Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, drozdu7 napisał:

Jak już jesteśmy przy GP, to ciekawi mnie gdzie z tym abonamentem chce zabrnąć MS. Czy liczba subskrybentów się znacząco zwiększyła?

Spadki sprzedaży konsol to również zmniejszenie liczby użytkowników GP. Promują to przy Asusach i Legionach, ale czy to robi jakiś szał to nie wiem.

 

Od dawna gamepass i ps plus nie rosną. Asax chyba też wrzucał, liczba subów stoi w miejscu od Covida. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, drozdu7 napisał:

Jak już jesteśmy przy GP, to ciekawi mnie gdzie z tym abonamentem chce zabrnąć MS. Czy liczba subskrybentów się znacząco zwiększyła?

Spadki sprzedaży konsol to również zmniejszenie liczby użytkowników GP. Promują to przy Asusach i Legionach, ale czy to robi jakiś szał to nie wiem.

 

 

Teraz nie rośnie bo nie ma gdzie (konsole)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, creatinfreak napisał:

Od września jednego subskrybenta stracą bo nie przedłużam ani plusa ani gp. No chyba, że dadzą coda to może przedłużę.

COD to ostatni Joker Spencera na ten rok i uratowanie modelu GP, ale mam nadzieje, ze jednak bedzie powrót do day1 i abonamentow do starszych i małych tytułów w odpowiedniej cenie do zawartości i odpowiednio mniejszej skali. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Od dawna gamepass i ps plus nie rosną. Asax chyba też wrzucał, liczba subów stoi w miejscu od Covida. 

sony pomału skłania się ku coraz większym zmianom, na wzór ms (eksy na pc), więc ciekawi mnie kolejna konsola (ps6, nie 5 pro) w ich wykonaniu i to, jak wiele niewiele zostanie playstation w playstation. mam na myśli m.in. stosunek do pudełek (dla niektórych poważny argument po "only on ps"), bo jednak marka sony to miejsce sentymentalnych zajawkowiczów i ostatnia ostoja dla takich dinozaurów, a też niewiele już tej wyjątkowości na tle konkurencji zostało.

jeszcze nie wiadomo jak w dłuższej perspektywie będzie wyglądać ekspansja ich eksów, w tym jak szybko będę te eksy wybywać na inne platformy. sony żyje dziedzictwem (już kroczą po cienkiej linii) swojej marki i ludźmi, którzy utożsamiają ich z dobrym wujkiem, któremu zależy na tym samym co ich graczom i który "ich nie zdradzi" (nigdy nie będzie uncharted na pc hehe) jak ten zły ms, ale pałka się przegina.

mieli swój model prowadzenia korpo, który pozwolił im górować nad konsolą MS, a mimo wszystko zaczynają iść śladem zielonych.

mam przeczucie, że w dłuższej perspektywie to zacznie ich zabijać i jest to tylko kwestia czasu, a wtedy pewnie eksy wrócą do zamkniętego pudła z logiem sony, tylko czy nie będzie za późno? no nie wiem, ale rozmieniają się na drobne, w sensie skoro nie są wyjątkowi i na własne życzenie robią się nijacy, a młodzi i tak wolą smartfony i przenośne konsole, to dlaczego to ma przetrwać? o ile sony może chcieć wrócić do eksów i starego nastawienia do biznesu, o tyle dla ms to raczej all-in i po staremu już nie będzie. nie widzę dla sony sukcesu w abonamentach, jeśli abenamenty ogółem okażą się taką przyszłością, jaką widzi w nich MS, to tylko MS będzie w tym rządzić. wiem, że temat xboksa, ale to się tyczy przecież branży i sytuacji konsol ogółem.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Umiesz czytać? 

No wytłumacz mi jak Atlus sprzedał Personę 3 "Pencerowi", a jak Koei nie sprzedało Pencerowi Wo Longa, skoro obie są multiplatfomami i obie debiutowały day one w abonamencie. Naprawdę szczerze jestem ciekaw jak Ty łączysz te kropki.

 

Tak, przeczytałem poprzedniego posta i jedyne co z niego wyniosłem to to, że remake się sprzedał, a nowe IP nie. To o to Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Bzduras napisał:

No wytłumacz mi jak Atlus sprzedał Personę 3 "Pencerowi", a jak Koei nie sprzedało Pencerowi Wo Longa, skoro obie są multiplatfomami i obie debiutowały day one w abonamencie. Naprawdę szczerze jestem ciekaw jak Ty łączysz te kropki.

