Skocz do zawartości

Chyba się przesiądę na PC


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja z ps5 i Series X może zmienić porównania do PC, ale tak słabych kart jak ps4 chyba nawet nie da się już nowych kupić.
Zresztą w wielu przypadkach nawet  przy minimalnych ustawieniach i 1080p gry wyglądają i chodzą lepiej, niż na konsolach.

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, izon napisał:

Optymalizacja gier na PC to teraz inna bajka niż kiedyś. Ja mam 1050Ti, umówmy się, że już raczej dziadowską kartę i np. taki Resident Evil 2 wygląda lepiej niż na PRO. O Wiedźminie 3 nawet nie wspominam...

Zgadzam się w 100% ale najlepsze doznania graficzne ostatnich kilku lat doznałem na ps4 , nie chodzi mi o jakość tekstur a całokształt gry . Taki FFVII Remake ma paskudne tekstury ale już jako całokształt to graficzka jest cudna , God Of War to opad kopary tak jak reszta exów . Ja bardziej rozmyślam czy brać karte z niskiej półki do WoW-a i dodatkowo dokupić konsolki , przez premiere nowych kart poczułem się mocno wydymany przez Nvidie bo mojego 2080ti puściłem rok po kupnie za połowe ceny a widzę że ceny wciąż maleją. Chciałbym zobaczyć już jak będzie wszystko działać na nowym XSX , nowy AC ma chodzić 4k/60fps co już robi wrażenie . 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie napalaj się jednak na 4K/60 w standardzie. Może u MSu, ale Sony znów pociśnie grafikę kosztem frameratu.

 

W sumie wtedy tez będziesz miał najlepsze doświadczenia graficzne, bo jeśli GoW na PROsiaku wyglada jak wyglada to na PS5 gry po prostu róż,je,bią.

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że na konsolach będzie jak zwykle. Pierwsza "fala" gier będzie chodzić dobrze, później zaczną się kompromisy a kończyć generację będziemy w upscalu z 1080p i 30 klatkach. Ale chyba nikt trzeźwo myślący nie spodziewa się, że przez całą generację będzie 4k/60, na pewno twórcy wybiorą grafikę ponad płynność.

Edytowane przez UberAdi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaki technologiczny skok w grach musiałby nastąpić, żeby gry pod koniec generacji na konsolach działały w 1080@30. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji zwyczajnie, wystarczy spojrzeć na obecne gry gdzie Wiedźmin 3 z 2015 roku dalej wygląda bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ale dobrze mi się to oglądało. 

Kolesia oglądałem wcześniej dla newsów konsolowych, ale tu zachwyca się właśnie PC. Mówi, że to najlepsze czasy dla PC i generalnie granie na PC to najlepsza forma grania generalnie. Chyba sporo ludzi ma ostatnio takie odkrycie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.10.2020 o 21:07, C1REX napisał:

Ale dobrze mi się to oglądało. 

Kolesia oglądałem wcześniej dla newsów konsolowych, ale tu zachwyca się właśnie PC. Mówi, że to najlepsze czasy dla PC i generalnie granie na PC to najlepsza forma grania generalnie. Chyba sporo ludzi ma ostatnio takie odkrycie. 

 

 

 

 

Taka jest prawda. 

Tylko cenowo to wychodzi duzo drożej.

Odnośnik do komentarza

Niestety koszta sprzętu są dla mnie blokadą. Przysięgałem, że już kolejnej generacji konsol nie kupię i przesiądę się na Peceta, jednak zestawiając koszt 2k za XSX i kilkukrotnie większą kwotę za PC oferującego podobną wydajność zdecydowałem się na konsolę.

Odnośnik do komentarza

Próg wejścia jest wysoki, później już tylko ulepszasz sprzęt. Ja po przesiadce jestem zadowolony. Zresztą teraz jakbym chciał przesiadać się na nową generację to i tak muszę kupić nowy TV pod gierki i konsolę więc i tak koszt jest nie mały. Do tego zachęca większa różnorodność gier i większa biblioteka. Sony też zaczyna wydawać swoje gry na PC. PC nie jest żadną konkurencją dla konsol, trochę inny target klienta końcowego więc Sony nic nie straci a będzie to dla nich spory zastrzyk gotówki. 

 

U mnie jeszcze doszedł niedawno GPD WIN 2 więc mam na platformie mobilnej te same gierki co na stacjonarce. Wiadomo ,ze tylko starsze gierki i indyki działają ale jednak i tak robi to wrażenie zwłaszcza Broforce które lepiej na tym działa niż na PS4. 

Odnośnik do komentarza

PC pozwala na dużo więcej możliwości niż samo pudło do grania czy oglądania netflix wiec koszty są wyższe

ja używam do fotografii i video a tańsza konsola na to by mi nie pozwoliła 

 

 

mam budgetowy gaming PC i biore PS5, z gamepassem od MS i Sony konsola w następnej generacji nie sadze ze dużo mnie ominie 

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

No PC ma wyższy próg. Dobry PC to jakieś 3x lub 4x cena konsoli. 
Jednak mając już jakiś normalny PC, to później już tylko upgrade karty graficznej, która często jest tańsza od konsoli o podobnej mocy. 
Nowe konsole to moc w granicach 2060 i 2080 podobno. Czyli jak ktoś ma PC z tego roku, to ma next gena.

Jeśli ktoś gra bardzo dużo w nowości, to gry na PC są tańsze. Piractwo też jest opcją i 359zł zaoszczędzone na każdej nowości na premierę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...