Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

W drugim podejściu do Biomu 3 mam ciagle bugi z generowaniem lokacji, tj. pojawia się rozmazana tekstura wyglądająca na ścianę, przez którą można przechodzić. Nie wygląda to na element gry, bo ma jakość jak z N64.

 

Zdarzylo mi się też wpaść pod podłogę i stracić energię jak przy przepaściach. Na szczęście żadnych crashy poki co na 10h.

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że tęskno mi za Returnalem. To znaczy niby nic nie stoi na przeszkodzie, aby tam wrócić, ale po tych kilku pełnych przejściach (biomy 1-6 w jednym ciągłym runie), kilkunastu ze skrótami i po kilku godzinach szukania glifów znam już pomieszczenia i światy na tyle, że niczym raczej mnie nie zaskoczą. Tego mi brakuje. Wspaniałe były te pierwsze godziny, pierwsze przejścia, fabularne wstawki, audiologi budujące atmosferę, eksploracja nowych środowisk, broni, artefaktów, przeciwników, łomot serca przy pierwszym pokonaniu każdego z bossów (btw. tylko raz poległem na pierwszym, ale jednak emocji te walki dostarczały). Wracanie do odwiedzonych już biomów zupełnie nie bolało, a wręcz fascynowało, bo przecież była świadomość, że z pewnością nie widziało się jeszcze wszystkiego, co w nich ukryte.

 

A teraz mój trud skończony, zostały mi ewentualne powroty i zabawa bronią traitami, cieszenie się mechaniką strzelania, dynamiką starć. Ale tęskni mi się do tej całej otoczki, bo uwielbiam w grach eksplorować, odkrywać nowe elementy, a w Returnalu już nie mam czego szukać. Chciałbym, aby gra była dłuższa, miała nie 6, a na przykład 9 biomów. 

 

Czuję pustkę.

 

465tlko4ib651.jpg

  • Plusik 4
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Może wydadzą jakieś DLC w przyszłości. Przede mną na szczęście jeszcze masa eksploracji, dopiero 2 artefakty mam do true ending. Teraz latanie bez trachu po biomach to czysta przyjemność i w sumie zero zagrożenia, bo wszystkich się kosi aż miło. Nawet ustanowiłem swój rekord w integralności 150% XD 

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Kmiot napisał:

Powiem Wam, że tęskno mi za Returnalem. To znaczy niby nic nie stoi na przeszkodzie, aby tam wrócić, ale po tych kilku pełnych przejściach (biomy 1-6 w jednym ciągłym runie), kilkunastu ze skrótami i po kilku godzinach szukania glifów znam już pomieszczenia i światy na tyle, że niczym raczej mnie nie zaskoczą. Tego mi brakuje. Wspaniałe były te pierwsze godziny, pierwsze przejścia, fabularne wstawki, audiologi budujące atmosferę, eksploracja nowych środowisk, broni, artefaktów, przeciwników, łomot serca przy pierwszym pokonaniu każdego z bossów (btw. tylko raz poległem na pierwszym, ale jednak emocji te walki dostarczały). Wracanie do odwiedzonych już biomów zupełnie nie bolało, a wręcz fascynowało, bo przecież była świadomość, że z pewnością nie widziało się jeszcze wszystkiego, co w nich ukryte.

 

A teraz mój trud skończony, zostały mi ewentualne powroty i zabawa bronią traitami, cieszenie się mechaniką strzelania, dynamiką starć. Ale tęskni mi się do tej całej otoczki, bo uwielbiam w grach eksplorować, odkrywać nowe elementy, a w Returnalu już nie mam czego szukać. Chciałbym, aby gra była dłuższa, miała nie 6, a na przykład 9 biomów. 

 

Czuję pustkę.

 

465tlko4ib651.jpg

Możesz polować na dead scoutów, maksować każdą broń. No nie wiem, może przejście 1-6 tylko pistolecikiem bez robaków?

 

Albo uporządkować i pomalować w końcu Heliosa?

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

A ja się wnerwilem na siebie strasznie bo miałem juz ze 130% integralności, figurke astronauty, apteczkę i w drodze do Nemesisa figurke stracilem na batalii z tym wielkim automatonem i jego bandą pomocników. 

