Skocz do zawartości

Chyba się przesiądę na PC


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądziłem, że takie czasy nastąpią, ale chyba przesiadam się na granie na PC.  Zatrzymam pleja do exów i do coop, które mają za dużo cheaterów na PC. 

 

Dlaczego rozważam zmianę?
 

- Gry są o wiele tańsze - zwłaszcza jak się wie, gdzie kupować. Lubię grać i kupuję głównie cyfrowe. PC niby droższy, ale ps4+gry jest w moim przypadku o wieeeeele droższe niż PC + te same gry w tańszej wersji.

- PC ma piraty. Co prawda nie lubię grać na piratach, ale czasem ściągam je do testów jako demo.

- Lubię bijatyki i w nie lepiej się gra na PC. Lepsze połączenia i mniej absurdalnie długich loadingów.
- Gry jednak chodzą lepiej. Niby grafa się nie liczy tak bardzo, ale jak gra oprócz o wiele lepszego wyglądu ma jeszcze 2-4x więcej fps, to jednak gra się wyrażnie lepiej. Do tego krótsze loadingi w porównaniu do ps4.
- Wsteczna kompatybilność. Nawet jakieś mega stare gry działają i do tego często mają jakieś mody, które mocno poprawiają grafę. 

- Emulacja. Jak się dowiedziałem, że switch dostaje zestaw trzech mario, to trochę mi się zachciało tego sprzętu. Szybko sobie jednak przypomniałem, że już dziś mogę te gry sobie za free na PC ściągnąć. Do tego gry arcade, psx,ps2, psp, dramcast, nes, snes. No jest w co grać.
- Więcej opcji sterowania w grach. Wszystkie pady, kierownice, klawiatury, myszki działają.

  • Plusik 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Paolo de Vesir said:

Trzymam kciuki za realizację postanowienia. Czekam na dalsze info, dzięki. :lapka:

 

 

Zbieram sobie darmowe gry. Tyle tego wychodzi, że potrzebna mi apka na telefon, zeby sie nie pogubić. 

 

Wczoraj sobie kupiłem tekken 7 na pc ze wszystkimi dodatkami za 7 funtów. Wersja na ps4 wychodzi ponad 10x drożej. 

Odnośnik do komentarza

Też ile tak naprawdę ograsz gier z tych darmowych? Ze 2, czy 3?

 

Moim zdaniem teraz nie jest dobry czas na kupno kompa, bo ps5 i nowy xbox są za rogiem

 

Pc nie ma feelingu tej "oryginalności", czy obcowania z wyjątkowym sprzętem - ot zlepek różnych urządzeń

 

Ale na jego korzyść przemawia granie kiedy chcesz i gdzie chcesz (jeżeli to laptop) oraz możliwość zaszycia się gdzieś w kącie

  • Plusik 2
  • Haha 5
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, beardo0 napisał:

Też ile tak naprawdę ograsz gier z tych darmowych? Ze 2, czy 3?

 

Moim zdaniem teraz nie jest dobry czas na kupno kompa, bo ps5 i nowy xbox są za rogiem

 

Lepszego czasu na przesiadke nie było od lat biorąc pod uwagę ilośc dostępnych gier i opcji na PC w tej chwili oraz nowe karty od Nvidii.

Szczerze mówiąc jak ktoś ma warunki na PCta (bo nie każdy ma taką możliwosc) i pieniądze to dziwie się że rozważa obecnie kupno nowej konsoli na którą znów przez całą generacje wyjdzie 6-8 wartych uwagi exów.

No i te laptopy do grania to strata pieniędzy, nie róbcie sobie tego 

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, beardo0 said:

Też ile tak naprawdę ograsz gier z tych darmowych? Ze 2, czy 3?

 

Moim zdaniem teraz nie jest dobry czas na kupno kompa, bo ps5 i nowy xbox są za rogiem

 

Pc nie ma feelingu tej "oryginalności", czy obcowania z wyjątkowym sprzętem - ot zlepek różnych urządzeń

 

Ale na jego korzyść przemawia granie kiedy chcesz i gdzie chcesz (jeżeli to laptop) oraz możliwość zaszycia się gdzieś w kącie

Kilka tematów na raz poruszonych :)

 

Nie skończę zbyt dużo gier, ale spróbuję ogrom. Na PC mam szanse spróbować praktycznie każdą grę za free gdy na ps4 trzeba kupić, by sprawdzić, czy mi pasuje. 

 

Czas na kupno PC nigdy nie jest dobry, bo przecież za chwilę ma wyjść coś mocniejszego lub tańszego. Ja PC już mam, tylko nie używałem do grania. 

 

Aspektu feelingu nie rozumiałem nigdy. Dla mnie konsola i PC to plastik, który odpala gry. Zaletą PC jest, że składam go sam, ładnie świeci kolorami i jest mega cichy jak dobierzemy chłodzenie. 

