Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, mario10 napisał:

To by była dobra opcja, przedwczoraj burzył się pad, że jest rozładowany, wczoraj jeszcze 1,5 godzinki pograłem i nadal działał. Więc % byłyby wskazane :)

Ostatnio jak sprawdzałem w Returnalu to po wyskoczeniu komunikatu pad jeszcze działał przez ponad 3 godziny. Ogólnie nie mam problemu podłączyć po sesji pada do konsoli (niby planuje zakup ładowarki), ale % wskaźnik byłby bardzo wskazany.

Odnośnik do komentarza

Hej,

W zeszłym tygodniu przesiadłem się z ps4 na ps5 i co zauważyłem, to problem z triggerem DualSense w grze destiny2.

 

Otoz strzelajac z broni szybkostrzelnej, gdzie trzeba szybko naciskać spust, broń po prostu nie strzela. Wyniks to zapewne z niepełnego puszczania triggera. DualShock4 nie mi tego problemu - wystarczy było lekko puścić trigger i ponownie wcisnąć by system odczytał jako ponowne wciśnięcie triggera.

 

czy ktoś może spotkał się z czymś podobnym? Nie wiem czy to kwestia takiego zaprojektowania pada czy być może wadliwości egzemplarza, z którego korzystam.

 

Poniżej link do filmu, gdzie udało się uchwycić o co chodzi:

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Piotr Dargo napisał:

Hej,

W zeszłym tygodniu przesiadłem się z ps4 na ps5 i co zauważyłem, to problem z triggerem DualSense w grze destiny2.

 

Otoz strzelajac z broni szybkostrzelnej, gdzie trzeba szybko naciskać spust, broń po prostu nie strzela. Wyniks to zapewne z niepełnego puszczania triggera. DualShock4 nie mi tego problemu - wystarczy było lekko puścić trigger i ponownie wcisnąć by system odczytał jako ponowne wciśnięcie triggera.

 

czy ktoś może spotkał się z czymś podobnym? Nie wiem czy to kwestia takiego zaprojektowania pada czy być może wadliwości egzemplarza, z którego korzystam.

 

Poniżej link do filmu, gdzie udało się uchwycić o co chodzi:

 

Pozdrawiam,

Piotr

 

Sprawdzałeś w opcjach gry czy można wyłączyć silniczki w triggerach i sprawdzić czy występuję ten sam błąd?

 

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy od gry i tego jak devi zaimplementowali funkcje w swojej grze, każda broń może się inaczej zachowywać. np. w Worms Rumble które sony dało w plusie jakoś w grudniu przy shootgunie też musiałem do końca puścić trigger przed oddaniem kolejnego strzału w innych broniach już nie.

Odnośnik do komentarza
On 9/2/2021 at 12:32 PM, Square said:

Ogólnie to mogliby częściej używać żyroskopu, bo przy premierze PS3 mało tytułów miało to aktywne, a z kontynuacji było już wycinane (np. Uncharted). Sucker Punch fajnie to wykorzystali w inFamous SS, potem pominęli całkowicie w Ghost of Tsushima i dopiero zaimplementowali w dodatku Iki Island.

 

wipeout HD, motion master :trophy_bronze::banderas:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Zdecydowanie polecam ładowarkę, odkładam tam pady od zakupu i nawet jeżeli takie ciągłe ładowanie miało by zaszkodzić, to pewnie się o tym nie dowiem bo... ciągle się ładują :] Szkoda ze do Pulse'ów nie zrobili takiej ładowarki, ciągle muszę walczyć z rozładowującymi się słuchawkami.
 
W tym miejscu warto też wspomnieć o doznaniach przy ogrywaniu Astro

Nic nie zaszkodzi, bo pad ładuje się tylko kiedy jest trochę rozładowany. Na dobrą sprawę pady ładują się tylko wtedy kiedy w systemie zgubi się choć jedna kreska baterii. Możesz grać na pełnym ładowaniu z dwie godziny, kreska nie spadnie i odłożysz pada na ładowarkę i nie będzie go ładować, już sprawdzałem u siebie kilka razy, więc czasem bierzesz z ładowarki pada który nie ma 100% ale może z 80.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też mam podobne odczucia bo ostatnio ładowałem DS i pad migał podczas ładowania, wziąłem pograłem z godzinkę pad dalej miał 3 kreski i mówię doładuję do pełna to jak ponownie go podłączyłem do ładowarki to tylko mignął raz i dalej nie ładował. Więc może tak być, że jak jest delikatnie rozładowany to się nie ładuje do pełna po ponownym podłączeniu.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...