Skocz do zawartości

Chyba się przesiądę na PC


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej opinii najlepsze combo - to gamingowy PC ze średniej półki + konsola. Tak jak pisałem kilka postów wyżej, (pipi)owa karta graficzna zapewnia mi lepsze doznania graficzne niż jeszcze current geny. Do tego mam olbrzymią bibliotekę starych gier, które sukcesywnie nadrabiam. Dla przykładu gram teraz Silent Hill2 Enhanced Edition. Ja jestem jakiś dziwny ale to co zrobili z grafiką w tej grze robi na mnie większe wrażenie niż taki FF7 Remake, o którym ktoś pisał parę postów wyżej.

 

Teraz na premierę biorę next-gena, a tak za 4 lata pewnie wymienię kompa jak już konsola będzie niedomagać. Na pewno nie poszedłbym w wydawanie 10K tylko na PC-ta, w mojej ocenie to nie ma sensu, chyba, że ktoś jest naprawdę purystą pod kątem grafiki i zależy mu na ustawieniach ULTRA w najnowszych grach.

Odnośnik do komentarza

To ile trzeba wydać też zależy od tego jak ktoś chce grać. Granie w 1080p, 1440p albo 4k cenowo się bardzo różni.

Do 1080p wystarczy karta za 600-700 pln w tej chwili i budżetowy build od którego można zacząć i z czasem sobie strzelić upgrade. Zestaw pod 1440p i 4k na początek wyjdzie drożej niż konsola, a już na pewno jeśli celujemy w nowe karty.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że na chwilę obecną ja sobie nie wyobrażam posiadania jedynie konsol do grania. Oprócz biblioteki gier, dowolności peryferiów, rozdzielczości itd. nawet sama konsolowa infrastruktura związana z graniem ze znajomymi online wydaje mi się obecnie archaizmem w czasach łatwego w obsłudze i wielofunkcyjnego Discorda. 

Edytowane przez UberAdi
Odnośnik do komentarza

Pytanie czy będzie się chciało devom implementowac obsługę dlss w grach. Jeśli tak to spokojnie seria 2xxx ogarnie całą generacje.

Wogle z nowymi kartami też jest kabaret. Najpierw kondensatory niby wadliwe ale się okazało że drivery teraz znowu mialem brać strixa ale się okazuje że cewki piszczą jak nigdy wiec nie dość że nie mogę kupić bo ceny na all/olx to 5k za kartę która kosztuje 3.2k to do tego nie mam co bo innej nie chce XD

Ci co sprzedali karty wcześniej bo myśleli że będzie szybki upgrade coś czuję że cp2077 ograją na yt. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.10.2020 o 15:01, izon napisał:

W mojej opinii najlepsze combo - to gamingowy PC ze średniej półki + konsola. Tak jak pisałem kilka postów wyżej, (pipi)owa karta graficzna zapewnia mi lepsze doznania graficzne niż jeszcze current geny. Do tego mam olbrzymią bibliotekę starych gier, które sukcesywnie nadrabiam. Dla przykładu gram teraz Silent Hill2 Enhanced Edition. Ja jestem jakiś dziwny ale to co zrobili z grafiką w tej grze robi na mnie większe wrażenie niż taki FF7 Remake, o którym ktoś pisał parę postów wyżej.

 

Teraz na premierę biorę next-gena, a tak za 4 lata pewnie wymienię kompa jak już konsola będzie niedomagać. Na pewno nie poszedłbym w wydawanie 10K tylko na PC-ta, w mojej ocenie to nie ma sensu, chyba, że ktoś jest naprawdę purystą pod kątem grafiki i zależy mu na ustawieniach ULTRA w najnowszych grach.

Gdzie dorwałes tego Silent Hilla?

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, UberAdi napisał:

Dokładnie. Natomiast podstawkę z wiadomego źródła, ale bez wyrzutów, bo miałem w przeszłości już kilka wydań, jakby się dało legalnie kupić na PC to bym to oczywiście zrobił..