 

Granie gdzie się chce pasuje do pc i konsol. Na ps4 używałem remote play i grałem ze swojego ps4 na laptopie i telefonie jak TV był zajęty. 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To jest ten slynny kryzys wieku sredniego?

 

Przejdzie ci. 

Ja to jedynie bym kupil komputer na win xp, takie pentium 4 i gral w jedyne cos warte gry na pc, heroes 3, soldier of fortune, pizza conection, tzar, settlers 3, sim city, theme park world. 

 

I pisal z figaro na gadu gadu. Sciagnalbym jeszcze winampa i by bylo supcio

  • Lubię! 2
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, kanabis said:

To jest ten slynny kryzys wieku sredniego?

 

Przejdzie ci. 

Ja to jedynie bym kupil komputer na win xp, takie pentium 4 i gral w jedyne cos warte gry na pc, heroes 3, soldier of fortune, pizza conection, tzar, settlers 3, sim city, theme park world. 

 

I pisal z figaro na gadu gadu. Sciagnalbym jeszcze winampa i by bylo supcio

 

 

E tam, przesadzasz. 

Mnie PC przekonuje właśnie względem gier konsolowych. 

Surge 2 na ps4 chodzi i wygląda tragicznie. Na PC jest miodzik. 

Wiedzmin na ps4 ma takie długie loadingi (nawet przy podłączonym ssd), że się bardziej chce spać, niż grać. 

 

Generalnie 95% gier z ps4 jest na PC w lepszej i tańszej wersji. 

 

Gram na dual shocku i 65' TV. 

 

 

Wcześniej szkoda mi było kasy na PC, ale teraz widzę, że w moim konkretnym przypadku ps4+pc wychodzi taniej, niż samo ps4. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Stary ale kiedy wyszlo ps4 a ty porownujesz je do aktualnych pc :)

 

Wiedzmin wyjdzie tez na ps5. Sugeruj sie tym co pokaze ps5 a nie ps4 ktore juz w sumie zakonczylo zywot po got. 

 

Ale jesli cie stac na ps5 i i jeszcze lepszy pc to pewnie. 

 

Mi by bylo szkoda wydac pewnie z 7 koła najmarniej na sam sprzet do grania ale kto bogatemu zabroni ;)

Odnośnik do komentarza

ja ostatnio zdałem sobie sprawę że na pc nie gram, a siedzę na forumie, fejsie, wykopie, czasem odpalę jakieś emulatory (launchbox, pisałem wielokrotnie, polecam). 

No i doszedłem do wniosku, że nie gram w gry - nawet te darmówki od epic. Na PS4 ogrywam tylko exy i to nie wszystkie, a na telefonie gram w gry 2D. Człowiek pomału odchodzi od grania :/

Przecież w wieku 30+, nie będziesz się dalej jarał tym, czym w wieku 10+

Odnośnik do komentarza
47 minutes ago, kanabis said:

Stary ale kiedy wyszlo ps4 a ty porownujesz je do aktualnych pc :)

 

Wiedzmin wyjdzie tez na ps5. Sugeruj sie tym co pokaze ps5 a nie ps4 ktore juz w sumie zakonczylo zywot po got. 

 

Ale jesli cie stac na ps5 i i jeszcze lepszy pc to pewnie. 

 

Mi by bylo szkoda wydac pewnie z 7 koła najmarniej na sam sprzet do grania ale kto bogatemu zabroni ;)

 

 

Mieszkam w Londynie i tu kasę inaczej się liczy. Nie trzeba być bogatym, by było stać na PC + dwie lub trzy konsole. 

 

Upgrade systemu też nie jest już tak drogi. 

 

Ps5 zapowiada sie mega i pewnie sobie kupię, ale nowe karty nvidii just teraz mają mieć coś około 2x więcej mocy. 

@grzybiarz no u mnie jaranie się grami nie przeszło. Na starość ciągle je uwielbiam.

Jednak jeśli by mi przeszło, to z PC będę miał więcej pożytku, niż z konsoli. 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, beardo0 said:

 

Pc nie ma feelingu tej "oryginalności", czy obcowania z wyjątkowym sprzętem - ot zlepek różnych urządzeń

 

No tak, oryginalność to jest przejść się do media market, kupić konsole i podłączyć 2 kable :obama:

 

vs.

 

to bez żadnego feelingu, budowanie swojej własnej maszyny

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przesiadanie się to może za dużo, ale na 99% w tej generacji idę w PCMR i macham wszystkim tru feelingowcom z pudełkami pod pachą na pożegnanie. I tak większość czasu siedzę na PC, bo jest najładniej i najwygodniej, a gierek do ogrania już mam tyle na tej platformie, że do końca życia się z tym nie obrobię nawet cisnąc 24/7/365. Mam konkrety na ręku, wiem, co, gdzie i za ile, teraz tylko zamówić części, złożyć i czuć moc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...