Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.08.2023 o 15:13, Square napisał:

No niektóre pokoje są gwarantowane, niektóre mają dużo mniejsze szanse. A po co? Pewnie aby zatrzymać graczy na dłużej, więc słaby powód.

To samo jest z artefaktami.

Właśnie doświadczam tej przyjemności w 2 biomie i nie jest kurka fajnie. Robię juz 3 okrążenie za jednym znakiem i nic. Na szczęście wiem ktory i jak nie ma tego pomieszczenia w pierwszej fazie to resetuje, bo nie wydaje mi sie żeby wystąpił w drugiej. Ten z 3 fazy zaraz przed ostatnim bossem juz wpadł. Tez dobrze go schowali. No jest roszada. Przegrali z tym fantem :balon:

Odnośnik do komentarza

Jakos sie udalo.

Bieglem przez pustynie do portalu > wychodzac z portala jest teleport wiec z niego korzystale i tym sposobem jest na koncu 2 czesci, wlasnie tam gdzie byla swiatynia.

 

Teraz pojawil mi sie inny problem. Nie moge zejsc nizej niz 22 szyfr ksenoglifu w bazie danych :sapek: Nie wiem ktorego mi brakuje :CoolStoryBro:

Moze cos pominalem...?

 

Odnośnik do komentarza

Gierka ukończona 2-krotnie. Czy się podobało? Dość wspomnieć, że Returnal popsuł mi odbiór innych gier, które na tle tego sztosa wydają mi się samograjami, często wiejącymi nudą lub banałem (a niekiedy i jednym i drugim). I tak np. próbowałem Dead Island 2, a obecnie lecę z RE4R i serio - trochę to wszystko bez polotu jeśli chodzi o zaangażowanie, emocje i klimat.

 

9+/10, dziękuję, dobranoc.

Edytowane przez Amer
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zakupilem dwa dni temu abonament i postanowilem sprawdzic z ciekawosci (chociaz ostatnio mam nie podrodze z trudnymi grami, zwlaszcza roguelike/lite). Powiem wam, ze sprawdzilem sporo gier ale ta zrobila na mnie najwieksze wrazenie. Klimat i strzelanko top. Tylko jestem cieniutki jak malo w jakiej grze.

 

Znalazlem klucz do 1 Bossa ktory ubil mnie na drugim pasku (probowalem jeszcze dwa razy i juz prawie zbilem ten drugi ale nadal oklep). Pytanie: czy jest sens pchac sie tam teraz od razu czy moze spedzic troche czasu na zdobywaniu bieglosci broni itd? W ogole co daja sama bieglosc (jeszcze przegladne tutoriale ale ten tutaj jest chujowy jak malo gdzie)? Wiem ze te skille niby cos daja z broni ale nie udalo mi sie w 4h zrobic zadnego poziomu (pewnie dlatego ze zmieniam ciagle bron). Progress skilli w broniach tez sie resetuje? Jest jakas lista tych skilli zebym widzial co na jakim levelu jest?

 

Poczatek lekko przytlacza ale baaaaaardzo mocno mi siadl setting wiec planuje popykac dluzej. Tylko nie wiem czy jest sens sie na czyms skupiac czy moze od razu ciskac sie tak daleko jak tylko mi skill pozwoli?

 

Rozumiem ze ten dom z 20 wieku to jakis tam element fabularny ktory co jakis czas dorzuci mi jakis fajny przedmiot do puli (tak jak tego astronatue za 1 razem)? Oplaca sie ryzykowac i rac te skazone przedmioty czy raczej nagrody nie sa tego warte przy potencjalnych karach? Wczoraj dwie na raz mialem i bylo frustrujaco. Niby z tego wyszedlem ale chwile pozniej i tak padlem.

