Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, gra zaczęła mną wycierać podłogę. Po 3-4 udanych cyklach (trudno powiedzieć udany, skoro zginąłem), okazuje się, że jestem trochę za bardzo w gorącej wodzie kąpany. Miałem 3 starcia z bossem i za pierwszy razem doszedłem do drugiej fazy, za drugim też i nie wydaje się ona specjalnie trudna, ale za trzecim dodarłem do ostatniej i tutaj niestety nie mam żadnego planu, więc nie za bardzo wiedziałem, czego się spodziewać. Szybko mnie wyjaśnił i wróciłem do punktu wyjścia. 

 

Podoba mi się to, że niektóre cykle są łatwiejsze inne trudniejsze, bo zawsze nasza podróż jest inna. Muszę sobie ogarnąć jeszcze leczenie. Mogę wytworzyć apteczkę, ale zauważyłem, że można ją użyć tylko raz w cyklu. 

 

Czy w tej grze da się leczyć? Tzn. czy na późniejszym etapie odblokowuje się jakiś perk z taką możliwością? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, LukeSpidey napisał:

Czy w tej grze da się leczyć? Tzn. czy na późniejszym etapie odblokowuje się jakiś perk z taką możliwością? 

Sylfion który znajdujesz na ziemi leczy (przy pełnej integralności zamienia się w żywice), są apteczki i inne przedmioty zużywalne oraz artefakty których działanie leczy.

Odnośnik do komentarza

To w takim razie, gdzie mi memo o tym uciekło. Wiem np., że takie zielone przedmioty leczą, a jeśli ma się pełne życie przy ich zebraniu to po zebraniu trzech wydłużają pasek życia. Póki co to chyba jeszcze nie znalazłem żadnych artefaktów w tym pierwszym biomie, które by leczyły. 

 

2 minuty temu, Faka napisał:

Na pewno przydatne do walk z bossami jest jednorazowa figurka, która ożywia Cię po śmierci.

Czy mowa o tej figurce astronauta? 

Odnośnik do komentarza

Ok, dzięki. 

 

Mam jeszcze takie pytania.

 

Jak podniosę jakiś artefakt to z automatu trafia do mojego wyposażenia, czy gdzieś w menu muszę go wyszukać i ustawić? Zauważyłem, że przedmioty, które mogę skonsumować są pod L1 i w tej chwili mogę mieć tylko jeden na raz. Przy próbie podniesienia drugiego następuje wymiana. Czy podobnie jest z artefaktami, bo wydaje mi się, że w każdym cyklu ich trochę podnoszę, ale nie za bardzo odnoszę wrażenie, że jestem nimi wypchany. 

 

Jeśli chodzi o broń, to na jakie statystyki najlepiej zwracać uwagę? 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, LukeSpidey napisał:

Czy podobnie jest z artefaktami, bo wydaje mi się, że w każdym cyklu ich trochę podnoszę, ale nie za bardzo odnoszę wrażenie, że jestem nimi wypchany. 

Możesz mieć na raz 15 artefaktów na sobie, w razie potrzeby można je niszczyć. Nie trzeba ich aktywować, te co podniosłeś widać w menu na trzeciej zakładce.

 

52 minuty temu, LukeSpidey napisał:

Jeśli chodzi o broń, to na jakie statystyki najlepiej zwracać uwagę?

W pierwszej kolejności na traity, potem na staty. Pistolet z Rakietami albo Rykoszetem, Paszczomiot z Ciężkim Pociskiem ewentualnie Wąską Paszczą, Karabin z Krytykami i Większy Kaliber jak na biegłości 5+, to tyle z B1.

 

Godzinę temu, LukeSpidey napisał:

Póki co to chyba jeszcze nie znalazłem żadnych artefaktów w tym pierwszym biomie, które by leczyły.

Część przedmiotów musisz najpierw pierwszy raz odblokować z Cthonos na początku każdego cyklu zanim zaczną się pojawiać w kolejnych, część znaleźć w kostkach i odblokować, ale to dopiero będziesz w stanie zrobić po ubiciu bossa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, LukeSpidey napisał:

Wczoraj miałem pierwsze podejście do drugiego bossa i prawie go pokonałem. Wiele jednak zależy od broni, którą się ma. 

 

Czytam i widzę, że jeszcze dużo dobra przede mną. Właśnie zastanawiałem się do czego służą te pomarańczowe światełka porozmieszczane na niektórych platformach. 

Polecam szczególnie przy nim granie na słuchawkach - jak wylatuje do góry to wiadomo z której strony będzie na nas leciał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...