Skocz do zawartości

Chyba się przesiądę na PC


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Ukukuki napisał:

Ile w roku ogrywacie premier?

 

Ograć kilka ograłem, ale jeśli pytasz czy coś opłąciłem na premierę to nie. Jeśli chodzi o posiadane platformy (PC + XOS) to jedyna dotychczasowa premiera jaka mnie w tym roku interesowała to Death Stranding który musi sobie nieco chwilę poczekać. Z pewniaków kupię jedynie WoWa Shadowlands z końcem października.

 

Reszta gier poczeka na promocję, nie pali mi się.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Bzduras napisał:

Nie każdy odsprzedaje gierki :lapka:

Ale niektorzy odsprzedaja :)

Pisze ze jest taka mozliwosc. Dla mnie na pc byloby drozej bo nie wracam do gier ani nie "kolekcjonuje cyfrowo". 

25 minut temu, 20inchDT napisał:

 

Słaby biznes tracić na każdej sprzedanej grze 50-70zł. Śmieszki z GP, że nie mamy gier na stałe, a tu jeszcze drożej wychodzi.

No biznes to jest kupic gre na premiere, przejsc ja w 8h i niech lezy w bibliotece gier na wieki wiekow amen az bedzie rozdawana za darmo :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Ukukuki napisał:

Ile w roku ogrywacie premier? Ja mam cały czas takie tyły z grami ,że kupuję tylko to co mnie interesuje w okolicy premiery. 

Myślę, że ok. 10-15 w zależności od roku i tego czy mam jakieś poślizgi z kupnem czy nie. W tym roku dalej nie ograłem RE3 czy Snowrunnera bo w pierwszym przypadku czekam na sensowną cenę a w drugim na premierę Steamową. Generalnie raczej na bieżąco z gierkami, w tym największymi must have'ami. 

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie jak sutek. Na ps4 nie mam w co grac juz wiec zaraz opyle, na xboxie tym bardziej. Na najpotezniejszej konsoli swiata gram w jakies pier.dy 2d z gamepassa bo reszta juz dawno ograna. 

 

Edit: A przepraszam nioh 2 gdzies  mi przepadl miedzy doomami i re3 w ogrywaniu. Ale to tez w sumie nie wiem czy nie poczekac i nie ograc na ps5 z jakas turboaktualizacja czy czyms

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Nowe gry na konsole i PC wychodzą cenowo praktycznie tak samo w tej chwili, różnice są małe. Na przykład Tony Hawk na PC kosztuje 162zł za to wersja na PS4 z PS Store 189. Wersja pudełkowa na PS4 179.

Jeśli chce się grać w to co dają to na PC obecnie z Humblem, Epic Storem i Gamepassem to można niskim kosztem mieć do ogrania bibliotekę która się nigdy nie skończy. Premiery natomiast wyjdą drożej ponieważ nie odsprzedasz ich tak jak pudełka na konsoli. Chociaż i tak co raz bardziej odchodzi się od pudełek, przyszłość jest cyfrowa.

 

Co do samego sprzętu to kto co lubi. Kanabis pisał, że woli 30fps z ładną graficzką a ja wręcz odwrotnie, płynny i responsywny gameplay jest dla mnie priorytetem. Na 30 fpsów mi się bardzo ciężko patrzy a granie jest niekomfortowe. Dlatego też 3080 wjeżdża u mnie niedługo (jak będzie dostępna) a konsolę kupie po kilku latach tak jak zrobiłem z PS4.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pc ma jeszcze alternatywne sklepy odsprzedające kody. 

Np. Cdkeys sprzedaje cyberpunk pre order za 35funa. Kod do steam, a tam ta sama gra 50 funtów. 

 

Do niedawna tak też kasę na ps4 oazczedzalem, bo kupowałem doładowanie konta ps store na 50 funtów za opłatą 40funtow. 20% taniej, ale ostatnio coraz gorzej szybko się robi i oszczędność zanika. 

 

Xbox aktualnie ma sporo lepsze zniżki, niż ps4. Mówię o alternatywnych sklepach z kodami. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

PS5 i XSS?

Ja kupuje głównie pudełkowe, przechodzę i odsprzedaje. W cyfrze kupuje na jakichś turbo promkach długo po premierze. Wyjątkiem był BF V i CoD MW.

Jakby faktycznie w przyszłości zrezygnowali z pudeł na rzecz tylko i wyłącznie cyfry, byłoby mi bardzo smutno, nie powiem.

Btw. 3070 czy 3080 biorac pod uwage cena/wydajnosc to lepszy wybor? Roznica to chyba 1000zl miedzy nimi.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

Najgorsze są te pseudo fizykale z kodem w środku, jak np często na Switchu. Wartość takich kopii po "konsumpcji" spada na łeb na szyje albo nawet na śmietnik.

Na to to wogole powinien byc paragraf.

 

Dlatego nie sprzedawalem pudelkowej wersji dodatku do wiedzmina bo wystarczylo mi opowiesci kumpli z mediaexpert i mediamarkt jak wparowywali zbulwersowani janusze pytajacych ze co to za machlojki , dej mi plyte moja cinkciarzu 

 

Sama sprzedaz rozfoliowanej plyty potem to ze 20zl w plecy a co mowic rozfoliowanego pudelka z kodem ktory moze byl uzyty moze nie :obama:

Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, Koleś88 said:

PS5 i XSS?

Ja kupuje głównie pudełkowe, przechodzę i odsprzedaje. W cyfrze kupuje na jakichś turbo promkach długo po premierze. Wyjątkiem był BF V i CoD MW.