 

Nie ma jakiegoś skrotu do tego bossa tak jak do Ixiona? Dlugo sie do niego idzie i trzeba przejść sporo etapow platformowych z laserami i innymi przeszkadzajkami.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _Red_ napisał:

A ja się wnerwilem na siebie strasznie bo miałem juz ze 130% integralności, figurke astronauty, apteczkę i w drodze do Nemesisa figurke stracilem na batalii z tym wielkim automatonem i jego bandą pomocników. 

 

Nie ma jakiegoś skrotu do tego bossa tak jak do Ixiona? Dlugo sie do niego idzie i trzeba przejść sporo etapow platformowych z laserami i innymi przeszkadzajkami.

 

Masz opuszczony most, dzięki któremu omijasz sporą część mapy, ale na górę wieży i tak trzeba wyjść, a po drodze jest chyba jeden automaton z tego co pamiętam. Nie pamiętam tylko czy pokój się zamyka i trzeba tę walkę odbyć czy można ją ominąć i biegnąć prosto do bossa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Rtooj napisał:

Możesz polować na dead scoutów, maksować każdą broń. No nie wiem, może przejście 1-6 tylko pistolecikiem bez robaków?

 

Jasne, ale to tylko czysty gameplay ze złota, szukanie wyzwań na siłę i trochę nie zrozumiałeś. Mi brakuje tej całej otoczki "fabularnej" - odkrywania nowości, trafiania na nowe pomieszczenia, nowe artefakty, nowych przeciwników, poznawania LORE, eksplorowania nieznanego. Lubiłem te elementy w Returnalu, ale już wszystkie widziałem. Tego nie da się już odzobaczyć ;]

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Patricko napisał:

a po drodze jest chyba jeden automaton z tego co pamiętam. Nie pamiętam tylko czy pokój się zamyka i trzeba tę walkę odbyć czy można ją ominąć i biegnąć prosto do bossa.

Zależy jak wylosuje. Ja tam miałem jedno z dwóch pomieszczeń, albo dwa Automatony i kilka robocików/wieżyczek, albo jeden Automaton i ok 10 uszkodzonych. Pomieszczenie opuszcza się poprzez teleport, więc nie wiem czy jest aktywny w trakcie ewentualnego zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
 
Jasne, ale to tylko czysty gameplay ze złota, szukanie wyzwań na siłę i trochę nie zrozumiałeś. Mi brakuje tej całej otoczki "fabularnej" - odkrywania nowości, trafiania na nowe pomieszczenia, nowe artefakty, nowych przeciwników, poznawania LORE, eksplorowania nieznanego. Lubiłem te elementy w Returnalu, ale już wszystkie widziałem. Tego nie da się już odzobaczyć ;]
Oj mam tak samo. Grę już sprzedałem ale tęskno mi do tego klimatu. Wybitny tytuł. Może wrócę kiedyś jak ja kupię za grosze i skończę platynę. Jak poprawia RNG.
Odnośnik do komentarza

RNG już poprawili. Sam grę przechodzę 2 raz bawię się nadal rewelacyjnie, na jak tylko ja ukończyłem nie mogłem się doczekać by następnego dnia zacząć od nowa i pozwiedzać obszary do których nie miałem możliwości pójść - jedna z nielicznych gier która chyba splatynuje!

Odnośnik do komentarza
Czasem zdarza się, że przy pełnej adrenalinie nie tracę jej gdy raz oberwę, a innym razem byle kulka resetuje boost do zera. Jest tu jakaś konkretna mechanika, której nie zauważyłem? Nie mialem w ekwipunku żadnej antywnej tarczy czy coś.

Jak zbierzesz adrenalinę na 5.0 to dostajesz tez benefit w postaci „tarczy” która chroni Cię od jednego hita i pozwala zachować dalej poziom 5.0


Podejście do 6 biomu w poszukiwaniu ostatnich znajdziek, nie było źle wpadł jeden glif i żółty
room zaliczony. Zostało 2 glify i ostatni 063 scout log i mam komplet
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...