Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, mozi napisał:

Dziwny błąd mam. Grałem w demonsy przez cały czas więc nie sprawdzałem ale jak wyjmę płytę z napędu to gra znika i po ponownym włożeniu gry instaluje się od nowa. Wtf? 

wgranie oprogramowania z USB naprawia ten błąd

Odnośnik do komentarza

Acha. Super. Czyli trzeba na nowo całość? 

Edit działa bez tego. Jakby ktoś miał taki problem to trzeba płytę włożyć do konsoli offline. Poczekać aż samo się zainstaluje (nie klikać kopiuj) i potem po instalacji wbić online i zciagnac patcha. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Mam dwa problemy i nie wiem jak je rozwiązać. Po pierwsze podczas oglądania yt w niższej jakości niż 4K wyskakuje mi na dole zielony pasek dotyczy to wszystkich jakości 1440,1080,720. Po drugie na fife 21 wersja ps5lekko zamula np. przy szybkich strzałach posiadam również mortal kombat wersja na ps5 i wszystko jest Ok.

Odnośnik do komentarza

Mam PS5 od 10 grudnia, i póki co nie napotkałem na żadne problemy. Ciekaw jestem czy znaczenie miało to, że w momencie pierwszego włączenia konsoli od razu wszedłem w menu serwisowe i wgrałem pełną aktualizację softu (pełny reinstall) z USB, pomijając całkowicie ściąganie zwykłego update z PSN. Tak więc de facto inicjalizację i początkowy setup konsoli zrobiłem już na najnowszym wtedy sofcie. Musiałem jedynie pobrać Astro z biblioteki, gdyż sformatowało cały dysk.

Do tej pory na PS5 uruchomiłem:

- Demon's Souls

- Spider Man: Miles Morales

- Spider Man - Remastered

- DiRT 5

- Sackboy: Wielka Przygoda

- The Last of Us Part 2

- The Last of Us Remastered

- Ghost of Tsushima

- Days Gone

- God Of War

- Uncharted 4

- Gran Turismo Sport

i kilka cyfrówek.

W żadnej grze nie było problemów.

Edytowane przez RadkoR
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że to nie ma najmniejszego znaczenia. Ja chyba robiłem aktualizacje od razu z neta i jak na razie żadnych problemów od premiery. Wczoraj pierwszy raz sprawdziłem czy czytnik działa i po zainstalowaniu gierki nie uruchomił się ponownie w trakcie grania w inny tytuł, więc chyba ok. Instalowałem TLoU2, a grałem w Rocket League, więc jeszcze muszę przetestować jak gra z płyty będzie odpalona czy wtedy też będzie spokojnie.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, RadkoR napisał:

Czyli po prostu trafiliśmy na dobre egzemplarze. Przy takiej skali produkcji to normalne, że trafia się jakiś procent wadliwych konsol. Niestety kolega @Rash na taką trafił. :(

Heja ho chopcy. Trafił trafił i póki co klasyka jeśli chodzi o gwarancje. Konsola wylądowała u nich we Wrocławiu w poniedziałek rano. Od tamtej pory nie raczyli nawet odświeżyć statusu reklamacji na stronie. Pozostaje cierpliwie czekać...Mimo wszystko cieszę się że u Was wszystko ok:thumbsup: 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, emwusc napisał:

W żadnym wypadku nie mam zamiaru robić tu jakiegoś offtopic'a, bo sprawy są poważne, jedynie skonstatuje, że kupno konsoli na premierę na prawdę mija się z celem, jeśli chce się spać spokojnie... Czytając takie tematy, wole sobie tego wszystkiego oszczędzić co przechodzą ludzie ze swoimi nowymi (fak) konsolami:/ Pierwsze wrażenia u niektórych nie są za miłe.

Mam nadzieję, że konsolki przynoszą wam więcej radości niż siwych włosów na głowie.

Ja akurat odwrotnie, nigdy nie brałem na premierę, a teraz był preorderek i jestem zadowolony, wszystko hula bardzo dobrze, a awarie były, są i będą zawsze.

Nie kupisz na start, to potem co? Za pół roku niczego nie poprawią, za rok już może tak, ale cena oficjalna będzie dalej taka sama, no to już jesteś rok w pupę bo i tak płacisz tyle samo, po dwóch latach będzie obniżka, ale zaczną się plotki/informacje o pro, to już warto poczekać, itd. Ogólnie było pisane już parę razy o tym.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze egzemplarze konsol (czy innego sprzętu) mogę cierpieć na 'choroby wieku dziecięcego'. Ja uważam jednak, że to w głównej mierze wielkość sprzedaży na premierę kształtuje taki obraz 'zwiekszonej' awaryjności. Czy kupując kolejną rewizję mamy pewność, że będzie lepsza? Teoretycznie tak, ale nie wyklucza, to trafienia konsoli z problemami.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Aleks napisał:

Pierwsze egzemplarze konsol (czy innego sprzętu) mogę cierpieć na 'choroby wieku dziecięcego'. Ja uważam jednak, że to w głównej mierze wielkość sprzedaży na premierę kształtuje taki obraz 'zwiekszonej' awaryjności. Czy kupując kolejną rewizję mamy pewność, że będzie lepsza? Teoretycznie tak, ale nie wyklucza, to trafienia konsoli z problemami.

