Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Pierdole, drugi dzien juz marnuje wieczor na piate podejście by przejść Biom 3. Nie dość, ze samo przedarcie sie do nemesisa zajmuje z 30min, to gdy w koncu mialem dobry build (apteczka, astro, karabin maszynowy) to w końcu rozjebal mnie ponownie w drugiej fazie, gdzie juz nie nadażam ogladac co mnie atakuje. Nie mam juz motywacji w sumie, gra jest zbyt sadystyczna na mój skill i chyba nie na moją cierpliwość. Nie widzę juz sensu robic tego samego po raz n-ty :( Jeszcze gdyby tylko był skrót, dzieki ktoremu skoczyłbym na arene do bossa w 10min jak z Ixionem to kumam, ale tak to nie wyrabiam już z poczucia bezradnosci xdd

 

Duzo lepiej szlo jak RAZ wylosowalem miotacz glutow lvl 9, ale znowu to jest do dupy na nemesisa :(

 

Odnośnik do komentarza
(pipi)e, drugi dzien juz marnuje wieczor na piate podejście by przejść Biom 3. Nie dość, ze samo przedarcie sie do nemesisa zajmuje z 30min, to gdy w koncu mialem dobry build (apteczka, astro, karabin maszynowy) to w końcu roz(pipi)al mnie ponownie w drugiej fazie, gdzie juz nie nadażam ogladac co mnie atakuje. Nie mam juz motywacji w sumie, gra jest zbyt sadystyczna na mój skill i chyba nie na moją cierpliwość. Nie widzę juz sensu robic tego samego po raz n-ty  Jeszcze gdyby tylko był skrót, dzieki ktoremu skoczyłbym na arene do bossa w 10min jak z Ixionem to kumam, ale tak to nie wyrabiam już z poczucia bezradnosci xdd
 
Duzo lepiej szlo jak RAZ wylosowalem miotacz glutow lvl 9, ale znowu to jest do dupy na nemesisa
 
Z pierwszego możesz polecieć od razu do 3go, tam szybki rush do wieży, a w samej wieży możesz większość przeciwników pominąć nawet.
Odnośnik do komentarza

Akurat 3-bo przeleciałem za pierwszym razem nabuzowany sukcesem pokonania drugiego, ale nie powinno się teraz poddawać, za blisko do pierwszego save'a w grze, i za blisko do wspaniałych kolejnych biomów i scenek, muzyki, przeciwników, wszystkiego.

Nie wolno mówić  o marnowaniu czasu grając w Returnala, zobaczysz że jak wrócisz później do tego biomu to będziesz śmigał i się śmiał z tych dronów i bossa, i będziesz czuł że każda godzinka w tej grze miała sens.

3-ci boss to naprawdę nie jest aż tak zły, pamiętaj że 3 faza jest najprostsza więc trzeba przebrnąć drugą która niewiele się różni od pierwszej. 4-biom Cię zrelaksuje.

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, _Red_ napisał:

Pierdole, drugi dzien juz marnuje wieczor na piate podejście by przejść Biom 3. Nie dość, ze samo przedarcie sie do nemesisa zajmuje z 30min, to gdy w koncu mialem dobry build (apteczka, astro, karabin maszynowy) to w końcu rozjebal mnie ponownie w drugiej fazie, gdzie juz nie nadażam ogladac co mnie atakuje. Nie mam juz motywacji w sumie, gra jest zbyt sadystyczna na mój skill i chyba nie na moją cierpliwość. Nie widzę juz sensu robic tego samego po raz n-ty :( Jeszcze gdyby tylko był skrót, dzieki ktoremu skoczyłbym na arene do bossa w 10min jak z Ixionem to kumam, ale tak to nie wyrabiam już z poczucia bezradnosci xdd

 

Duzo lepiej szlo jak RAZ wylosowalem miotacz glutow lvl 9, ale znowu to jest do dupy na nemesisa :(

 

