Skocz do zawartości

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem to jakoś w tym stylu.

Przede wszystkim naładowany SPECIAL i ten pierwszy gap (Ramp 2 Roof) nie zawsze w ten sposób zalicza, więc zwróć uwagę czy Ci wchodzi. Czasem wchodzi sam 'Vent 2 roof', nie wiem jakim prawem, ale on nas generalnie nie interesuje. Więc jeśli nie wejdzie 'Ramp2roof', to powtarzamy. Nie pamiętam, czy aby wylądować na grindzie trzeba dusić R2, chyba nie, ale sam sprawdź.

Potem grind po tej krawędzi, co na filmiku (dobrze podskoczyć i zrobić drugi, by nabrać prędkości), zaliczamy 'Canyon Jump', a potem już tylko manuale.

 

 

Odnośnik do komentarza

W końcu wpadł, masakra ten czelendż. W ogóle jest bardzo źle przemyślany, bo ten pierwszy gap to jest zupełnie randomowy i trzeba powtarzać jak mantrę, żeby wpadł ten właściwy. A już 2 razy tak miałem, że się dziwiłem, czemu mi nie zaliczało. Dopóki Kmiot nie zwrócił mi uwagi, to pewnie bym się zesrał. Jakbym miał robić drugi raz to już by mi się nie chciało. Współczuję tym nowym ludziom, co nie mieli styczności z seria THPS, biorąc się za takie wyzwania.

 

 

Został mi już tylko Bullring, ale za to się wezmę dopiero jutro, bo wymęczył Mnie ten Venice, ha tfu.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie do końca. To znaczy pod względem umiejętności i tego rodzaju bariery, to tak. Ale wolałbym 60 godzin próbować zrobić Bullring, niż 60 monotonnych godzin grindować 100 lvl.

Więc pozostaje jeszcze bariera psychiczna.

Obecnie to właśnie problem z dobiciem do 100 jest główną przyczyną braku platyny. Ludzie bawią się macro i dzięki padom je obsługującym jakoś da się to ogarnąć, bo odpalasz i idziesz spać, a runy się robią mechanicznie.

Ale bez tego na tę chwilę jest nieciekawie z platynką.

Odnośnik do komentarza

Tak, to prawda, droga do platyny jest wysoce daleka, ogólnie to ja nie mam parcia do zdobycia. Póki nie dadzą jakiegoś eventu, DLC, czy cokolwiek, to i tak nie mam zamiaru się katować. Ino jedynie będę sobie robił multi od czasu do czasu, to jakiś tam exp wpadnie. Ale tak jak patrzę na te trofea, to jest mały odsetek zdobytych tego HtG - 0.5% to też jednak świadczy o tym, że gra do łatwych nie należy, a 100 lvl to zwykły grind, który tylko umęczy.

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem grę po dwóch tygodniach i nadrobiłem trochę rzeczy. W końcu wpadł ten Hard-get w School II, ale i tak się nawkurzałem przy ostatniej barierce. Venice pomimo obaw wpadło błyskawicznie. Zostało mi Bullring i Skate Heaven, więc jutro powinienem sprawdzić o co tyle szumu z tymi dwoma.

 

8 godzin temu, elvis004 napisał:

pozostałe brakujące do 700 chellange o ile zrobienie wszystkich dobija w ogóle lvl do 100

Nie dobija. Większość wyzwań to te od zawodników, a one dają bardzo mało expa. Mam w tej chwili 67 lvl i 10k przypada na level. Może z dwa levele wpadną robiąc wszystkie. Te najtrudniejsze jak wyniki po naście/dziesiąt milionów dają sporo chyba.