Miałem dwie PS4 PRO, 7116b oraz 7216b żadna z nich nie była wolna od wad. Na obie składałem reklamację. Za to mój brat ma 7016b od dnia premiery, działa bez zarzutu do dziś. Wady były są i będą. Nic się nie poradzi. Jeżeli chodzi o PS5 to głównie zawodzi opragranowanie które jest do poprawy. 

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś miałem chyba szczęście do konsol. Trafił mi się oczywiście kiedyś X360 z RROD (Arcade). Późniejszy X360 (Falcon z HDMI i JTAG) działa do teraz. Xbox One (magnetowid) działał bez problemu od premiery. Sprzedałem go miesiąc temu jako sprawny.
PS2 Fat, PS2 Slim, PS3 Fat, PS3 Slim, PS3 Super Slim (którego mam do dziś), PS4 Fat i PS4 Pro działały mi bez najmniejszego problemu. PS5 póki co (odpukać) też działa OK.
Po prostu zawsze jakiś procent produktów będzie wadliwy. A przy takiej ilości wyprodukowanych egzemplarzy i powszechnym dostępie do for internetowych, tweeterów i innych pejsbuków po prostu więcej przypadków jest nagłośnionych.
Po to mamy gwarancję producenta aby taki wadliwy towar reklamować.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Jedyna konsola która mi padła to używane PS3 60GB, na 99% po reballingu, na które zamieniłem swoją 360-tkę. Zdechła po mniej niż miesiącu, dałem się zrobić. Miałem PSOne, każdy model PS3 (PS3 80GB, Slimów kilka - poza tym ostatnim, "bazarowym"), prawie każdy model X360 (w tym Falcon, Jasper, S - premierowej nie, ), PS4 Fat, Slim (dwie) i Pro 7216B. Żadnych problemów w kwestii awaryjności, poza tym nieszczęsnym wentylatorem w Pro, ale to nie awaryjność tylko niedogodność. No ale jak można wywnioskować, większość moich konsol to były już usprawnione modele.

 

To nie do końca jest tak, że z premierowymi zawsze jest problem, bo tak. Z RROD był problem, bo została źle zaprojektowana i ta usterka była wpisana w ten model. Tam był problem z lutami (cyna bezołowiowa) z tego co pamiętam. PS4 FAT była "bezawaryjna" i podejrzewam, że XSX też jest.

Odnośnik do komentarza

Z X360 był problem z lutami bezołowiowymi ale też płyta się wyginała od zbyt wysokiej temperatury i te nieszczęsne luty puszczały bo były za słabe. W późniejszych modelach zaczęli podklejać GPU klejem epoksydowym.
Drugi mój X360 z JTAGiem umożliwiał mi zwiększenie prędkości obrotowej wentyli dlatego też pewnie działa bez problemu bo od razu jak mogłem to zwiększyłem prędkość wiatraków aby zapobiec przegrzaniu płyty i puszczeniu lutów.
Z tego co wiem to tamta wersja konsoli z tą płytą też miała problemy z RROD ale udało mi się temu zapobiec poprawiając chłodzenie.

Wracając do tematu PS5, przypomniało mi się, że miałem 1 problem. Mianowicie nie mogłem uruchomić Demon's Souls. Płyta była w napędzie. Po kliknięciu w kafelek gry pokazywała się plansza tytułowa ale napęd nie rozkręcał płyty. Pomógł restart konsoli.
Czytałem na reddit, że inni też mieli ten problem. To chyba kwestia samej gry a nie konsoli. Zdarzyło mi się to tylko raz i tylko z DS.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza

Moja PS5 też będzie prawdopodobnie szła do wymiany. Zaczęło się w zeszłym tygodniu od ce-108255-1 wywalającego NBA 2k21 co kilka godzin. Potem pojawiły się artefakty podczas meczów. Obecnie nie mogę zagrać nawet w Astro, które wcześniej splatynowałem, a artefakty graficzne są o wiele gorsze. Wygląda jak jakiś problem z GPU. Próbowałem już wszystkiego, kończąc na reinstalacji systemu z USB. Lepiej kontaktować się z Neonet, czy bezpośrednio z Sony?

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz oddać na gwarancję to bezpośrednio kontaktuj się z Sony. Jak na niezgodność towaru z umową (rękojmia) to tylko z Neonet. Ja bym oddał na gwarancję chyba.
Sony będzie miało raczej dostęp do konsol na wymianę. Neonet niekoniecznie, a i tak pewnie sami odeślą na serwis Sony.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...