Skocz do zawartości

Hogwarts Legacy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Rozi said:

Najlepszy, dla najbardziej uzdolnionych i inteligentnych, czyli Ravenclaw :)

 

Mam nadzieję, że będzie więcej postaci z książek, niż tylko sir Nick.

 

- Potwierdzono również, że w grze spotkamy Weasleyów, ale o kogo dokładnie chodzi - nie wiadomo. To znaczy, chodzi tutaj o przodków Arthura oczywiście.  

- Na gazecie, która jest pokazana w materiale video widnieje rok - 1890, więc najpewniej to jest rok, w którym zaczynamy naszą przygodę w Hogwarcie. Dumbledore zaczął naukę chyba rok później. 

 

185746646_WhatsAppImage2022-03-19at17_00_29.thumb.jpeg.6590bae995534194d0287635ff3ca791.jpeg

 

- Jesli spojrzycie na góre ekranu, zobaczycie, ze tam wsrod jednej z opcji menu jest też "sowia poczta". Wyglada wiec na to, ze bedziemy mogli mieć też sowę (w pokoju wspolnym bohatera jest tez klatka), albo chociaz korzystac z sowiej poczty zeby wysylac i otrzymywac wiadomosci. 

- Kolejna ciekawa rzecza jest opcja "collections". I tutaj pytanie brzmi: chodzi o listę magicznych zwierzaków czy coś innego? A jesli o cos innego, to moze potwierdzi sie jedna ze starych plotek i w grze bedzie rowniez karcianka? No coz, na razie to tylko gdybanie. 

 

I zrzut ekranu na koniec z ujeciem z Quidditcha. Głupio by jednak bylo, gdyby go w grze nie dali skoro na materiale video się pojawil. Moze cos byc w tym, ze pewnie czekaja na jakaś kolejną konferencje, zeby pokazac te czesc gry. 

 

 

WhatsApp Image 2022-03-19 at 17.00.41.jpeg

Edytowane przez tom173
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Rozi napisał:

Grindelwald nie chodził do Hogwartu, a dodatkowo w 1891 roku miał 8 lat.

No to faktycznie mała szansa:D Do Hogwartu wiem, ze nie chodził tylko mi się kojarzyło, ze przyjaznili się z Dubledorem w młodzieńczych latach, myślałem, że jest w podobnym wieku co Albus.

Odnośnik do komentarza

Kolejna garść informacji:

- Będą różne poziomy trudności.

- Na filmie widać przez pół sekundy sklep z różdżkami Olivandera. Widać również bank Gringotta. Czyli wychodzi na to, że będzie też ulica pokątna. 

- Na jednym ze stołów w pokoju życzeń leży czekoladową żaba. Niektórzy twierdzą, że będziemy mogli je kolekcjonować i grać w karty. Aczkolwiek jak dla mnie to już jest zbyt piękne i nie uwierzę dopóki nie zobaczę ;). 

 

I na koniec krótki filmik, który wyleciał z prezentacji :). 

 

 

Odnośnik do komentarza

Kuźwa, ile tu potteromaniaków, wśród starych dziadów :pawel:

Książek nie czytałem, moja wiedza o uniwersum to ledwie cztery pierwsze filmy (pamiętam, że świetnie się bawiłem), więc nie mam pojęcia, o czym niektórzy tu piszą.

Na PS2 grałem w jakiegoś fajnego HP, w którym można było po szkole połazić, ale tytułu nie pamiętam.

Ten gameplay na początku zajeżdżał mi jakimś generycznym gaasem - takie The Division z różdżkami, ale skoro podobno ma to być produkcja singlowa to chętnie sprawdzę, bo klimacik lubię.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
1 minute ago, oFi said:

Jedyne co mnie martwi to fabuła, która jest pomijana w tych wszystkich pokazówkach. 

 

Trochę o fabule wiemy, aczkolwiek nie wiem czy chce tutaj spoilować za bardzo. Umówmy się tak, że poniżej wrzucę kilka szczegółów dotyczących fabuły, ale ostrzegam, żeby potem nikt nie miał pretensji. 