Jakby faktycznie w przyszłości zrezygnowali z pudeł na rzecz tylko i wyłącznie cyfry, byłoby mi bardzo smutno, nie powiem.

Btw. 3070 czy 3080 biorac pod uwage cena/wydajnosc to lepszy wybor? Roznica to chyba 1000zl miedzy nimi.

 

Jeżeli nie musisz decydowac tu i teraz to czekasz na wersje super/ti, ewentualnie bierzesz 3070 pod 2k albo 3080 pod 4k. Jesli liczysz fpsy w 2k to łykasz 3080 itp itd. Nikt jeszcze nie wyliczył ceny jednego fpsa na którejkolwiek z tych kart ;)

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Koleś88 said:

PS5 i XSS?

Ja kupuje głównie pudełkowe, przechodzę i odsprzedaje. 

 

No pudełek PC nie ma, ale używki to dla wydawcy trochę tylko lepiej od piractwa i powoli to będzie zanikało. 

 

Osobiście polecam składać średnio mocne sprzęty. 1440p wygląda niemal jak 4k, a to połowa pikseli. 

2080ti chodzi teraz za mniej niż połowę ceny z przed miesiąca - argument by nie brać high end na premierę. Zaoszczędzone pieniądze trzymać na upgrade w dobrym momencie. 

1080ti do dziś starcza do każdej jednej gry. 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś ma monitor 1440p to jak najbardziej można tanio grać nie rozbijając jakoś zbytnio banku, Jeśli jednak pod TV to wydaje  mi się ze lepiej iść w High end.

Ogólnie to chyba lepiej poczekać na wieści z obozu AMD bo nowe Ryzeny mogą trochę namieszać, zwłaszcza jeśli wypuszczę 10 rdzeniowa serie. Big Navi, póki co nie wiadomo czy dobija do kart Nvidii czy jednak będą w środek półki 

Odnośnik do komentarza
27 minutes ago, Kaczi said:

Jak ktoś ma monitor 1440p to jak najbardziej można tanio grać nie rozbijając jakoś zbytnio banku, Jeśli jednak pod TV to wydaje  mi się ze lepiej iść w High end.

Ogólnie to chyba lepiej poczekać na wieści z obozu AMD bo nowe Ryzeny mogą trochę namieszać, zwłaszcza jeśli wypuszczę 10 rdzeniowa serie. Big Navi, póki co nie wiadomo czy dobija do kart Nvidii czy jednak będą w środek półki 


Testowałem różne ustawienia i nawet na TV 1440p wygląda super. Prawie dokładnie to samo, co 4K.
Przy aktualnej mocy konsol jednak, nawet 1080p + anti-aliasing wygląda o wiele lepiej, niż co konsole oferują. 

Z tym czekaniem może i racja, a może i nie. Przez 95% czasu ludzie mówią, by poczekać i tak można w nieskończoność. 

Odnośnik do komentarza

Tak trochę jak obserwuję nowe karty i super technologie to nie do końca jestem przekonany. Wychodzi na to że ten cały dlss to taki trochę madrzejszy upscale znany już od czasów ps3/x360. Za mało pary mają te karty na native 4k? Wiem że to w sumie po to żeby zasoby przeznaczyć na efekty itd ale to w sumie pierwszy raz kiedy na PC coś takiego się pojawia. Czyżby kończyła się możliwość już upchania większej ilości Cu czy innych jednostek przy zachowaniu rozsądnego rozmiaru układu i poboru mocy? 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, mozi napisał:

dlss to taki trochę madrzejszy upscale znany już od czasów ps3/x360

 

No sory mozi, ale jak odpalasz dlss które daje ok. 33% do liczby klatek bez zauważalnej straty w jakości obrazu to to nie jest technologia konsolowa, a raczej taka z kosmosu.

Odnośnik do komentarza

@mozi

 

DLSS jest mega technologią i teraz każda firma ściga się w jej rozwoju. 

To nie jest zwykły upscaling. Deep learning super sampling może podwoić rozdzielczość i dać lepszy efekt od natywnej rozdziałki tak to jest za.je.biste.

 

Można to wykorzystać jak się chce. Albo dać drugie zycie starym kartom, albo najwiekszym potworom jak 3090 z 30 teraflopami grafikę, jakiej jeszcze nie znaliśmy. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

Gamepass biedniejszy, zobaczymy co będzie jak wyjdzie z bety. Niby teraz ma wyjsc i podwyżka. Gier nie idzie odsprzedać jak kogoś to interesuje. Trzeba polować jak Janusz na promocje. A granie online ssie- takiego BF opuściłem szybciej niż odpaliłem. Konsola będzie dalej w chacie. Kupno konsoli nawet teraz na premierę, to koszt karty graficznej. W 2020 żaden wyczyn finansowy dla większości tutaj obecnych. Nie widzę sensu trzymania 3 konsol jednocześnie, dlatego przeskakuje z jednej na druga i ogrywam co chce. Ale jako tako główna konsola jest Xbox.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem po co porównanie softu z hardwerem :) Karta graficzna w kompie na 5 lat? Ciężko to widzę, konsole kupisz za 2249 i masz spokój na jakieś 5 lat- kwestia ile potrwa generacja. Tyle w kwestii sprzętu.

A co do gier.Gra na konsoli nie jest przypisana do konta, można ja puścić dalej. Nadal wychodzi taniej niż gra w promocji na PC. 


 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...