Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, l33t napisał:

Ja mam problem z ładowaniem pada w trybie czuwania z przedniego portu USB. Po kilkunastu sekundach żółte diody wokół kontrolera gasną i rzeczywiście nic się nie dzieje.

 

Podłączyłem pada do jednego z tylnych portów i od razu zaczął się ładować. Gdy konsola jest włączona, przedni port działa jak złoto. Dziwne. :notbad:

 

Ma ktoś podobny problem?

W opcjach oczywiście masz ustawione żeby szło zasilanie na port USB w trybie czuwania? Domyślnie jest on wyłączony, można ustawić na 3h po wyłączeniu lub stałe zasilanie.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, blantman napisał:

No na xsx samo wykrywa i tak jak koledzy wyżej bez ultra HD deep colour nie będzie hdr i 4k... Spróbuj wpierw wymusić wszystko w opcjach ps5 i sprawdź czy Twój tv dobrze wykrywa jako odbiornik 4k hdr. Może sprawdź też na innym porcie w tv masz 4 HDMI 2.1. 

Finalnie rozwiązałem problem - błąd leży gdzieś w sofcie, nie wiem tylko, czy konsoli czy LG. Pomogło: wyłączenie instant game mode, potem muszę przełączyć się na dowolne inne gniazdo HDMI obsługujące HDR (np. aktywny tuner tv), przestawić tam tryb wyświetlania na inny niż „Gra”, przełączyć się ponownie na HDMI z PS5 i dopiero wtedy włączyć Deep Colour. W innych przypadkach (np. włączenie od razu DC) lub w trybie Gra obrazu w ogóle nie ma / znika po kilku sekundach. Po tych kombinacjach alpejskich wszystko śmiga w 4K HDR. 

 

Dlaczego? Nie wiem :D w każdym razie pewnie do załatania patchem

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, l33t napisał:

Oczywiście. Sprawdzałem 3 godziny, sprawdzałem ciągłe zasilanie portów USB. Bez różnicy.

 

Opcja działa, bo tylne USB ładują pada w trybie czuwania. Problem dotyczy tylko przedniego portu. Po prostu pad po chwili gasśnie, gdy jest do niego podpięty.

 

na kablu co był w pudełku z konsola? masz jakiegoś buga softu :notbad:   

powiem Ci że mi ładuje te frontowy w trybie czuwania

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Fanek napisał:

 

na kablu co był w pudełku z konsola? masz jakiegoś buga softu :notbad:   

powiem Ci że mi ładuje te frontowy w trybie czuwania

Mi też nie ładuje. Miałem ustawione, że  na czuwaniu ma 3h ładować. Sprawdzam i lipa. Teraz podłączyłem normalnie poza konsola.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tez mi front nie ładuje. Tzn. nie podswietla się dioda na padzie, ale usb działa bo smartfon się ładuje. Sprawdzę potem czy doładował coś czy faktycznie dualsense nie lubi się z frontowym usb w trybie uśpienia.

 

Tylne porty działają uspione.

 

W sumie zduplikowalem ten wątek w temacie o joypadzie.

 

edit

potwierdzam, że nadal miałem 2 kreski po włączeniu konsoli więc nie ładował. Tylko ciekawe, że inne urządzenia się ładują - problem bardziej w firmware pada, czy konsoli.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za info, Koledzy. Widzę, że to powszechny problem z tym ładowaniem. Zorientowałem sie, bo podłączyłem pada, przełączyłem konsole w stan czuwania i po dwóch godzinach dalej dwie kreski. Nie zauważyłem tego od razu, bo przez chwilę rzeczywiście pad świeci się na żółto.

 

Software i problemy wieku dziecięcego. Oby tylko takie drobne rzeczy nas dotykały. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Rash napisał:

Konsola trzeci raz z rzędu zawiesiła się wywalając błąd su-101495-0. Jakieś porady? 

Tez zawiesila mi sie dwa razy..ten sam błąd.Nie wiem co za przyczyna.P.S po czym poznac ze Pad jest ladowany ? Po migajacych kreskach na ikonie bateri ? U mnie pad naladowany wieczorem,na drugi dzien rano mial jedną kreskę bateri (nieużywany) I juz nie wiem czy przedni port usb dziala.

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Dawid30 said:

Tez zawiesila mi sie dwa razy..ten sam błąd.Nie wiem co za przyczyna.P.S po czym poznac ze Pad jest ladowany ? Po migajacych kreskach na ikonie bateri ? U mnie pad naladowany wieczorem,na drugi dzien rano mial jedną kreskę bateri (nieużywany) I juz nie wiem czy przedni port usb dziala.