 

Tak, przeczytałem poprzedniego posta i jedyne co z niego wyniosłem to to, że remake się sprzedał, a nowe IP nie. To o to Ci chodzi?

Tak mniej więcej. Po prostu Persona 3 została ładnie zareklamowana na innych rynkach poza GP, wydaniami na PS5, Steam, gdzie dużo fanów IP już było itp. Wo Long chyba jako nowe IP stracił na tym, że tego marketingu nie dostało, tylko wyszło sobie po cichu w abonamencie, i dalej jest to nieznana marka, ilości pobrań może coś znaczą, może nie, nie wiemy jaka była umowa. A jednak w finansowym sprawozdaniu nie uznali tego jako sukces. Team Ninja to nie jest studio wewnętrze Microsoftu, więc mogą sobie ładnie ocenić, co im się lepiej opłaciło Ronin, czy Wo Long i wychodzi, że Ronin, mimo, że to niby gorsza/ tak samo dobra gra. 

Odnośnik do komentarza

Do Roga dają 3msc. 

GP to też PC, a nie tylko konsola. 

Na moje MS za szybko przed szereg wychodzi, podobnie jak przy One i dostaję pomyję. 

Model netflixa, to kwestia czasu. A tutaj oprócz czasów remasterów, kasowania tytułów, czekania długo na kontynuację, cyfra vs pudełko jeszcze trwa i ten abo. Pogubili się jak Apple swego czasu. 11 cali, 12 cali, 13 cali, 13 cali pro, nowa klawiatura i jebnęło. Wrócili do starej sprawdzonej, wywalili z oferty macbookowe kastraty i impreza trwa dalej. Ale w US poszły pozwy, bo tam się nie pierdolą w tańcu. 

Dla nas i tak najgorszy scenariusz, to jak MS przestanie wypuszczać sprzęt i skończy jak Sega. Sony odbiję palma. 

 

Nintendo najlepszy przykład. 

GP zrobić za groszę do indyków i rogali. Wypuścić gry, bo studia nakupowali za nie wąski hajs, pozostawić wybór cyfra/pudło i tyle. Albo AŻ tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, ProstyHeker napisał:

Dawaj Mateusz Tyłeczek, czekamy na kolejne ruchy :lapka:

 

 

Edit:

 

 

 

Niemożliwe, znowu miałem rację? Ile jeszcze Daddy musi dać mi minusów i czemu nic nie komentuje zamiast się odezwać, ktoś jeszcze tak naprawdę tego gamepassa lubi xD? 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, SnoD napisał:

No tam nie ma nic odkrywczego ani tym bardziej jakichkolwiek konkertów. Ty też możesz sobie napisać artykuł, że MS coś "rozważał" czy się nad czymś "zastanawiał".

 

Do imprezy w czerwcu będzie teraz cała masa takich wpisów.

Do czerwca jeszcze pewnie coś się wyleje, w sensie konkrety, tam są dziury jak w serze szwajcarskim. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to też trochę dziwne, że po upływie ponad 15 miesięcy od premiery HFR, Tango dopiero teraz miało wyjść z konceptem dla HFR2. Ta gra już powinna być w produkcji.

 

Ile stawiacie na to, że Bootty nie ma pojęcia jakie studia kazali zamknąć XD

 

Potwierdza się wszystko co pisałem parę miesięcy temu, że facet nie powinien awansować bo po prostu nie ogarnia tego kołchozu.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Beelzeboss napisał:

PW1veHM.png

 

Ładne podsumowanie przez byłego pracownika ms

Bardzo dobrze napisane, zgadzam się ze wszystkim co gość napisał. 

Ostatecznie będzie więcej szkody niż pożytku z przejęcia Activision. Bo teraz MS chce szybko odzyskać zainwestowane pieniądze, a że czasy dla gamingu są wyjątkowo ciezkie to oznacza cięcia wśród takich studiów jak HiFi Rush.

 

Mieliśmy nadzieję że przejęcie Blizzarda i Activision sprawi że studia te staną się bardziej jak Xbox, dostaną wolną rękę, wolność kreatywną. Ale jest zupełnie odwrotnie to Xbox zamienia się w Activision pod presją akcjonariuszy którzy chcą tak jak Acti wycisnąć z CoDa i innych blockbusterow jak najwięcej. 

Czeka ich trudna decyzja z tym CoDem w Game Passie i co zrobić z tymi grami w Game Pasie w dniu premiery, ciężko będzie im się z tego odkręcić, bo to coś co wyróżnia GP i sprawia że ludzie go opłacają. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...