Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

O WiiU też nie wiedziano czy jest następcą czy przystawką do Wii, zesrała im się generacja, ale w następnej wrócili jak feniks z popiołu. No ale z perspektywy posiadacza XOS obecna sytuacja wydawnicza to taka przedłużona młodość, bo jednak ktoś o tej konsoli nie zapomniał. :lapka: 

 

Mam nadzieję, że Xbox też dożyje następnej. :cool: 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał:

Jakby MS wydał konsolę rok po PS5 to byłby pewnie spalony. Nic innego nie mogli zrobić, a biedy Spencer musi świecić oczami przed community. :(

Ciekawe ile on tam zarabia? Ale gdybym ja tyle zarabiał to na pewno nie byłbym ani biedny ani smutny z powodu odległych premier gierek. 

1 minutę temu, Czoperrr napisał:

Ale dlaczego Sony potrafi dostarczać gry, a Microsoft nie? Podobno ten drugi jest tutaj hegemonem a póki co siedzi obesrany w okopach.

To co pisał Hendrix tj. reorganizacja i dużo czasu potrzebnego do produkcji gierek jeszcze zwiększonego przez zdalną pracę. W sony to lepiej funkcjonuje. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Czoperrr napisał:

Ale dlaczego Sony potrafi dostarczać gry, a Microsoft nie? Podobno ten drugi jest tutaj hegemonem a póki co siedzi obesrany w okopach.

Sony też miało w czasach PS4 okresy przestoju kiedy przez długie miesiące nic nie wychodziło,

https://wccftech.com/sony-defends-reports-ps4-lacks-exclusive-triple-titles-holiday/

 

pamietam że nastroje na forumku były dosyć podobne, ale jak widać z czasem się rozkręcili i potrafili dostarczyć kilku wysokobudżetowych produkcji rocznie.

 

Jest duża szansa że z Xboxem będzie podobnie, zwłaszcza że potencjał first party mają znacznie większy niż Sony w czasach PS4

Odnośnik do komentarza

Tylko Sony jest gwarantem wsparcia,a  Xbox nie gwarantuje nic. Wygrzebali się z PS3, wygrzebali z początkowej posuchy na PS4. No kibucuję MS-owi, ale to co robi Sony w tym roku to jest jakiś pograom konkurenta. xddd

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

Tylko Sony jest gwarantem wsparcia,a  Xbox nie gwarantuje nic. Wygrzebali się z PS3, wygrzebali z początkowej posuchy na PS4. No kibucuję MS-owi, ale to co robi Sony w tym roku to jest jakiś pograom konkurenta. xddd

Ej serio uważasz, że te kilka gier więcej to pogrom? 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, lpcl napisał:

Ej serio uważasz, że te kilka gier więcej to pogrom? 

 

Tak, bo:

  • są to gry nowe
  • są to gry różnorodne
  • są to gry z różnych źródeł (1st i 3rd party)
  • często multiplatformy działają lepiej
  • no i jest ten DualSense

No i jeśli faktycznie zestawimy ze sobą liczby to zwyczajnie w świecie jest to rok początkowy którego pozazdrości można nawet w środku generacji. Ostatecznie wiadomo, że tam nie za bardzo będzie im miał kto te gry robić i stracą w pewnym momencie pęd, ale to Sony - zaufanie i fanbaza przeboleją wszystko.

 

Z resztą, zobaczymy dzisiaj reakcje po SoP, ale już wiadomo, że będą one super pozytywne.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, lpcl napisał:

Ej serio uważasz, że te kilka gier więcej to pogrom? 

 

Pogrom to nie, ale ma to z pewnością wpływ na decyzje zakupowe. Acz fakt, że w dużej mierze działa to najbardziej w Console Wars i miejscach gdzie stały dopływ hajpu i ekscytacji służy za narkotyk w wojenkach. 