Chyba błąd z pamięcią masową. Podobno częsty przypadek i trzeba robić rebuild. 

Odnośnik do komentarza

Przy włączonej konsoli jak pad się ładuje to te kreski przy ikonce mrugają. Przestaną gdy będzie naładowany na full.

 

Frontowe USB działa i podaje napięcie w trybie uśpienia, bo właśnie ładuję  smartfona. Ale dualsense nie reaguje po podłączeniu i to mnie dziwi. Za małe napięcie czy co i jego firmware każe mu ignorować? Dunno.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, _Red_ napisał:

Przy włączonej konsoli jak pad się ładuje to te kreski przy ikonce mrugają. Przestaną gdy będzie naładowany na full.

 

Frontowe USB działa i podaje napięcie w trybie uśpienia, bo właśnie ładuję  smartfona. Ale dualsense nie reaguje po podłączeniu i to mnie dziwi. Za małe napięcie czy co i jego firmware każe mu ignorować? Dunno.

U mnie przy ladowaniu z przedniego portu usb kreski bateri mrugaja.Czyli niby dziala.Ale po naladowaniu pada wieczorem,rano juz byla jedna kreska a pad nie byl używany.Może bateria w padzie jest walnieta

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Czoperrr napisał:

Chyba błąd z pamięcią masową. Podobno częsty przypadek i trzeba robić rebuild. 

Hm wieczorem zanim wyskoczył ten błąd przełączyłem rgb full w systemie konsoli i tv. Wróciłem do starego poczciwego limited/low i póki co narazie zaś bez zwiechy... Czy to to... Kto to wie:D edit:zaś zwiecha... 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, _Red_ napisał:

Przy włączonej konsoli jak pad się ładuje to te kreski przy ikonce mrugają. Przestaną gdy będzie naładowany na full.

 

Frontowe USB działa i podaje napięcie w trybie uśpienia, bo właśnie ładuję  smartfona. Ale dualsense nie reaguje po podłączeniu i to mnie dziwi. Za małe napięcie czy co i jego firmware każe mu ignorować? Dunno.

 

firmware do pada przy pierwszym urchomieniu konsoli zaktualizowałeś?

mi w uśpieniu ładuje pada z frontowego USB, z tego typowego - nie usb C, pada normalnie przechodzi w pomarańczowy kolor

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Fanek napisał:

 

firmware do pada przy pierwszym urchomieniu konsoli zaktualizowałeś?

mi w uśpieniu ładuje pada z frontowego USB, z tego typowego - nie usb C, pada normalnie przechodzi w pomarańczowy kolor

Tak aktualizowalem pada do 0204 czy cos. Polecialo na samym starcie.

 

No to nie wiem czemu tak dużo użytkowników (jak i artykułów w google) zglasza, ze frontowe usb (klasyczne, nie małe C) nie wywołuje pomarańczowej diody na padzie. Raczej nie wina gniazda bo prąd jest podawany. 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, sway_ napisał:

U mnie ładuje przez frontowe USB po podłączeniu kablem usb od telefonu :), a ten oryginalny od sony podpiąłem z tyłu i ładuję na nim HS.

Sprawdziłem oryginalny kabel od telefonu (uzywam go też do transferu danych) i frontowe USB dalej nie ładuje dualsensa, ale telefon tak (czyli ta sama sytuacja co na kabelku od PS5). Jestem ciekaw czy to kwestia updejtu firmware do joypada, zeby "rozumiał", że port usb daje napięcie i korzystał z ładowania.

 

15 minut temu, BudryzPL napisał:

U was też konsola po przejściu w czuwanie (pomaranczowe światło) dość słyszalne chodzi? Normalnie jakby była włączona a nie jest. Zastanawiam się czy wszystko z tym egzemplarzem w porządku. Poza ta sprawa wszystko narazie ok ale to mnie trochę zastanawia i wkurza.

 

Chwilke wentylator slychac tylko, potem cicho.

Odnośnik do komentarza

 

  

3 minutes ago, _Red_ said:

Sprawdziłem oryginalny kabel od telefonu (uzywam go też do transferu danych) i frontowe USB dalej nie ładuje dualsensa, ale telefon tak (czyli ta sama sytuacja co na kabelku od PS5). Jestem ciekaw czy to kwestia updejtu firmware do joypada, zeby "rozumiał", że port usb daje napięcie i korzystał z ładowania.

 

 

Chwilke wentylator slychac tylko, potem cicho.

 

Dobra, okazało się, że to piekarnik w drugim pokoju chodził głośno, bo żona zupe robiła :reggie:

Edytowane przez BudryzPL
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...