Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Plugawy napisał:

Moze jakies polecenia glosowe beda w konsoli?

Jakoś czas temu wyciekły patent Sony, który polega na tym, że konsola podpowiada nam rozwiazanie w danym momencie gry, poda jakieś statystyki czy zaproponuje kupno dodatku. Gadasz do pada, "jak pokonać tego bossa", a Nadkonsola 5 odpowiada "jak jesteś taką lamą, to kup złoty miecz za 5zl, frajerze". 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, YETI napisał:

Jakoś czas temu wyciekły patent Sony, który polega na tym, że konsola podpowiada nam rozwiazanie w danym momencie gry, poda jakieś statystyki czy zaproponuje kupno dodatku. Gadasz do pada, "jak pokonać tego bossa", a Nadkonsola 5 odpowiada "jak jesteś taką lamą, to kup złoty miecz za 5zl, frajerze". 

XD

 

Powiem głośniej o waleniu konia to mi odloty zaproponuje?

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

Mikrofon może być ciekawym patentem w grach, coś na wzór mikrofonu w nds. np gaszenie świeczek czy całkowita cisza żeby Cię przeciwnik nie usłyszał jak przechodzisz za jego plecami. Oczywiście pewnie nie było by to obowiązkowe ale z nowymi wibracjami i triggerami mogli by dac fsjny efekt. Ludzie jeszcze w rękach nie mieli A tylko marudza i marudza :D

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pele15 napisał:

Ludzie jeszcze w rękach nie mieli A tylko marudza i marudza :D

 

Marudzą, bo widzą, że touchpad, żyroskop, haptyczne wibracje i mikrofon próbowano zaimplementować już w wielu innych sprzętach (Vita, DS, Switch, Dual Shock 4, Sixaxis) i generalnie były to zbędne bajery. ;) 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

żyroskop

To to nawet wewnętrzne studia olały bardzo szybko na PS3. W pierwszym Uncharted było to spoko wykorzystane, ale w U2 już tego nie było. Jak wyszły remastery to z UDF też zostało wycięte.

Z DualShocka 4 to chyba tylko inFamous SS fajnie korzystał. Ani żyroskop, ani touchpad nie są wykorzystywane obecnie. W takim Alienation to można sobie było mini-mapkę chociaż przesuwać.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Marudzą, bo widzą, że touchpad, żyroskop, haptyczne wibracje i mikrofon próbowano zaimplementować już w wielu innych sprzętach (Vita, DS, Switch, Dual Shock 4, Sixaxis) i generalnie były to zbędne bajery. ;) 

Co? Akurat w konsolach od Nintendo, takie bajery to jest jedna z lepszych rzeczy, bo są wykonane bardzo dobrze i dokładnie, jak np. wibracje i żyroskop w Switchu. Dmuchanie w mikrofon 3DSa, żeby zdmuchnąć proszek daktyloskopijny w Phoenixie Wrightcie? Miazgunia.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Rozi napisał:

Co? Akurat w konsolach od Nintendo, takie bajery to jest jedna z lepszych rzeczy, bo są wykonane bardzo dobrze i dokładnie, jak np. wibracje i żyroskop w Switchu

 

Odnosiłem się bardziej do tych wibracji, bo o ile dobrze wiem znaczenie mają głównie w 1 2 Switch, a dalej są tylko dodatkiem, a a takie dodatki szybko tracą swoją świeżość, zwłaszcza w perspektywie Switcha Lite'a który tych wszystkich bajerów jest pozbawiony. Teraz Switch nawet nie ma wbudowanego mikrofonu.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Nie, nie! Nie chcę iść w drugą stronę, bez wibracji to jak bez analoga, być muszą. Chodzi mi raczej o to, że te wszystkie fajne dodatki to głównie dodatki, a nie gamechanger. Swoją drogą; liczę że będzie opcja zmieniać kolor ledów w padzie, tak jak RGB w klawiaturach gamingowych. Tęczunia. :banderas:

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Kombinują jak debile a tu dalej nie ma w standardzie manetek jak w Elitce. Bez tego pady sa dla mnie nie grywalne. Dobrze że Elitka bedzie trybic na XSX. 

 

No pad jak pad. Wibry wyłączam z biegu, światełka i inne gunwna. A tu znów trzeba będzie dokupić. Chociaż te akcesorium do DS4 tez badziew bo tylko dwie są. Eh. Już bym wolał z hologramem i tańczącą qurwą :/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, II KoBik II napisał:

Kombinują jak debile a tu dalej nie ma w standardzie manetek jak w Elitce. Bez tego pady sa dla mnie nie grywalne. Dobrze że Elitka bedzie trybic na XSX. 

 

No pad jak pad. Wibry wyłączam z biegu, światełka i inne gunwna. A tu znów trzeba będzie dokupić. Chociaż te akcesorium do DS4 tez badziew bo tylko dwie są. Eh. Już bym wolał z hologramem i tańczącą qurwą :/


Elite nie jest padem podstawowym dodawanym do konsoli.
Podobnie u Sony. Jeżeli chcesz mieć pro pada to sięgasz po Nacona na przykład. Taki sprzęt podniósłby cenę zestawu a nie oszukujmy się, znacznie więcej jest casuali niż prosów.

Edytowane przez giger_andrus
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, giger_andrus napisał:

Elite nie jest padem podstawowym dodawanym do konsoli.
Podobnie u Sony. Jeżeli chcesz mieć pro pada to sięgasz po Nacona na przykład. Taki sprzęt podniósłby cenę zestawu a nie oszukujmy się, znacznie więcej jest casuali niż prosów.

te Nacony będą działać z PS5?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, II KoBik II napisał:

Kombinują jak debile a tu dalej nie ma w standardzie manetek jak w Elitce. Bez tego pady sa dla mnie nie grywalne. Dobrze że Elitka bedzie trybic na XSX. 

 

No pad jak pad. Wibry wyłączam z biegu, światełka i inne gunwna. A tu znów trzeba będzie dokupić. Chociaż te akcesorium do DS4 tez badziew bo tylko dwie są. Eh. Już bym wolał z hologramem i tańczącą qurwą :/

 

Też bym wolał, żeby zrobili pada coś na wzór pro pada, z łopatkami od dołu, oczywiście z wibracjami, a niepotrzebny panel, światełko i przycisk ps w tej formie wyebali.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...