Odnośnik do komentarza

Daj znać jak Ci poszło z tymi dwoma. Co do czelendży, to najwięcej i tak mają po 5k expa, ja się zatrzymałem na 69 lvl, zaraz dobije 70 lvl, ale to głównie w multi tak mi to trochę wpada, z resztą to też taka padlina z tego expa multi. Ogólnie to pierdzielę ten pucharek za 100 lvl, ostatni, no ale Panie, jeszcze raz powiem, nie będę grindował.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

No nie bardzo, ta metoda jest właśnie trudniejsza (znaczy się ja tak to odczuwałem, grając), co pokazujesz, tutaj trzeba wyczuć kiedy zeskoczyć na druga linę, z tym miałem non stop problem, no i balansowanie. Wiesz w teorii wydaje się to łatwe, ale jak w praktyce się za to wziąłem to dupa zbita. Łatwiej wydaje się zacząć od skoku rampy do banana, a potem to już z górki.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Ja przez jakieś pierwsze pół godziny próbowałem tę metodę od @Square, ale ona jest bardzo precyzyjna i według mnie dużo trudniejsza. Szczególnie ten zeskok z lin na rampę i wybicie z hopy na banana. Malutki margines błędu, bo trzeba odpowiedniej prędkości (nabieranej dzięki udanemu lądowaniu na konkretnym punkcie rampy) i szybko obrać kąt na banan, bo mała odległość do hopy nie zostawia miejsca na nawet minimalny błąd. Ten skok jest uciążliwy (jeszcze ten słupek koło hopy ogranicza ruch), dlatego zacząłem kombinować jak tu zaczynać od niego, by jak najszybciej mieć go z głowy, a potem trafiłem na odpowiedni filmik i od razu zaczęło się combo kleić.

 

Spróbować możesz, ale podejrzewam szybką weryfikację ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W ogóle jak Square zapodałeś tego filmik i obejrzałem te jego całe Get Thery, to robił większość w najtrudniejsze sposoby zdobywania, no bez kitu. Zupełnie inaczej zdobywał, niż ja. Na przykład ten NY, no w innej kolejności zaczął, tak za głowę się złapałem, a prawie miał tam baila przed skokiem do łuku. Skatestreet też zupełnie inaczej niż większość i trudniej. Dobry typ z niego i skillzy wysokie.

Odnośnik do komentarza

Jak robiłem NY to też sobie wykombinowałem taką ścieżkę, bo wydała mi się dużo łatwiejsza niż zaczynanie od murków co zaowocowało szybkim ukończeniem. Ten w Skatestreet kończyłem na basenie.

Ogólnie spoko jest to, że na większości map jest kilka sposobów na połączenie tych gapów. No i na części są one dużo łatwiejsze. Jak dla mnie to z THPS1 najcięższy był Mall, a z dwójki to zdecydowanie School II na chwilę obecną.

Mam filmiki ze swoich przejazdów to wrzucę jak uda mi się zrobić Bullring i Skate Heaven.

Odnośnik do komentarza

Pograłem dzisiaj nawet sporo i wpadły pucharki zarówno za gapy jak i hard getsy. Ten na Bullring wymagał sporej ilości prób i błędów, ale w końcu się udało. Zrobiłem tym sposobem co chyba każdy w temacie. Pierwotnie próbowałem unikalnego zakończenia, ale koniec końców odpuściłem i pojechałem dalej. Najgorszy fragment to wskoczenie na ten gap po bananie, ile to razy dobiłem prosto do tego to aż nie zliczę, bo tak blisko bandy się znajduje. Ogólnie bardzo przyjemny przejazd.

Odnośnie Skate Heaven to aż szkoda komentować takie łatwe, bo wpadło jakoś w ciągu dwóch minut. Za to gapy i ich ilość tutaj to masakra. Większość jest zbędna i tylko sztucznie podbija trudność, a jeszcze czytałem, że niektóre są zbugowane.

Został mi oczywiście 100 level do wbicia (aktualnie 69) i pucharki za multi. W sklepie wszystko wykupione (poza deskami po 12k) i jeszcze spory zapas funduszy. Teraz będę sobie chyba na spokojnie zbierał staty resztą prosów i robił ich wyzwania. Niech dodadzą jakoś fajnie punktowane eventy, bo na razie to ciężko widzę ten setny level.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak w podstawówce robiliśmy wszystkie gapy z kolegą, siedząc przez kilka godzin na telefonie i wymieniając się na bieżąco znaleziskami.

Jego mama nie była zadowolona z rachunku.

 

20lat później zdobycie wszystkich gapów wygląda zupełnie inaczej. Kolegę zastąpił jutub, a wszystko jest dużo bardziej mechaniczne.

Ale i tak świetnie było jeszcze raz je wbić :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...