Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Niby odłączenie sieci w konsoli powinno dać podobny efekt, ale z tego co czytałem chodziło o opcję w grze.

Zrobiłem 3 takie restarty i nic Zrobie jeszcze jedno podejście do 6 biomu offline i będę używał skanera ale pewnie nie zaliczyło mi zebranego glifa i 2 raz mi się już nie pojawi Trudno może kiedyś naprawia w patchu i dzbanek wpadnie. Nic już sam nie wykombinuje więcej.
Odnośnik do komentarza
Tak. Niby odłączenie sieci w konsoli powinno dać podobny efekt, ale z tego co czytałem chodziło o opcję w grze.

Zrobiłem 3 restarty - nic nie dało. Mowie a spróbuje ostatni raz na spokojnie bez speedruna wyczyścić 6 biom tym razem używając skanera i w trybie offline:

d6f7b712d362129ac5903a93984a8c75.jpg
671bfebff3c89512ef71db90d77ce1aa.jpg

Prawie 96h na liczniku, teraz mogę w spokoju czekać na DLC Oby wyszło.

Dzięki za rady Square!!!!!
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, elvis004 napisał:


Zrobiłem 3 restarty - nic nie dało. Mowie a spróbuje ostatni raz na spokojnie bez speedruna wyczyścić 6 biom tym razem używając skanera i w trybie offline:

d6f7b712d362129ac5903a93984a8c75.jpg
671bfebff3c89512ef71db90d77ce1aa.jpg

Prawie 96h na liczniku, teraz mogę w spokoju czekać na DLCemoji41.png Oby wyszło.

Dzięki za rady Square!!!!!

Też mi tego brakuje, online offline skanowane i ni chuja nie chce mi wygenerować tego pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, easye napisał:

giera pod względem fabularnym wywołuje więcej emocji niz HellBlade.

Fabuła w Returnal jest lepsza, bo jest nienachalna i można odnieść wrażenie, że najważniejszy był mimo wszystko gameplay, a historię umiejętnie dostosowano pod niego. W przypadku Hellblade fabułą była zbyt przytłaczająca, spowalniała rozgrywkę i trochę tak, jakby była stawiana jako priorytet, a mechaniki kreowano pod nią.

 

Wracając (hehe, nomen omen) jednak do Returnal, to fabuła jest niby tłem, ale angażuje i intryguje na tyle łatwo, że trudno ją zignorować. W sumie minimum przekazu, krótkie wstawki, zwięzłe audiologi (i coraz mniej zrównoważona bohaterka je wygłaszająca), a wyobraźnia i tak robi swoje, uzupełniając braki własnymi domysłami. Od razu łatwo wyczuć, że nie jest to wesoła opowiastka o mchu i paproci z happy endem, co daje grze wyjątkową atmosferę. Dodatkowo twórcy są oszczędni w dawkowaniu nam informacji, a przy tym lubią mylić tropy, mieszać osoby, wydarzenia, czasy, a gracz mimowolnie zaczyna ostro główkować i się zastanawiać "ale jak to?". Od razu przychodzą do głowy idee w rodzaju podróży w czasie czy alternatywnych wymiarów, ale do końca trudno wyczuć, czy to dobry trop.

Spoiler

Najlepszy przykład to kwestia wypadku, bo najpierw oglądamy fragmenty wiadomości, w których mowa o skutkach, a potem jesteśmy świadkami "tego" wydarzenia i coś się tutaj nie zgadza. Zaczynamy kminić kto nas tutaj robi w chuja. A ostatecznie może się okazać, że nikt, bo jedno nie wyklucza drugiego.

Ta interpretacja z reddita, którą stronę wcześniej wrzucał WisnieR jest bardzo zgrabna, choć nadal pozostają w niej "dziury", a powód istnienia niektórych wątków/przedmiotów jest niejasny. To jest fabuła niełatwa do szybkiego ogarnięcia i ma wiele ślepych zaułków, bo sam jakiś czas temu oglądałem jakieś filmiki na YT, gdzie autorzy z pozycji wszystkowiedzących starali się wytłumaczyć o co w tej grze chodzi i rozstrzał interpretacyjny był bardzo szeroki. 

 

A przecież jest jeszcze trochę materiałów do zgłębienia i przeanalizowania (logi na statku, nazewnictwo, przekłady glifów, nawet jakieś fragmenty książek w domu), więc za jakiś czas być może ktoś to poskłada w sensowną całość, ale tydzień, dwa, trzy po premierze, to chyba za wcześnie, by stawiać ostateczne tłumaczenia LORE.

 

No i fabuła fabułą, ale przede wszystkim jak w to się gra :banderas:

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ja nie potrafiłem dzisiaj usunąć gry z dysku. Jest tak za(pipi)ista, ze dalej będę od czasu do czasu wracał. Oby wydali jakieś DLC. Maja już mój hajs w ciemno. Demonsy mam ledwo napoczęte ale narazie po prawie 100h gry w Returnala nie chce mi się w nic innego grac

Z Lore i klimatami Gigera oraz Prometeusza trafili u mnie w 10, sposób podania i różne interpretacje fabuły też czyste złote

Mam wszystkie Data Cube, ale nie „dostałem” nic za skompletowanie ich wszystkich. A myślałem ze coś wpada (permanentny artefakt np) bo w statystykach/menu jest obok nich duży „kwadrat” ale chyba nic nie wpada albo mam buga albo coś gdzieś się respi po zebraniu wszystkich (jak kawałki słońca po 2 akcie) i musisz trafić przy sprzyjającym RNG (nie mój screen):
126d9620b8d2c50e9c6553b907a2b7c3.jpg


Niby jeszcze trochę mam do odkrycia w „macierzy bazy danych”
7befb7e627a3399c96b0c0ccde1ad37e.jpg
Są to chyba nieodkryte artefakty, przedmioty, przeciwnicy jeśli się nie mylę?

