i wyłącznie do GP- taki trochę Apple TV w świecie gier.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jednak się trochę zapędzacie. Jeśli ich gry będą trafiać na pozostałe konsole to raz, że pewnie z opóźnieniem (od kilku do kilkunastu miesięcy), a dwa że być może jednak nie wszystkie.

W takiej sytuacji Xbox jako konsola ma jednak pewną rację bytu.

Raz, że gry będą w GP, dwa że na premierę (a to też dla wielu osób istotne, że nie będą musieli czekać na część uwielbianej serii np. kolejny rok), trzy że pewnie będzie opcja z niższym progiem wejścia w stylu Series S.

Mimo wszystko też nie każdemu do szczęścia potrzebne są wszytkie gry (w tym te od Sony czy Nintendo) więc nieco skromniejsza, ale jednak zauważalnie tańsza opcja (GP vs gry za 350zl + ewentualnie tańsza konsola) też ma sens.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bzduras napisał:

Jak Xbox pójdzie w pełne 3rd party to następna generacja szykuje się u niebieskich. Po co kupować kloca z częścią gier jak będzie można kupić sonkę i mieć wszystko na jednym sprzęcie?


niby racja ale trzeba pamiętać, że te gry na PS jeśli wyjdą to wyjdą w pełnej cenie.

 

Nie wiem jak was ale w dobie tych mikrotransakcji, gaasow, DLC i niedorobionych gier wkurwia mnie polityka cenowa Sony (nie tylko ich z resztą), gdzie śpiewają 350zł za każdą grę, nawet za remastery. Wyjątkiem chyba ostatnim był TLOU2 z patchem za 40zl. PS Store też obiektywnie ma gorsze promocje niż XBL a co dopiero Steam.

 

Game pass dla mnie zmienił oblicze grania i czuję że posiadając abonament zwyczajnie to się opłaca DLA MNIE, podczas gdy grając na PS5 czuję że na każdym kroku jestem golony. Ostatnio kupiłem GT7 w cyfrowej wersji bo pierwszy raz od dwóch lat była jakaś sensowna promocja, a i tak zapłaciłem za to 220zl :reggie:

 

więc jeśli tak ma być że Halo, Call of Duty i gry Bethesdy mają być na premierę w game pass vs wydane może po paru miesiącach na Playstation w cenie 350zl to dla mnie nadal Xbox będzie wyborem nr 1 i pewnie dla wielu też.

 

Problemem Xboxa jest fakt że gry zawodzą mniej lub bardziej i cały poprzedni rok to było widać, od Redfalla po Forze.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jasna sprawa, że będzie drożej niż day one w GP, ale mając z tyłu głowy świadomość, że sprzęt P oferuje to samo co sprzęt X, ale za to sprzęt X nie oferuje sporej części tego co sprzęt P skłoniłbym się jednak ku sprzętowi P. Drożej, ale za to bez poczucia, że coś umyka z boku tylko dlatego, że zła skrzyneczka leży pod TV.

Odnośnik do komentarza

Idealny scenariusz wg mnie? MS sprzedaje gry jako wydawca i developer, odpuszcza własna konsole, ale razem z Sony Tworzą jeden sprzęt. Prawda jest taka ze ms umie lepiej w konsole (ale pada wole od Sony) i mogli by chińczyków sporo nauczyć. 
 

Uwazam ze strategia msgaming jest taka żeby zająć się tylko grami i infrastruktura sieciowa. Zwroty lepsze niż z hardware. 

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli to wszystko okaże się prawdą, to wygląda na to, że Microsoft stanie się "tylko"  wydawcą, który jeszcze proponuje ludziom własną usługę gdzie mogę ograć ich gry za małe pieniądze - Game Pass.

 

Z drugiej strony, tak jak Sony szukało dalszej możliwości monetyzacji swoich produktów i zaczęło wydawać je z opóźnieniem na PC, to dla Microsoftu który na premierę wydaje już swoje gry na xboxa i PC, jedyną przestrzenią do dalszej monetyzacji produktu na rynku gier jest wydanie ich na inne konsole, pewnie z jaką czasową ekskluzywnością na ekosystemie Microsoftu.

 

Za pewnie ostatnie zakupu MS, w założeniu miały przynosić co roku odwodnienie zyski, by w perspektywie 5-10 lat inwestycja w nowe studia się zwróciła i później zaczęły już generować zyski. Microsoft to korporacja, która ma przynosić zyski, tu nie ma miejsca na mityczne "dobro graczy", księgowi sprawdzili słupki, powiedzieli, że nie wygląda to dobrze i trzeba zarabiaj więcej na każdym wydawanym produkcie i tyle.

 

Pewnie jako środek doraźny to się sprawdzi a słupki się podniosą, ale czy w dłuższej perspektywie to będzie dobra decyzji, to nie byłbym taki pewny. Trzeba poczekać na oficjalne informację tak to wydawanie swoich produktów na Nintendo i Playstation będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...