Odnośnik do komentarza

Biegłość określa na jakim poziomie będziesz znajdować bronie i ile punktów będzie losowo rozdzielone na trzy statystyki. Dodatkowo ilość traitów (np. Rakiety Naprowadzane na pistolecie) na broni jest zależna od poziomu biegłości (dwie strony temu wrzucałem rozpiskę). Postęp na broniach się nie resetuje, możesz go zobaczyć w bazie danych/wyposażenie.

 

Co do strategii to nie ma jednego lepszego podejścia, jeden będzie wolał być bardziej dopakowanym, inny więcej prób aby się nauczyć ruchów itp. Sam musisz zdecydować co ci bardziej pasuje.

 

Dom jest fabularny, każda wizyta dodaje osobisty artefakt do puli, ale figurka astronauty jest najlepsza (jeszcze zegarek, ale to później). Kolejne wizyty wraz z postępem w grze będę możliwe z tego co pamiętam.

Złośliwe przedmioty możesz oczyszczać Eterem, ale ten lepiej używać na odblokowanie nowych przedmiotów z maszyny na początku cyklu (ewentualnie rekonstruktor). Ogólnie naprawienie uszkodzenia nie jest ciężkie, ale niekiedy efekt negatywny jest bardzo dotkliwy, a naprawienie może zająć chwilę (np zebranie poprzez pasożyta albo artefaktu, co jest losowe).

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma czego sie obawiać. Bierzesz i naqurwiasz az wpadniesz w rytm :resogun_human:

Zawsze pozostawaj w ruchu i blisko wroga. Raz ze trudniej będzie cię trafić, a dwa to byc w zasięgu szybko znikającego obolitu który jest waluta w grze.  Nie trzymaj sie tylko broni palnej lecz miecza który w krotce wpadnie w twoje ręce. Czasem zamiast strzelać warto przy daszowac (:PS_circle:) do przeciwnika i wykonać atak(:PS_square:), który go powali, stunuje bądź przełamie barierę ochronna. Wykończyć to juz można według uznania.  Nie skupiałbym sie tez na eksplorowaniu za bardzo na początku bo do wielu miejsc nie można sie dostać z początku gry. Trzeba troszkę pociągnąć fabule odkrywając nowe biomy. 

 

Pamiętaj tez ze jezeli używasz skrótów to przed każdym biomem leży kalibrator biegłości który zwiększa twój level pod przeciwników w zależności do którego biomu sie aktualnie udajesz. Przybliżone wartości biegłości Selene:

1 = 0, 2 = 5, 3 = 10, 4 = 15, 5 = 20, 6 = 25.

 

Ja wracam do :platinum: bo chyba mam glicha małego :dafuq:

 

:lapka:

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ten miecz juz mialem jak pisalem posta. Wczoraj zagralem raz i udalo sie ubic bossa. W drugim Biomie doszedlem rowniez do szefa ale padlem doslownie pod koniec jego ostatniego paska. Zaskoczyl mnie nkwymi atakami w 3 fazie. Jak te jebane upaly sie skoncza to usiade mocniej bo teraz nie moge wysiedziec przed tv. Nawet baldur czeka az bedzie z 10 stopni mniej.

 

Rozumiem ze skoro mam klucz to teraz nie musze juz walczyc na koncu bioma. To bardzo fajne rozwiazanie. Nadal czuje ze sporo zalezy tylko od pokojów i zestawu przeciwników. Sporo zabawy przede mną.

Odnośnik do komentarza

Doszedłeś do końca? Ja ginę, ale chyba wiem juz dlaczego - bezmyślne wykupywanie ulepszeń. Zbyt dużo kasy tracę na Biegłość, czy Integralność zaniedbując ochronę. Bez sensu co nie. Im więcej kul jestem w stanie wytrzymać tym dłużej pozostanę przy życiu. Biegłość i tak idzie w górę z każdym ubitym stworem.  Dlatego teraz jezeli będę miał wybór to bede pakowal obolit w ochronę, ewentualnie integralność. Dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...