Odnośnik do komentarza

Uzbierane 6 kluczy slonecznych, lece na pewniaka do Biomu 6 rozwalic ponownie bossa, ale tuz przed nim wyprztykala mnie z apteczek i figurek taka osmiornica w killroomie :dafuq:Mimo ze bujalem się prawie cały czas na lince unikając strzałów, to ledwie lądowałem a robiła mi 1-hit 90% ubytku zdrowia.

 

Wczoraj na spokojnie to robiłem wszystko i wszystkich za pomocą prętów elektrycznych a dziś RNG dawał mi same powolne karabiny. Osłabiony poszedlem na Ophiona i te jego nieprzenikalne fioletowe kółka mnie dobiły. Eeh wracają wspomnienia z Biomu 3 i lekko ciśnionko wzrosło,tym bardziej ze juz późno i muszę się pakować na urlop xd

 

Returnal 2 mogliby zrobić, ale zupełnie nowa postać, inne motywy, tak by znowu było trudno w trakcie odgadnąć, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Ta gra ma cos uzależniającego. Można dostać w dupe po 2h biegania i bezradnie rozłożyć ręce wyłączając z wściekłością konsolę, a nazajutrz znowu cisnie by pobiegac i postrzelać.

 

Nie wiem co tak słabo mi idzie samo dotarcie do true endingu (mam wszystkie sunface). Ophion za pierwszym endingiem padl od razu, a teraz zwykle szlachtuja mnie te przerośnięte teleportujące się osmiornice w killroomach. Nie mialem szczescia do apteczek, brak astronauty, zepsuta zywica głównie odbierala mi energię, electric pylon gun nie chciał sie spawnic :F Na razie przerwa.

 

Licznik pękł przy ok 28h, chyba się najadlem, ale warto było :)

 

Odnośnik do komentarza

No i lecą napisy końcowe :obama:

Pierwszy pasek bossa zniknął nawet nie wiem kiedy. Z drugim już miałem trudniej, w jednym momencie lekko spanikowałem :rayos:

Jak wskoczył trzeci pasek, to wiedziałem, że go pojadę. Miałem jedną dużą apteczkę, 70% życia i apteczkę na glebie. 

 

Jakie to granie w Returnal'a było niesamowite. Coś cudownego. Świetny, świetny gameplay. Strzelanie przekozackie. 

 

Rany, jak ja chciałbym się cofnąć w czasie, żeby jeszcze raz mieć przyjemność odkrywania tego Klejnotu :wub:

Screenshot_20210528-233823_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, triboy napisał:

Jak wskoczył trzeci pasek, to wiedziałem, że go pojadę. Miałem jedną dużą apteczkę, 70% życia i apteczkę na glebie. 

O widzę, że przywracanie sejwa było uskuteczniane.

 

Wbicie platyny chyba nie jest mi dane, bo ten szyfr w B2 się chce zrespić. Za to Ixion już nie jest mi straszny, bo podczas farmienia padł wiele razy, w tym prawie raz bez obrażeń.

Odnośnik do komentarza

Panowie ogrywam od wczoraj i mam pytanko , istnieje jakiś współczynnik który zawsze zostaje nam po śmierci czy każde podejście jest od 0 , demonki na ps5 skończone miesiąc temu bez większych problemów a tutaj pierwszy boss mnie bije aż przez łzy bluzgam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze kojarze to tylko dana umiejętność dodatkowa w broni jeśli tylko ją odblokujemy. Ktos potwierdzi? Czasem nagle wyskakiwalo mi, ze mam 100% jakiegoś trybu strzelania już nauczone. Poza tym ether, linka, miecz, buty i raz otwarte drzwi do komnat bossów.

 

5 minut temu, SpacierShark123 napisał:

 a tutaj pierwszy boss mnie bije aż przez łzy bluzgam.

 

Jak ja Cie strasznie rozumiem :dynia: Ale teraz jestem na urlopie i już tesknie za partyjką, mimo ze przed wyjazdem po prostu wyjąłem w milczeniu płytę,  gdy znowu padłem po długim runie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _Red_ napisał:

Jeśli dobrze kojarze to tylko dana umiejętność dodatkowa w broni jeśli tylko ją odblokujemy. Ktos potwierdzi? Czasem nagle wyskakiwalo mi, ze mam 100% nauczone. Poza tym ether, linka, miecz, buty i otwarte raz drzwi do komnat bossów.

 

No tak bronie, artefakty czy przedmioty fabularne sie odblokowuja ale to dopiero z czasem. Przed pierwszym bossem i wejsciem do drugiego biomu to szalu nie ma

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Panowie ogrywam od wczoraj i mam pytanko , istnieje jakiś współczynnik który zawsze zostaje nam po śmierci czy każde podejście jest od 0 , demonki na ps5 skończone miesiąc temu bez większych problemów a tutaj pierwszy boss mnie bije aż przez łzy bluzgam.

Musisz zrozumieć że pierwszy to tylko trening, i tak naprawdę camping z rodziną i kiełbaskami w ciepłych śpiworach. Prawdzie wyzwanie zaczyna się później, mam nadzieję ze to pozwoli Ci na luzie przeskoczyć do drugiego Biomu :)

Odnośnik do komentarza

No gra mi się przyjemnie ale strasznie boli że co dostaje po pysku to muszę zaczynać od zera , to mi się podobało w serii Soul's że jak te 10 razy dostałem po mordzie to leciałem poszukać jakiegoś lepszego ekwipunku lub podbijałem poziom a tutaj przynajmniej obecnie nie widzę żadnej mechaniki by każde podjeście zaczynać chociaż ciut bardziej dowalonym :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...