 

Spoiler

Akcja dzieje się pod koniec XIX wieku, z gazety umieszczonej na filmiku wiemy, że chodzi dokładnie o rok 1890. Grę rozpoczynamy jako student V roku, który albo został przeniesiony z innej szkoły magii do Hogwartu, albo po prostu tak późno dostał sowę z listem. Tego obecnie nie wiadomo. Wiadomo za to, że nasz bohater od samego początku jest w szkole znany, ponieważ wcześniej w jego życiu wydarzyło się coś unikatowego. Nie wiadomo o co chodzi, przypuszczalnie o jakiś incydent z "magią starożytną". Bohater potrafi z tej magii najprawdopodobniej korzystać, a przynajmniej ma jakieś zdolności w tym kierunku. 

 

Po drugiej stronie barykady znajduje się goblin o imieniu Ranrok oraz czarnoksiężnik Rookwood. Ten pierwszy również potrafi korzystać z wyżej wymienionej magii starożytnej, ten drugi mu pomaga. W tle wydarzeń w Hogwarcie ma miejsce rebelia goblinów, o przyczynach której nie wiemy nic. Nie wiemy również jaki jest cel naszych antagonistów, jakie są powiązania między nimi a także jaką dokladnie rolę w tym wszystkich odgrywa nasz bohater. Aczkolwiek ta rola musi być dość pokaźna, ponieważ w sprawę angażuje się jeden z profesorów (prawdopodobnie prof. transmutacji) o nazwisku Fig. I to on będzie nam pomagał, to on będzie naszym mentorem. 

 

Pojawiają się też spekulacje, że dzięki możliwości kontroli magii starożytnej Ranrok będzie w stanie w jakiś sposób "infekować" (nie moge znalezc lepszego slowa) magiczne zwierzaki i przejmować nad nimi kontrolę, które z kolei będą atakować nas. Na niektórych materiałach filmowych widać np. trolla z ewidentnymi śladami tej infekcji (czerwone oczy, etc.). 

 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, tom173 napisał:

 

Trochę o fabule wiemy, aczkolwiek nie wiem czy chce tutaj spoilować za bardzo. Umówmy się tak, że poniżej wrzucę kilka szczegółów dotyczących fabuły, ale ostrzegam, żeby potem nikt nie miał pretensji. 

 

  Ukryj zawartość

Akcja dzieje się pod koniec XIX wieku, z gazety umieszczonej na filmiku wiemy, że chodzi dokładnie o rok 1890. Grę rozpoczynamy jako student V roku, który albo został przeniesiony z innej szkoły magii do Hogwartu, albo po prostu tak późno dostał sowę z listem. Tego obecnie nie wiadomo. Wiadomo za to, że nasz bohater od samego początku jest w szkole znany, ponieważ wcześniej w jego życiu wydarzyło się coś unikatowego. Nie wiadomo o co chodzi, przypuszczalnie o jakiś incydent z "magią starożytną". Bohater potrafi z tej magii najprawdopodobniej korzystać, a przynajmniej ma jakieś zdolności w tym kierunku. 

 

Po drugiej stronie barykady znajduje się goblin o imieniu Ranrok oraz czarnoksiężnik Rookwood. Ten pierwszy również potrafi korzystać z wyżej wymienionej magii starożytnej, ten drugi mu pomaga. W tle wydarzeń w Hogwarcie ma miejsce rebelia goblinów, o przyczynach której nie wiemy nic. Nie wiemy również jaki jest cel naszych antagonistów, jakie są powiązania między nimi a także jaką dokladnie rolę w tym wszystkich odgrywa nasz bohater. Aczkolwiek ta rola musi być dość pokaźna, ponieważ w sprawę angażuje się jeden z profesorów (prawdopodobnie prof. transmutacji) o nazwisku Fig. I to on będzie nam pomagał, to on będzie naszym mentorem. 

 

Pojawiają się też spekulacje, że dzięki możliwości kontroli magii starożytnej Ranrok będzie w stanie w jakiś sposób "infekować" (nie moge znalezc lepszego slowa) magiczne zwierzaki i przejmować nad nimi kontrolę, które z kolei będą atakować nas. Na niektórych materiałach filmowych widać np. trolla z ewidentnymi śladami tej infekcji (czerwone oczy, etc.). 

 

 

To są tylko przypuszczenia. 

Mam nadzieję tylko, że ktoś odrobił pracę domową i umie zbudować mocną intrygę w tym świecie, bo Potter od zakonu feniksa mocno trzymał za jajka, jeśli chodzi o prowadzenie narracji (mówię o książkach).

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...