Skocz do zawartości

Hogwarts Legacy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Podchodzę do tego z dużym dystansem. W uniwersum HP chyba nie było nigdy gry więcej niż przeciętnej. Oczywiście, że za gówniaka grało się w jedynkę i dwójkę ale to nie zmienia faktu, że grało się wtedy wtedy w co najwyżej średniaka. To co było potem było straszne.

 

Tutaj studio, które stoi za Disney Infinity hamuje entuzjazm mimo, że zwiastun prezentuje się zacnie. Na początku napis late 1800s wskazuje, że będą to czasy Dumbledora jako ucznia więc spotkanie go jest pewnie więcej niż pewne.

 

Zobaczymy jak ten projekt się będzie rozwijał.

Odnośnik do komentarza

Pewnie niektorzy juz czytali ten watek na reddicie, ale jesli nie to tutaj link:

https://old.reddit.com/r/harrypotter/comments/gy5ggr/harry_potter_rpg_details/

 

Jakis czas temu forumowicz okreslajacy siebie mianem pracownika dzialu marketingu WB zdradził kilka szczegolow dotyczacych tej gry. Bylo to grubo przed trailerem, ktory wszyscy widzielismy w pierwszym poscie (a dokladniej bylo to 3 miesiace temu). Kilka rzeczy z tego posta sie zgadza (np. tytuł gry), kilka mniej, ale generalnie polecam zapoznac sie z lekturą chociazby w ramach ciekawostki. 

 

Tak na szybko przetlumaczylem najciekawsze wątki (w tym i te, gdzie autor sie pomylił albo celowo wprowadził w błąd): 

 

- Bedzie mozliwosc tworzenia wlasnej postaci, w tym okreslenia plci. Zaczynasz jako student piatego roku Hogwartu przeniesiony z innej szkoly. Najpierw grasz jako student do 7 roku, a potem jako pracownik ministerstwa - Auror. Jest tez mozliwosc okreslenia czy jestes czystej krwi, czy tez nie. Otworzy to droge do unikatowych dialogow w trakcie gry. Na bazie tez decyzji podjetych w trakcie tworzenia postaci zostaniesz przypisany do okreslonego domu w Hogwarcie. To wazne, poniewaz do kazdego domu przypisane sa inne questy. 
- Gra ma miejsce po wydarzeniach w ksiazkach. Glownym antagonista jest byly smierciozerca. Glowny bohater ma z gory okreslone nazwisko, po ktorym kazdy w Hogwarcie bedzie go nazywal (/* wspiera to teze, ze byc moze bedziemy grali Dumbledorem, chociaz osobiscie w to watpie */).
- Niektore postaci znane z ksiazki pojawia sie rowniez w grze. 
- Drzwko umiejetnosci jest dynamiczne i zawiera piec oddzielnych galezi magicznych umiejetnosci oraz perków. Niektore perki pozwalaja na zwolnienie czasu w trakcie walki albo kontrole nad magicznymi zwierzetami. Jest rowniez licznik dobra/zla. 
- Dostepne sa cztery glowne "huby" do eksploracji, w tym Hogwarts, Ministerstwo Magii, Hogsmead oraz jeszcze jedno. 

- Gra nie jest przeznaczona dla dzieci (/* tytuł podany przez autora to zreszta Hogwarts Dark Legacy a nie Hogwarts Legacy */). 
- Quidditch znajduje sie w grze i jest bardzo szczegolowo odwzorowany. W grze znajduje sie rowniez karcianka. 
- Misje w momencie gdy bohater jest juz Aurorem wzorowane sa na LA Noire. 

Edytowane przez tom173
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przecież to musi być jakiś bullshit bo gra nie będzie się działa po wydarzeniach z książki skoro dzieje się w późnych latach XIX wieku, sto lat przed Harrym. Nie ma smierciozercow, nie ma Voldemorta ani Harrego. 

 

Taki wyciek to i ja mogę napisać. Jak można coś takiego wymyślić po tym jak wyszedł trailer który tym informacjom przeczy?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy wszystko to, co w wątku na reddicie jest napisane to bzdury, skoro autor wiedział jaki tytuł nosi gra kilka miesięcy przed jej ogłoszeniem, a także mniej więcej kiedy zostanie zapowiedziana. Do momentu pokazania trailera nawet nie było oficjalnej informacji, ze taka gra powstaje. 

 

Co nie zmienia faktu, że najpewniej w co najmniej dwóch albo trzech miejscach autor się pomylił. Co zresztą sam w poprzednim poście napisałem. Napisałem rowniez, zeby traktować te dane jako ciekawostke. Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd, przepraszam. 

Edytowane przez tom173
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Ciekawa analiza materiału video ;). W skrócie, niektóre rzeczy umieszczone na trailerze sugerują, ze faktycznie mozemy zaczac gre jako student 4-5 roku, ktory został przeniesiony z innej szkoły (wzrost bohatera w trakcie ceremonii przydziału, scena z powozem - tylko bohater jest obecny w srodku, etc). W sumie, to tak na logikę biorąc, to jest chyba dosc prawdopodobne, bo nie wiem czy ktokolwiek chciałby zaczynac grę jako 10-latek. Nie licząc oczywiscie 10-latkow, ale to nie jest chyba target tej gry. 

 

Autor rowniez uwaza, ze wicedyrektorem szkoły w trakcie gry moze byc Phineas Nigellus Black (pozniejszy dyrektor, jego opis z ksiazki i daty, pasuja do tego co widzimy na ekranie). 

 

Wiadomo, troche to wrozenie z fusów, wiec proponuje traktowac z dystansem. 

Edytowane przez tom173
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...