Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Graficznie przyznaję, ładnie ogarnęli, bo pierwsze trailery nie napawały optymizmem, no ale walka dalej wygląda strasznie drętwawo :/ 

Niektórzy z przedpiśców nie mają obaw w kwestiach erpegowych "no bo to przeca Obsidian!". Ja taki spokojny nie jestem, wszak Outer Worlds było pod tym względem po prostu be-zna-dzie-jne!

Nie przekonali mnie krótko mówiąc tą najnowszą prezentacją.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

Piszesz tak jakbyś nie znał stylu Euzebiusza

 

Może wyjść z tego pierwsza ładna gra Obsidianu od nie pamiętam kiedy

KCxHg54.gif

 

Ich gry 2D od zawsze są bardzo ładne, mają bardzo stylowy design. Z 3D do tej pory było rzeczywiście dużo gorzej, Outer Worlds był brzydki, NV nawet na swoje czasy też był brzydki :)

 

Tutaj będzie minimum poprawnie, czuć klimat UE5 i ten specyficzny styl, skały, woda itp. niektórzy to też nazywają "generycznym" ale niestety mają też trochę racji:). 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Obsidian to po prostu solidne studio. Ich dwie ostatnie gry (The Outer Worlds i Pentiment) mnie nie porwały ale bawiłem się nieźle, dałbym im takie 7-8/10. Tutaj oczekuje że będzie i  podobnie i bedzie to solidnego rpga 8/10, z niezłą grafiką, ciekawą fabułą i kompanami, drewnianą walką i nieoczywistymi wyborami moralnymi bez jasnego podzialu na tych dobrych i złych

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Liczę, że walka będzie dopieszczona, natomiast na projekt patrzę z umiarkowanym entuzjazmem, bo nieco rozminąłem się z trzema ostatnimi grami Obsidianu - Outer Worlds mnie zmęczyło, Pillarsy II były przyjemne i tylko przyjemne, a Pentiment mieszał świetne motywy ze średnimi fragmentami. Niemniej jednak mam cichą nadzieję, że Obsidian nie martwiąc się przesadnie o budżet i czas na dopieszczenie gry wyda coś bardzo konkretnego.

Odnośnik do komentarza

Z Obsidianem mam ten problem, że robi gry bardzo dobre momentami, ale nie potrafi się wspiąć na wybitność. Zawsze poziom niżej niż kiedyś Bioware, a teraz Larian. I chociaż nie wątpię, że Avowed będzie dobre, tak nie mam też, niestety, wątpliwości, że nie będzie to tytuł 9+/10. Pytanie, czy Xbox potrzebuje kolejnej gry 8/10? 

Odnośnik do komentarza

Aktualnie ogrywam Banishers. Mimo, że czuć w niej braki budżetowe, to bawię się świetnie.  Jeśli Obsidian dostarczy grę chociaż na takim poziomie, bez upierdliwych bugów w dniu premiery, to będę zadowolony :) 

Tylko trochę szkoda, że artstyle  bardziej przypomina rpgi Lariana ( lub The Outer Worlds), niż obydwie części PoE...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Cztałem że z Coaltion został wydzielony specjalny zespół, który odszedł ze studia i zajmuje się teraz wspieraniem innych wewnętrznych devów w pracy nad UE5. Coś podobnego od lat działa też wewnątrz Sony. 

 

i jest to dobra informacja, bp praca w jednym środowisku wielu studiów pozwoli łatwiej wymieniać się wiedzą i pomagać sobie nawzajem, uzyskując efekt synergii i oszczędzając czas. Sam silnik też posiada olbrzymi potencjał co widać po ostatnim Hellblade, które jak to  mówi DF wyznacza standardy jeśli chodzi o oprawę w grach. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.05.2024 o 10:22, ASX napisał(a):

Sam silnik też posiada olbrzymi potencjał co widać po ostatnim Hellblade, które jak to  mówi DF wyznacza standardy jeśli chodzi o oprawę w grach. 

Tylko po Avowed nie ma co oczekiwać że będzie wyznaczało nową jakość w kwestiach wizualnych, to co pokazali jest poprawne, chwilami środowisko wygląda trochę sterylnie i modele postaci też tyłka nie urywają. Walka też nie wygląda specjalnie porywająco, jednak jeżeli uda im się przenieść to co wykreowali w Pillarsach do gry w formacie "Skyrim" to będę kontent.

Po tym tytule jednak oczekuję przede wszystkim dobrych elementów rpg, to Obsidian potrafi i tu nawet chwilami głupkowaty The Outer Worlds w tym elemencie rozkłada na łopatki gry Bethesdy. Mimo że również nie wyglądał zbyt zachęcająco i rozgrywka była drewniana. 

Zresztą każdemu polecam zagrać w The Outer Worlds żeby się zorientować czego od nich można oczekwiać. Osobiście cenię TOW wyżej niż F4, trochę mi nie po drodze z podejściem Bethesdy do tej marki.

Do czasu zapowiedzi KCD 2 to Awoved było moją najbardziej oczekiwaną grą roku, lubię drewniane rpgi.

 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza

Ja się tylko boję ,że ich ograniczą fabularnie pod względem poruszanych tematów czy questów. Duzi wydawcy jednak wolą być poprawni politycznie i nie poruszać trudnych społecznie tematów. 

 

Lubię jak gry nie są ugrzecznione pod tym względem, i chyba to najbardziej cenię w grach RPG. 

 

Wiadomo do lat 90 pod tym względem nie wrócimy ale poziom Kingdom Come czy BG3 jest dla mnie wystarczający z nowszych gierek. Jak to fabularnie będzie Skyrim albo Fallout 4 to matko jedyna :sapek:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...