Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Fanek napisał:

  

 

Tam jest 4db różnicy między wentylatorami, ludzkie ucho nie jest w stanie wyczuć różnicy, to ciszej niż szelest za oknem.

oczywiście, że da się odczuć 4-5db różnicy, sorry, ale to ludzkie ucho brzmi jak ludzkie oko i filmowe 24fpsy

Odnośnik do komentarza

According to Paul Tipler's Physics For Scientists and Engineers (Third Edition, 1991 by Worth Publishers):

Normal Breathing 10dB
Soft whisper (at 5m) 30dB
Normal Conversation 60dB
Busy Traffic 70dB
Average Factory 80dB
Niagra Falls 90dB

 

Oddychanie to 10db, podziel sobie na pół :laugh:

Miałem kiedyś w kompie same ciche wentylatory 15-17db to tego nie było słychać z odległości 50cm.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Lol

13 minut temu, Fanek napisał:

According to Paul Tipler's Physics For Scientists and Engineers (Third Edition, 1991 by Worth Publishers):

Normal Breathing 10dB
Soft whisper (at 5m) 30dB
Normal Conversation 60dB
Busy Traffic 70dB
Average Factory 80dB
Niagra Falls 90dB

 

Oddychanie to 10db, podziel sobie na pół :laugh:

Miałem kiedyś w kompie same ciche wentylatory 15-17db to tego nie było słychać z odległości 50cm.

 

Ale zdajesz sobie sprawę, że poziom głośności w dB rośnie logarytmicznie? :) I 4 dB różnicy mają inną "moc" w przedziale 70-80 jak 40-50? 

Decibel-Loudness-Comparison-Chart-46.png

Edytowane przez Shago
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Chyba udało mi sie rozwiązać problem z wywalaniem nba 2k21. Winna była źle zainstalowana kopia. Na nowo gre zainstalowalem i już pierwszy ekran jest inny. Wtedy wydawało mi się że gra jest źle zoptymalizowana. Nie miałem ekranu do wyboru roku urodzenia i tych zgód wszystkich.Teraz wygląda to tak jak ma wyglądać. Zobaczę po kilku dniach czy to było to. Ale chyba tak bo w bledach przy pierwszej instalacji był jakiś błąd. Teraz czekałem do samego końca aż się wszystkie pliki aktualizacji skopiują i przeszło wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, mozi napisał:

Miałem już 2 razy tak że po wybudzeniu konsoli i odpaleniu demonsow z płyta w napędzie nie idzie dalej niż grafika początkowa. Dopiero uruchomienie ponowne rozwiązało sprawę. Nawet ubicie apki i uruchomienie jeszcze raz nic nie dawało. 

Ja natomiast wczoraj zaliczyłem podobną sytuację z spdermanem po błędzie zostałem wyrzucony do  menu, przy ponownej próbie uruchomienia gry czarny ekran. Rozwiązania reset konsoli.

Niestety efekty wieku dziecięcego, zobaczmy co przyniosą kolejne aktualizacje systemu.  

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, mozi napisał:

Miałem już 2 razy tak że po wybudzeniu konsoli i odpaleniu demonsow z płyta w napędzie nie idzie dalej niż grafika początkowa. Dopiero uruchomienie ponowne rozwiązało sprawę. Nawet ubicie apki i uruchomienie jeszcze raz nic nie dawało. 

Może masz ten problem co część graczy, kiedy konsola wchodzi w stan spoczynku i potem ma problemy z wybudzaniem.

Jesli chodzi o głośność to u mnie jedynie napęd hałasuje od czasu do czasu i dzieje się tak nawet w momencie pauzy gry. Po chwili nagle zaczyna coś mielić.

Problem z nba2k 21 uważam za zamknięty. Wina leżała po stronie źle wgranej gry. Ponowna reinstalacja i kilka prób włączenia gry nie powodują już wyłączania obrazu. 

Także u mnie na chwilę obecną nie ma żadnych awarii.

33 minuty temu, Lind01 napisał:

Ja natomiast wczoraj zaliczyłem podobną sytuację z spdermanem po błędzie zostałem wyrzucony do  menu, przy ponownej próbie uruchomienia gry czarny ekran. Rozwiązania reset konsoli.

Niestety efekty wieku dziecięcego, zobaczmy co przyniosą kolejne aktualizacje systemu.  

Popatrz w systemie w błędach czy nie masz błędu. Ja tak miałem z nba 2k21, i miałem błąd. Gra źle skopiowała pliki i powodowało to zielony lub czarny ekran. Konsola niby była włączona, a odcinało obraz. Wywaliłem gre z dysku i zainstalowałem na nowo. Tym razem wszystko skopiowało się bez problemów i gra chodzi zupełnie inaczej. Nie powoduje żadnych usterek. A uruchamiałem ją kilka razy dla sprawdzenia. Wtedy działo mi się to działo w prawie 50% przypadkach. 

Odnośnik do komentarza

Niektórzy tu chyba nigdy nie mieli pc, albo nie bawili się w OC. Błąd ramu od przegrzania albo niestabilności, objawia się padnięciem całości. Nie wywaleniem gry do systemu i uniemożliwieniem ponownego włączenia Nowe pamięci są stworzone do wysokich temperatur. Przestańcie już panikować. Xbox też mi się wywalił już 2 razy. Życie. Złośliwość rzeczy martwych i tyle.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, RadkoR napisał:

Ale jak może być "źle wgrana" gra? Problemy z SSD? Źle wgrać to można było taśmę na Atari.

