Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, RadkoR napisał:

No ale przecież te z drugim padem z 19.11 z Allegro są już wysyłane. Ludzie wklejają przecież screeny ze szczegółami i statusem wysyłki z aplikacji Allegro

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

Dostają numer przyszłej przesyłki, którą jedynie zarejestrowano w systemie i informacje o oczekiwaniu na nadanie, taki stan może potrwać prawdopodobnie kilka dni. Jeżeli u kogoś już w drodze to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza

Te z numerem dzisiaj wyjdą. Dużo kupuję w MM na Allegro. Ostatnio nawet 2 gry na PS5 i wysyłki robią tego samego dnia, kiedy nadadzą numer listu.
Poza tym powinien jeszcze przyjść mail z Media (nie z Allegro) z informacją o przygotowaniu towaru do wysyłki i jego wysłaniu, a później mail z fakturą. W praktyce przychodzą one nawet z 2 dniowym opóźnieniem. Ostatnio kurier przywiózł mi Demon'sy a dopiero później dostałem maila z Media (na adres z Allegro) z informacją o wysyłce.
Moim zdaniem na 99% przesyłki z nadanym numerem dzisiaj wyjdą. Po godzinie 23 powinien być status "odebrane przez kuriera" w DPD.
I statusy sprawdzajcie najlepiej na stronie przewoźnika a nie na Allegro.

PS. Nie wierzcie co mówią konsultanci o PS5 bo oni nie mają zielonego pojęcia o tym.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
6 minut temu, kiseki napisał:

Razem z konsolą z dodatkowym padem 19.11 zamówiłem kamerkę i wychodzi na to, że będą szły do mnie dwie paczki - dziś weszły dwa numery przesyłki. Ciekawe dlaczego nie puszczą tego razem. 

 

Poza tym, co miało by na celu rejestrowanie przesyłek na kilka dni przed nadaniem? 

Nie jestem ekspertem, ale może to ułatwia logistykę? Być może hurt już zabezpieczony, albo w dostawie z nieodległym terminem i zakładają, że już czas wygenerować etykiety u dostawcy, żeby później sprawniej wydać sprzęt do dostarczenia.

Odnośnik do komentarza

Czy znacie jakieś źródło co by sugerowało dostawę konsol w tym roku? (Oprócz prezesa Sony)

Codziennie sprawdzam strony sklepów i nic. Na preorder się nie załapałem (miałem dyżur, nie było czasu), a tego 19.11 kazałem 2 stażystom siedzieć na telefonach i zamówić. Nikomu z nas się nie udało. W akcie desperacji kupiłem XSX (był od ręki w ME tydzień temu). Mam preorder CP2077 na PS i liczyłem, że odpalę na PS5 a nie PS4, nie wiem czy kupić drugą kopię na XSX bo chyba lepiej będzie tam wyglądać niż na PS4...

 

TL/DR myślicie, że realnie jest szansa na PS5 w tym roku? Stać mnie na każdą ofertę z Allegro, ale nie dam zarobić Januszom. Dla zasady.

 

 

Odnośnik do komentarza

Co do tych telefonów do MM - zrozumcie, że na infoliniach takich sklepów siedzą ludzie, którzy nigdy nie pracowali w markecie, nie znają żadnych procedur, nie maja zielonego pojęcia o terminie dostaw, pracują gdzieś na wypizdowie i ich jedynym zadaniem jest urobić bądź uspokoić klienta. Dzwonienie na infolinie jest zwykłym marnowaniem czasu, bo rzetelnej informacji na temat dostaw PS5 nikt tam nie dostanie.

 

Magazyny centralne zaś to z reguły firmy zewnętrzne. Podobnie jest z MM, dlatego pracownicy sklepów gówno wiedzą. Gdyby cokolwiek przechodziło przez wyznaczony market to byłoby inaczej, a tak nie są nawet informowanie o terminach, dostawach, mogą sobie co najwyżej stan magazynowy podejrzeć...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, RadkoR napisał:


Moim zdaniem na 99% przesyłki z nadanym numerem dzisiaj wyjdą. Po godzinie 23 powinien być status "odebrane przez kuriera" w DPD.
I statusy sprawdzajcie najlepiej na stronie przewoźnika a nie na Allegro.

 

No niestety jednak nie. ;) Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

 

2020-12-07 19:01:18 Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nienadana
Odnośnik do komentarza

Ważne, że prędzej czy później ale jednak będą - też dostałem po 17 maila z numerem. Czekam sobie teraz spokojnie do 15 grudnia - jeśli jednak wyślą wcześniej, to już pełnia radości:banderas:

 

Przyznam, że już ta tytułowa szajba zaczęła mi się udzielać i obawiałem się akcji typu "przepraszamy, ale z uwagi na mniejszą dostawę anulujemy zamówienie - masz tu kod na 10zł"

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, kiseki napisał:

Zamówienie z allegro z dnia 19.11 U KURIERA! 

Czyli idealnie na weekend będzie. 

 

Edit. 

To pewnie zamówienie z kamerką, a nie z konsolą. Druga paczka nadal nie nadana. Sorki. 

 

Obyś cegły nie dostał !!!

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...