Skocz do zawartości

Hogwarts Legacy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Bigby napisał:

Dużo dziennikarzy odmawia pisania o grze. 

Ogólnie mało się mówi o niej na Twitterze. Ciekawe czemu. :rayos:

 

 

No bo szkalowanie JK Rowling jest teraz na topie. Więc wszyscy się boją poruszać temat hp :) -

 

edit: dobra nie zauważyłem emotki i nie wyłapałem kontekstu ;)

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Ja wiem czy walki sztywne? Bardzo fajnie wyglądały kombinacje czarów, fajnie również prezentowała się możliwość korzystania z elementów otoczenia (beczki), uzbrojenia wroga (przejęcie kontroli nad mieczem i wbicie go w przeciwnika) albo magicznych zwierzaków (mandragora) czy potionów. Jedyne, co faktycznie zastanawiało to pasywność wrogów, ale wydaje mi się grane było "na easy" i tyle. Ale tak w skrócie to jedno słowo przychodzi do głowy - sztos. 

 

Dużo osób zastanawia się co z Quidditchem, bo latanie na miotle zostało potwierdzone, a jedno z ujec sugeruje, ze faktycznie bedziemy mogli poganiac za zniczem, ale w calem materiale nie bylo slowa na ten temat. No coz, pokazano bardzo duzo i wydaje mi sie, ze ciezko bylo wszystko upchnac w kilkunastominutowy material. Chociaz z drugiej strony Quidditch to jest tak duzy news, ze niby nie powinno zabraknac chociaz wzmianki o nim, jesli faktycznie ma byc w grze. 

 

Ja sie niesamowicie jaram, wielkie tereny do eksploracji, zagadki, fajna walka, zbieranie itemow, tworzenie potionow... Generalnie nie spodziewalem sie, ze ta gra bedzie az tak wielka. Praktycznie nigdy tego nie robie, ale tutaj na bank zloze preorder. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Uzupełnienie do wczorajszej prezentacji: 

 

https://blog.playstation.com/2022/03/17/hogwarts-legacy-your-first-look-at-extended-gameplay/

 

- Na glownych przeciwnikow w grze zapowiadaja sie: gobiln Ranrok oraz czarnoksieznik Victor Rookwood. Wyglada na to, ze ten drugi moze byc spokrewniony z Augustusem Rookwoodem, znanym smierciozerca (https://harrypotter.fandom.com/pl/wiki/Augustus_Rookwood). 

- Jednym z nauczycieli oraz naszym mentorem w grze ma byc Eleazar Fig. Jego nazwisko rozni sie nieco od znanej i lubianej Mrs Figg, wiec tutaj moze byc to po prostu przypadek (https://harrypotter.fandom.com/wiki/Arabella_Figg). 

- Poppy Sweeting, jedna z naszych towarzyszek z Hufflepuffu, jest spokrowniona z Havelockiem Sweetingiem, slynnym zoologiem z XVII-XVIII wieku. 

- Sebastian Sallow, jeden z naszych towarzyszy ze Slitherinu, jest prawdopodobnie praprzodkiem Alberta Sallow (wystepuje w Wizards Unite, jako pracownik Ministerstwa Magii). 

- W materiale udostepnionym przez WB widocznych jest trzech naszych, potencjalnych kompanów - brakuje czwartego, z Ravenclaw. Bardzo mozliwe, ze ta czwarta postac bedzie miala jakis wplyw na fabułe. 

- Oprocz Hogwartu, Zakazanego Lasu, Hogsmeade, bedziemy takze mogli zwiedzac obszary znajdujace poza Jeziorem Hogwartu. Mowa tutaj o dungeoneach ale takze i innych osadach. 

Edytowane przez tom173
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.03.2022 o 10:06, XM. napisał:

To jaki dom wybieracie na peirwszy strzal? :)

Najlepszy, dla najbardziej uzdolnionych i inteligentnych, czyli Ravenclaw :)

 

Mam nadzieję, że będzie więcej postaci z książek, niż tylko sir Nick.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...