 

W moim przypadku po prostu przyzwyczajenie z PS3 czy PS4, że

  • otrzymam odpowiednią ilość gier wysokiej jakości, które przyciągają moją uwagę pod kątem klimatu/rozgrywki/podejścia itp.
  • oprócz znanych i lubianych IP, będzie też coś nowego czym można się ekscytować. Także sprzętowo (VR, Dual Sense itp.)
  • wsparcie będzie z gierkami będzie trwało odpowiednio długo (czytaj: do końca generacji) i będzie to jakiś stały roczny dopływ, że płynąć na fali zaciekawienia

 

Póki co PS3 i PS4 mi to zapewniły i początki PS5 utwierdzają mnie tylko w tym przekonaniu, że będzie w porządku.  Jedyny zgrzyt to podejście Sonki do gier z PS3 i starszych. :/ 

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tylko jednak ten xbox ma jeden duży argument tj. gry day one za abo. Jak komuś nie pasuje to płaci 4 zeta czy 55 i ogrywa sobie premierowy tytuł jak mlb za 300. 

5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Tak, bo:

  • są to gry nowe
  • są to gry różnorodne
  • są to gry z różnych źródeł (1st i 3rd party)
  • często multiplatformy działają lepiej
  • no i jest ten DualSense

No i jeśli faktycznie zestawimy ze sobą liczby to zwyczajnie w świecie jest to rok początkowy którego pozazdrości można nawet w środku generacji. Ostatecznie wiadomo, że tam nie za bardzo będzie im miał kto te gry robić i stracą w pewnym momencie pęd, ale to Sony - zaufanie i fanbaza przeboleją wszystko.

 

Z resztą, zobaczymy dzisiaj reakcje po SoP, ale już wiadomo, że będą one super pozytywne.

Myślałem, że piszesz o grach a tutaj i pad i jeszcze działanie multiplatform. Co jeszcze terkotanie w pakiecie też jest doliczone. xd

soulsy, astro, spider, ratchet i Returnal, Destruction coś tam, godfall. Jakoś tak średnio to do mnie przemawia i jeszcze studzony kosztem nowych gier. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Te multiplaty i pada dodałem po czasie, bo to raczej wisienka na torcie niż gamechanger, ale faktem jest, że gdybym kupił PS5 w najbliższym czasie to zwyczanie miałbym od groma interesujących mnie gier. No i Cedric pisze - gwarancje wsparcia. MS mi tego nie dał, a za zwalanie wszystkiego na covid należy się im mela w ryj. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Cedric napisał:

 

Pogrom to nie, ale ma to z pewnością wpływ na decyzje zakupowe. Acz fakt, że w dużej mierze działa to najbardziej w Console Wars i miejscach gdzie stały dopływ hajpu i ekscytacji służy za narkotyk w wojenkach. 

 

W moim przypadku po prostu przyzwyczajenie z PS3 czy PS4, że

  • otrzymam odpowiednią ilość gier wysokiej jakości, które przyciągają moją uwagę pod kątem klimatu/rozgrywki/podejścia itp.
  • oprócz znanych i lubianych IP, będzie też coś nowego czym można się ekscytować
  • wsparcie będzie z gierkami będzie trwało odpowiednio długo (czytaj: do końca generacji) i będzie to jakiś stały roczny dopływ, że płynąć na fali zaciekawienia

Póki co PS3 i PS4 mi to zapewniły i początki PS5 utwierdzają mnie tylko w tym przekonaniu, że będzie w porządku. 

Ale nikt tu nie mówi nie. Jak pojawi się konsola, która nie jest brzydka jak noc i więcej gier aaa. Zresztą fanboye od konkurencji nawet nie czekali tak długo. Wystarczył gpu i polecieli po konsole. Nikt nie jest taki głupi żeby przepłacać za graniem

1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

Te multiplaty i pada dodałem po czasie, bo to raczej wisienka na torcie niż gamechanger, ale faktem jest, że gdybym kupił PS5 w najbliższym czasie to zwyczanie miałbym od groma interesujących mnie gier. No i Cedric pisze - gwarancje wsparcia. MS mi tego nie dał, a za zwalanie wszystkiego na covid należy się im mela w ryj. 

Ale to chyba przez backlog z ps4. xd

Na upartego tego spidermana bym jeszcze po Returnalu spróbował i tyle. Soulsów nie lubię. 

 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...