 

Mody i ulepszenia z tej strony baardzo polecam. Jak zazwyczaj mi się nie chcę użerać z takimi rzeczami, tak tutaj wszystko działa bez zarzutu bez żadnych problemów..

Edytowane przez izon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.10.2020 o 15:01, izon napisał:

W mojej opinii najlepsze combo - to gamingowy PC ze średniej półki + konsola. Tak jak pisałem kilka postów wyżej, (pipi)owa karta graficzna zapewnia mi lepsze doznania graficzne niż jeszcze current geny. Do tego mam olbrzymią bibliotekę starych gier, które sukcesywnie nadrabiam. Dla przykładu gram teraz Silent Hill2 Enhanced Edition. Ja jestem jakiś dziwny ale to co zrobili z grafiką w tej grze robi na mnie większe wrażenie niż taki FF7 Remake, o którym ktoś pisał parę postów wyżej.

 

Teraz na premierę biorę next-gena, a tak za 4 lata pewnie wymienię kompa jak już konsola będzie niedomagać. Na pewno nie poszedłbym w wydawanie 10K tylko na PC-ta, w mojej ocenie to nie ma sensu, chyba, że ktoś jest naprawdę purystą pod kątem grafiki i zależy mu na ustawieniach ULTRA w najnowszych grach.

Nie zgadzam się do końca, że nie ma sensu mieć tylko PC. Tak naprawdę jedynie co cię ominie to exy Sony, których jest co raz mniej. No i jest jeszcze Nintendo, ale to nie jest żaden next-gen. Ja świadomie kupiłem mocnego kompa i mam zamiar na nim ograć całą następną generację, a PS5 kupić dopiero gdzieś po kilku latach jak już biblioteka exów będzie odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Teraz, estel napisał:

Nie zgadzam się do końca, że nie ma sensu mieć tylko PC. Tak naprawdę jedynie co cię ominie to exy Sony, których jest co raz mniej. No i jest jeszcze Nintendo, ale to nie jest żaden next-gen. Ja świadomie kupiłem mocnego kompa i mam zamiar na nim ograć całą następną generację, a PS5 kupić dopiero gdzieś po kilku latach jak już biblioteka exów będzie odpowiednia.

Tzn. prędzej zrozumiem Twoje podejście tj. sam komp i kiedyś konsola niż odwrotnie. Dla mnie to co mogę ograć na kompie jednak zjada "cinematic expierience" na śniadanie.

 

Nie zmienia to faktu ( ale może mam (pipi)owego kompa, z którym co jakiś czas coś się dzieje), że konsola wciąż posiada dla mnie ten atut bezproblemowego grania i jestem tradycyjny: komp to garbienie się przy biurku co ma swój klimat i swoje plusy, a konsola to leżenie roz(pipi)anym przed wielkim TV:)

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, izon napisał:

Nie zmienia to faktu ( ale może mam (pipi)owego kompa, z którym co jakiś czas coś się dzieje), że konsola wciąż posiada dla mnie ten atut bezproblemowego grania i jestem tradycyjny: komp to garbienie się przy biurku co ma swój klimat i swoje plusy, a konsola to leżenie roz(pipi)anym przed wielkim TV:)

 

Może kiedyś tak było jak konsola obsługiwała jeden standard a PC drugi. Teraz to każdy gra jak chce, ja mam akurat kabel HDMI od PC do TV w salonie i tak gram w gierki kooperacyjne. Chociaż wygodniejszym rozwiązaniem jest jednak mieć budę pod TV. 

Odnośnik do komentarza
On 10/18/2020 at 4:05 PM, Ukukuki said:

Ja tez celuje w RTX 3070 (lub odpowiednik AMD) ale wersję która będzie miała więcej pamięci.