Może być źle wgrana przy instalacji wyskoczył jakiś błąd. Za szybko uruchomiłem gre i pojawił się błąd. Za drugim razem poczekałem aż wszystko się do końca skopiuje i zainstaluje i dopiero potem uruchomiłem gre. Coś poszło nie tak za pierwszym razem przy instalacji plików albo z płyty albo z neta. Bo Nba zajmuje grubo powyżej 100 gb i ciągnie po instalacji łatke 32 gb co u mnie kopiował 38min, a potem jeszcze kilka minut ją instaluje. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2020 o 21:10, LiŚciu napisał:

Jest takie deliktanie terkotanie jak się przyłoży ucho. W normalnych warunkach (jak siedzisz na kanapie) to nie słyszze. Na razie mam to gdzies. Jak się rozkręci z czasem to zareklamuje. 

Powitać

Chyba mam coś podobnego. Może kolega sprawdzić czy ma tak samo. Nagrałem przykładając telefon do tylnej części obudowy. Trzeba zrobić głośnie ale słychać to wyraźnie. Z czasem podczas granie to wkurza :/

Może ktoś potwierdzić czy ma tak samo?

 

https://drive.google.com/file/d/1tGoarKNrpam-QMlenTC5N7Nxrf8PiHqP/view?usp=sharing

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Sławomir napisał:

Powitać

Chyba mam coś podobnego. Może kolega sprawdzić czy ma tak samo. Nagrałem przykładając telefon do tylnej części obudowy. Trzeba zrobić głośnie ale słychać to wyraźnie. Z czasem podczas granie to wkurza :/

Może ktoś potwierdzić czy ma tak samo?

 

https://drive.google.com/file/d/1tGoarKNrpam-QMlenTC5N7Nxrf8PiHqP/view?usp=sharing

 

Pozdrawiam

Mam inaczej. Bardziej takie terkotanie ale bardzo ciche. Jak odejde od konsoli na 0,5 metra to już tego nie słychać. U Ciebie bardziej jakby ten dzwiek jest jednolity. 

 

Pewnie bym nawet nie zwrócił uwagi na ten ddzwiek u mnie gdyby:

- nie forum

- nie miał XsX który kulturę pracy ma genialną

Odnośnik do komentarza
Powitać
Chyba mam coś podobnego. Może kolega sprawdzić czy ma tak samo. Nagrałem przykładając telefon do tylnej części obudowy. Trzeba zrobić głośnie ale słychać to wyraźnie. Z czasem podczas granie to wkurza
Może ktoś potwierdzić czy ma tak samo?
 
https://drive.google.com/file/d/1tGoarKNrpam-QMlenTC5N7Nxrf8PiHqP/view?usp=sharing
 
Pozdrawiam
Mam tak samo.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Moja ma tak samo, muszę wykręcić z niej wentylator w wolnej chwili i sprawdzić co się tam dzieje. Na obudowie konsoli czuć mocne wibracje i wydaje mi się, że coś tam wpada w rezonans.


Najgorsze w tym jest to, że nie mogę ustawić przez to konsoli w pionie, bo wtedy zamienia się w młot pneumatyczny i nawet będąc w trybie uśpienia przeszkadza w grze na XSX i PC :kaz:
 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Moja ma tak samo, muszę wykręcić z niej wentylator w wolnej chwili i sprawdzić co się tam dzieje. Na obudowie konsoli czuć mocne wibracje i wydaje mi się, że coś tam wpada w rezonans.

Najgorsze w tym jest to, że nie mogę ustawić przez to konsoli w pionie, bo wtedy zamienia się w młot pneumatyczny i nawet będąc w trybie uśpienia przeszkadza w grze na XSX i PC :kaz:
 
Daj znać tutaj jak coś ustalisz. U mnie właśnie w pionie musi stać.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, _Red_ napisał:

Tez tak mam, ale w zyciu bym nie pomyślał, ze to cos złego. To tylko słychać w idealnej ciszy.

 

I nie rozumiem dlaczego czasem na standby costam w tle szumi, a czasem w ogóle. Nic sie nie pobiera w tle.

 

Wentylator chłodzi konsole jeszcze przez x minut po uśpieniu jeśli grało się w wymagające gry

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jar3czek napisał:

Moja ma tak samo, muszę wykręcić z niej wentylator w wolnej chwili i sprawdzić co się tam dzieje. Na obudowie konsoli czuć mocne wibracje i wydaje mi się, że coś tam wpada w rezonans.


Najgorsze w tym jest to, że nie mogę ustawić przez to konsoli w pionie, bo wtedy zamienia się w młot pneumatyczny i nawet będąc w trybie uśpienia przeszkadza w grze na XSX i PC :kaz:
 

Banalna sprawa z wykręceniem wentylatora i gwarancji się nie traci 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.11.2020 o 14:49, PiPoLiNiO napisał:

On ma rację. Nie usłyszysz 4 decybeli... w przedziale 0-30. Ale już powyżej, każde 4 to jest ogromna różnica.

Pozwólcie, że wam coś wyjaśnię w kwestii dB na przykładzie zmywarek i "odczuwalnej" różnicy w głośności.

Jeżeli kupujesz zmywarkę, która wydaje z siebie 44dB(co jest bardzo ciche), a później zmieniasz na inną, która jest głośna na 47dB to odczuwalna/ słyszalna różnica będzie dwukrotnie wyższa niż to co jest napisane. Każde 3 dB w górę podnoszą odczuwalną różnice dwukrotnie, także 4 dB w przypadku konsol zrobi ogromną różnicę w cichym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...