Skocz do zawartości

Wasze komiksy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

https://chomikuj.pl/dioda27/KOMIKSY/Hugo/Hugo+01+-+Zaklecie+w+fasole,14985364.cbr

albo tu

https://chomikuj.pl/bogins1/Komiks/HUGO/Hugo+04+-+Zamek+Mew,2294919537.cbr

 

Hugo tomy od 1 do 5 tylko bardzo słabe skany 

 

A tutaj w PDF wydanie zbiorcze od Egmontu z dobrymi skanami

https://chomikuj.pl/franek998/KOMIKSY/HUGO/HUGO,5669148118.pdf

Edytowane przez bulaxyz82
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, bulaxyz82 napisał:

Ja głównie korzystam z YacReader i cenie sobie tą apkę szczególnie za świetne i wygodne zarządzanie swoją kolekcją e-komiksów.

 

Rozi pytałeś o źródła w necie gdzie można dopaść komiksy. Od siebie polecam różne grupy translacyjne. Dwie z nich działą już prawie 2 dekady ;). Przez lata przeczytałem już tak ze 300 GB komiksów i na dysku mam jeszcze ze 100 GB, które czeka, a grupy cały czas tłumaczą i wrzucają na net swoje prace. Grupy te mają zasadę, że jak jakiś wydawca zapowiada wydanie fizyczne komiksu, któy oni już przetłumaczylli to zaprzestają udostępniać i zachęcają do zakupu, ale tak między innymi poznałem całą przetłumaczoną serię DMZ, Niezwyciężony czy Niewidzialni zanim wydawcy się za to zabrali. A nawet jak przestaną udostępniać to da się to wszystko znaleść na Chomikuj (relikt internetu ale jak ma się swoje sprawdzone źródła to wiele dobrych skanów komiksów w wersji PL można tam dopaść - np wszystkie Thorgal, Wiedźminy itd) - polecam min użytkowanika Daruch41 lub Komiksiarzyk

Tutaj jest link gdzie wszystko znajdziesz w jednym miejscu

https://polskascenatranslacyjna-spis.blogspot.com/

Wygląda to archaicznie ale wszystko tam jest w miarę uporządkowane alfabetycznie od grup translacyjnych, także nawigowanie po stronie jest dosyć intuicyjne - komiksy trzeba ściągnąc, są wrzucane na Mega lub Mediafire.

 

Grupy, które polecam mają własne strony i robią to dobrze i są cały czas aktywne (wpisać w google) to Grumik, CFC Comics Flying Circus, TKT Translations, Translacje Bury Wilk, Chomikowe Translacje (nie mają włesnej strony - ich tłumaczeń trzeba szukać w linku powyżej lub u Komiksiarzyk na chomikuj)

 

Kiedyś wydawałem sporo kasy na to hobby, ale teraz posiłkuje się tylko tymi półprofesjonalnymi translacjami oraz biblioteką wojewódzką w swoim mieście gdzie dział komiksów jest w miarę aktualizowany o nowe i duże hity polskich wydawców, także tyle mi starcza, żeby zaspokajać głód poznawania nowych historii w obrazkach.

Dzięki za post, jednak ja mogę czytać  komiksy po angielsku :lapka: Już sprawdziłem GetComics, jest tam wszystko, co chciałem przeczytać z Marvela i DC xd

Tablet już zamówiony, a jakie najlepsze programy do wyświetlania komiksów? Słyszałem o CDisplay, dobry?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, YETI napisał:

TM-Semic 4life, przygotowanie do sezonu wiosna/lato rozpoczęte, muszę jeszcze dokupić Dziedzictwo.

 

IMG_20240309_164533.jpg

 

Ten GR to nie ma przypadkiem 2 tomów? Przynajmniej w eng wersji miał dwa. Ciągle się czaję na przeczytanie tego runu razem z Rise of the Midnight Sons.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.03.2024 o 14:35, Rozi napisał:

Zakupy z ostatniego miesiąca, jedna nowa polska premiera (Uniwersum...), uzupełnianie kolekcji (dwa tomy Sagi o potworze z bagien i Sin City - trzeci i czwarty, Damulka warta grzechu do mnie jedzie), dwa Batmany - jeden niewydany w Polsce, drugim chcę zacząć drogę do Ziemii Niczyjej, a na koniec podobno absolutny sztos - Animal Man. Jest co czytać:

IMG_20240306_142517.jpg

IMG_20240306_142555.jpg

IMG_20240306_142529.jpg

IMG_20240306_142618.jpg

 

Dobry ten potwór..? Myślałem nad kupnem, gdzie dostałeś 3 tom?

Odnośnik do komentarza

Czy Potwór od Alana Moore'a jest dobry? Jest WYJEBANY w kosmos, zarówno pod względem kreski, jak i historii tam. Must read. Teraz próbuję czytać runy innych autorów, no nie da się, opus magnum.

 

A trzeci tom kupiłem na Gildii, ale coś ludzi pojebało, bo w ciągu dwóch tygodnich zniknął ze wszystkich sklepów i księgarń.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No potwór nawet spoko, ale dla mnie trochę nuda powiewało w pewnych momentach. Pełno wewnętrznych monologów, a jak znalazł się w 

Spoiler

Kosmosie

To odechciało mi się czytać. No ale jako całość na tle całego super Hero to sztos.

 

Ja wyrwałem 3 tomy na olx za 220 :cebula:

Edytowane przez GSPdibbler
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.03.2024 o 14:02, GSPdibbler napisał:

To odechciało mi się czytać.

Też to był dla mnie najsłabszy moment, ale

Spoiler

odrodzenie na niebiesko, albo to trafienie jego świadomości do tej matki-planety, no kurwa, opisy soczyste, jak w jakimś najwyższej klasy sci-fi :obama:

 

A u mnie wpadły dwa kolejne albumy z Batkiem, atakuję na full Ziemię Niczyją:

 

IMG_20240320_175233.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

@Shen i @Jeez_PS wydanie noir wielkościowo pasuje do omnibusów oraz + za czarne brzegi. Na innym forum czytałem że farbuje palce, u mnie tego nie ma a jak u was? Fajnie że wychodzi Straczynski bo nie trzeba inwestować w omni :nosacz3: oraz Marvel Origins ponieważ można zapoznać się początkami Spider-man choć (moje osobiste zdanie) jest infantylny do czytania. Ciężko mi skończyć jeden zeszyt na raz:reggie: a zeszyty w "Epic" Egmontu czytam po kilka naraz :drakeyeah:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PIOTREKN64 napisał:

@Shen i @Jeez_PS wydanie noir wielkościowo pasuje do omnibusów oraz + za czarne brzegi. Na innym forum czytałem że farbuje palce, u mnie tego nie ma a jak u was?

Panie ja to czytalem juz dwa razy, raz skany, drugi raz jak kupiłem sobie zbiorcze po angielsku w miekkiej, to tylko do kolekcji :kekw:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pierwszy nr z 1994 (kupiony za 13zł jakos w 2005r. ale nie sądze, żeby to było coś wiecej warte dzis :) ) Poza tym  nr 1000 i najnowszy 'specjal' na 30-lecie.

Chyba im się pomysły skończyły bo na każdą okazje się odnoszą do tego 1 numeru.

image.thumb.png.2e8d0181812c426a7da135a86ae15cab.png

btw. red. naczelny "kaczora" z lat 1995-2004 (czasy mojego zbierania) nagrał prawie 1h filmik na yt  z ciekawostkami (można sobie posłuchać w tle :D )

Spoiler

 

 

 

Edytowane przez karmaster
błędy
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...