 

Ciekaw jestem co AMD pokażę, moze byc ostro (albo i nie) jak by jakis RTX 3080 killer od AMD sie pokazal to zwieksze budget bo cos ostatnio zamna chodzi bardziej RTX 3080 i mięć spokój na cala generacje 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Labtec napisał:

 

Ciekaw jestem co AMD pokażę, moze byc ostro (albo i nie) jak by jakis RTX 3080 killer od AMD sie pokazal to zwieksze budget bo cos ostatnio zamna chodzi bardziej RTX 3080 i mięć spokój na cala generacje 

 

W kartę na poziomie 3080 od AMD nie wierzę. Od 15 lat nie są w stanie nawiązać równej walki z zielonymi. Za to konkurencyjną karta na poziomie 3070 jest realna. Z tym ,że mają do nadrobienia dwa kamienie milowe w postaci RT i DLSS. Te dwie rzeczy sporo namieszają w naszym giereczkowie. Tak samo jak kiedyś g-sync i freesync.

 

Mi się wydaje ,że 3070 z zwiększoną liczbą pamięci da radę całą generację w 1440p. Do dzisiaj niektórzy siedzą na 970 i nie jest źle. 

 

Przesiadka na 3080 w moim przypadku to też wymiana zasilacza. A na obecnym spokojnie mogę zainstalować 3070 i kiedyś ewentualnie wymienić procek i dołożyć ramu.

Odnośnik do komentarza
35 minutes ago, estel said:

W 4k grasz? Ciekawy jestem jak 1440p wygląda na takim ekranie.

W co się da to gram na 4K, ale jak nie idzie w 60fps to gram na 1440p.
Dla mnie wygląda prawie tak samo. 5% różnicy za ogromny koszt fps. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Ukukuki napisał:

Przesiadka na 3080 w moim przypadku to też wymiana zasilacza. A na obecnym spokojnie mogę zainstalować 3070 i kiedyś ewentualnie wymienić procek i dołożyć ramu.

A jaki masz? Mówi się że realnie te karty biorą do 350w więc 600w starczy na luzie do 3080. Oczywiście evga ftw3 czprzy delikatnie podniesnionym i9 u mnie z 95w zrobiło się 180 XDy strix to jakieś smoki bo biorą po max oc po 450w. 

Mówiło się że 750w zasilacz to przesada a teraz się okazuje że nawet 850 się potrafią wyłaczyć pod obciążeniem. No ale to zależy czy ktoś chce grzebać. 

Pisałem już o tym ale Undervolting to jest coś pięknego. Spokojnie można zejść do 30% mniejszego poboru przy tej samej wydajności. U mnie karta bosstowała do 1900 mhz co z tego jak nie stabilne i zegrały latały. Po UV mam stały zegar i 70w mniej na PD a wydajność może 2 klatki mniej. 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mozi napisał:

A jaki masz? Mówi się że realnie te karty biorą do 350w więc 600w starczy na luzie do 3080. Oczywiście evga ftw3 czprzy delikatnie podniesnionym i9 u mnie z 95w zrobiło się 180 XDy strix to jakieś smoki bo biorą po max oc po 450w. 

Mówiło się że 750w zasilacz to przesada a teraz się okazuje że nawet 850 się potrafią wyłaczyć pod obciążeniem. No ale to zależy czy ktoś chce grzebać. 

Pisałem już o tym ale Undervolting to jest coś pięknego. Spokojnie można zejść do 30% mniejszego poboru przy tej samej wydajności. U mnie karta bosstowała do 1900 mhz co z tego jak nie stabilne i zegrały latały. Po UV mam stały zegar i 70w mniej na PD a wydajność może 2 klatki mniej. 

 

 

Mam 550W ;/ Ale nawet 600 przy tej konfiguracji z 3080 nie będzie pracował w optymalnym przedziale poboru. Zobaczę jeszcze, może poczekam ze zmianą karty na przyszłoroczne ulepszone modele. Na razie nie czuję żadnych braków w żadnej gierce. Najnowsze metro działało bardzo sprawnie z wszystkim na maksa i włączonym RT w 2560x1080. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.