Na pociesznie Ci powiem, że mi zeszło 12h zanim przebrnąłem przez 3 biom. Samo 12 h na 3 biom XD Byłem już blisko odłożenia gry, ale w końcu się udało, a potem to już z górki było. 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję e-koledzy, tylko ze jak wieczorami mam 2-3h na przebrniecie przez to, bo nazajutrz znowu do roboty, to wole coś co daje mi wrażenie progresu. Wiem ze w biomie 3 jest most do wieży, ale to żaden skrot. W Biomie 2 wystarczylo pobiec na palę i był teleport. Tutaj w wieży większość życia tracę na platformowe elementy z laserami, potem arena, ktora najczęściej zamyka się na czas walki z automatonami, wiec nie przebiegne. Zwykle przy bossie jestem z resztką energii, kiepską bronią i bez ekwipunku. Nie mam motywacji na kolejny run, niestety. Jakby w pobliżu mostu był teleport do bossa to mógłbym częściej powtarzać i uczyc sie walki.

 

Trudno, nie wszystko jest dla wszystkich :beksa:

Odnośnik do komentarza

Ja nawet o nim nie wiedziałem, bo 3 biom przez kilkadziesiąt godzin znałem tylko z jednego przejścia, od razu mnie wyrzuciło do 4-tego i tam spędzałem wakacje. Jak wróciłem w poszukiwaniu kawałków słońca to nagle znalazłem też skrót do 3-go, na początku sądziłem że dopiero po przejściu to się zrobiło, ale później skumałem że taka jest zasada biomów 1-3 i 4-6.

 

Ale i tak bym nie korzystał, 2-gi biom jest w otwartych przestrzeniach mega przyjemny i można dużo nazbierać.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

Mnie Nemesis niszczył w drugiej fazie jak stałem na jakiejś bocznej platformie, kluczem tu jest chyba stać na platformie co jest na przeciwko niego. W innym wypadku niszczy laserami z każdej strony. Albo akurat mi się tak udało. Rushuj 1 biom w miarę żeby zebrać na tą apteczkę/astronautę i licz na dobry RNG z bronią. W biomie 3 dość szybko pojawia się most do bossa, najtrudniejsze to ta Arena przed samym bossem z dronami i tymi robotami co łapią i strzelają dość mocna seria ale ich idzie zabić chowając się za filarem.

 

Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, bartiz napisał:

najtrudniejsze to ta Arena przed samym bossem z dronami i tymi robotami co łapią i strzelają dość mocna seria ale ich idzie zabić chowając się za filarem.

 

No tam jest niezle zamieszanie ale zawsze mozna uciec do teleportu bez walki chociaz to ryzykowne. Najlatwiej i najbezpieczniej imo miec tam astroklucz ze soba, otworzyc sobie pokoj pietro nizej i tam sie chowac jak robi sie goraco. Chociaz raz jak wjebal mi sie tam ten robocop to prawie spadlem z krzesla

 

Ogolnie widac w kilku miejscach ze tworcy podaja pomocna dlon i mozna troche oszukac system. No moze poza biomami 5 i 6 xd

Odnośnik do komentarza
Teraz, schabek napisał:

 

No tam jest niezle zamieszanie ale zawsze mozna uciec do teleportu bez walki chociaz to ryzykowne. Najlatwiej i najbezpieczniej imo miec tam astroklucz ze soba, otworzyc sobie pokoj pietro nizej i tam sie chowac jak robi sie goraco. Chociaz raz jak wjebal mi sie tam ten robocop to prawie spadlem z krzesla

 

Ogolnie widac w kilku miejscach ze tworcy podaja pomocna dlon i mozna troche oszukac system. No moze poza biomami 5 i 6 xd

Biom 6 chyba nie ma w większości blokad na walki więc można spokojnie uciekać jeżeli godność pozwala ;] Poza oczywiście pokojem z robakiem.

Dzisiaj kończę tego pożal się boże re8 i wracam szukać glifów do Returnala.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

Dziękuję e-koledzy, tylko ze jak wieczorami mam 2-3h na przebrniecie przez to, bo nazajutrz znowu do roboty, to wole coś co daje mi wrażenie progresu. Wiem ze w biomie 3 jest most do wieży, ale to żaden skrot. W Biomie 2 wystarczylo pobiec na palę i był teleport. Tutaj w wieży większość życia tracę na platformowe elementy z laserami, potem arena, ktora najczęściej zamyka się na czas walki z automatonami, wiec nie przebiegne. Zwykle przy bossie jestem z resztką energii, kiepską bronią i bez ekwipunku. Nie mam motywacji na kolejny run, niestety. Jakby w pobliżu mostu był teleport do bossa to mógłbym częściej powtarzać i uczyc sie walki.

 

Trudno, nie wszystko jest dla wszystkich :beksa:


Stary nie poddawaj się! Mnie biom 3 zatrzymał na chyba ok 10h. Podszedłem do Nemesisa 2 razy jedynie i padł, przed chwilą haha. Jaka radość i ulga w końcu wyjść z tego biomu. Beka bo spadłem z platformy po pierwszym etapie... Udało się bez astronauty całościowo.

Na ślepo szedłem, nic nie widząc w necie. Najwięcej problemów sprawiła mi droga do niego :D

Jakby co to wrzucam filmik, może w czymś Ci pomoże:



Jak koledzy wyżej pisali - rób Biom 1 bez bossa, Biom 2 do wieży i potem uderzaj na Biom 3. Najlepiej jak będziesz już miał ze 130% integralności minimum. Astronauta i inne fajne artefakty. Dobry jest ten, który naprawia Ci życie przy małej integralnośc. Tutaj mnie troche uratował.
Warto też trochę pofarmić w Biomie 3 ale bez przegiecia imo. Zależy od RNG, wiadomo.
Dużo pomogła mi ta broń co pluje zielonym gównem + jakby railgun w jednym. Perki miała na dodatkowy damage po strzale i np. te czołgające się do Ciebie maszyny padały na dwa strzały. 

Mniej więcej w połowie Biomu 3 znalazłem dobry karabin i aż miło się grało. 

Mobilność to podstawa. Jak nie nawalasz mieczem zbyt często to zacznij. Patrz kiedy przeciwnik ma status oszołomienia i cisnij go w słaby punkt (po zoomie) i dobijaj mieczem np. 
Nawet te czołgające się maszyny po dobiciu mieczem, ich laserowe okręgi nie robiły nic. Nie wiem czy jest się nietykalnym przy mieczu tak, jak przy graplingu albo dashu? Chyba tak.

Gierka jest świetna. Naprawdę jestem miło zaskoczony jaką pracę odwalili w niewielkim tak naprawdę zespole ~85 osób. Szacun. 
Gameplay miodny, masło 60 FPS (rzadko kiedy spadki). Dynamicznie, masa particles. 

KLIMAT gęsty + ta muzyka z SFX. Miazga. 
Na słuchawkach inna gra, jednak dobre bajery z dźwiękiem w padzie.

Sama fabuła oraz narracja mi siedzi. Wszystko mi się podoba w sumie haha. 

OK już wyczuwam powtarzalność lokacji, ale nie przeszkadza mi to prawie w ogóle.

Na liczniku prawie 22h, 17 zgonów. 
 

Edytowane przez ezils
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No jak się grę przjedzie to potem faktycznie jest się kozak. 4 artefakty do true ending wpadły w godzinkę. 

Też się do 3 biomu i nemezisa przygotowywałem na początku przez 1-2 biom, ale potem stwierdziłem, że to bez sensu. Apteczka, astronauta i ogień do nemezisa. Znałem po tylu godzinach na pamięć drogę, więc nawet ten jeden pokój nie był problemem, żeby przebiec. 

Nie wiem czy jest możliwe znaleźć hollowa z tą wiązką laserową w powietrzu przed biomem 4, ale jak jest to jak ci się trafi to jest totalny easy mod i kosisz każdy pokój moment. Wystarczy, że biegasz jak adhdowiec i strzelasz. Byle być w ruchu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...