Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak sobie przeglądam różne grupy to widzę że trochę osób ma problem z tym że gra po wyjęciu z napędu potrafi się sama odinstalować. Z tego co można wyczytać to lepiej wyciągać płytę "ręcznie" przez przycisk na obudowie konsoli, jak wyjmiemy płytę za pomocą opcji "wysuń" w dasbordzie to może się niechcący sama usunąć. Pewnie pierwszy patch to załata no ale jeszcze go nie ma.

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Czy ma ktoś problem z uzyskaniem 4K HDR? Mam tv LG OLED CX, testowałem na dwóch różnych kablach (pudełkowy + kupiłem wcześniej ultraHDMI). Pod PS4 żadnych problemów nie miałem, a tutaj jedynie wybór pomiędzy 4K bez HDR lub FHD z HDR. Czytałem, że na tv Sony pomaga włączenie funkcji „Enhanced HDMI”, LG niestety tego nie ma. Oczywiście sprawdzane różne porty, wszystkie w standardzie 2.1, konsola podpięta bezpośrednio pod tv

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Revv napisał:

Czy ma ktoś problem z uzyskaniem 4K HDR? Mam tv LG OLED CX, testowałem na dwóch różnych kablach (pudełkowy + kupiłem wcześniej ultraHDMI). Pod PS4 żadnych problemów nie miałem, a tutaj jedynie wybór pomiędzy 4K bez HDR lub FHD z HDR. Czytałem, że na tv Sony pomaga włączenie funkcji „Enhanced HDMI”, LG niestety tego nie ma. Oczywiście sprawdzane różne porty, wszystkie w standardzie 2.1, konsola podpięta bezpośrednio pod tv

Włącz HDMI ULTRA HD Deep Colour w opcjach dla tego portu pod który podłączyłeś konsolę. Wejdź w główne opcje, w zakładce Obraz masz dodatkowe ustawienia. Powinno pomóc. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Revv napisał:

Sprawdzałem na samym początku - przy tej opcji całkowicie wyrzuca obraz z informacją o braku sygnału. Żeby uruchomić konsolę musiałem to wyłączyć 

Z wyłączoną tą opcją nie uzyskasz HDR'u w 4K bo to ogranicza przepustowość HDMI. 

2 minuty temu, Koleś88 napisał:


TV powinien sam mu automatycznie to wykryć i ustawić, przynajmniej ja tak miałem w przypadku XSX.

U mnie dopiero po 3 uruchomieniu samo wyświetliło komunikat ale wcześniej w opcjach konsoli włączyłem HDR (albo dałem na auto, nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza

No na xsx samo wykrywa i tak jak koledzy wyżej bez ultra HD deep colour nie będzie hdr i 4k... Spróbuj wpierw wymusić wszystko w opcjach ps5 i sprawdź czy Twój tv dobrze wykrywa jako odbiornik 4k hdr. Może sprawdź też na innym porcie w tv masz 4 HDMI 2.1. 

Odnośnik do komentarza

Miałem podobny problem, pisałem o tym w innym temacie. Sądziłem (jak się okazało słusznie), że nie jest to wina konsoli. Mianowicie jak podłączyłem ją do mojego soundbara (LG SK6F), a soundbar mam podłączony przez HDMI ARC z tv LG 55UK6750PLD, to miałem tylko obraz FHD, pokazywało mi, że tv nie obsługuje HDR. Podłączyłem więc konsolę bezpośrednio do tv i automatycznie włączyła się opcja HDMI ULTRA HD Deep Colour. Tak więc od tego czasu mam 4K i HDR.

Odnośnik do komentarza

Ja mam problem z ładowaniem pada w trybie czuwania z przedniego portu USB. Po kilkunastu sekundach żółte diody wokół kontrolera gasną i rzeczywiście nic się nie dzieje.

 

Podłączyłem pada do jednego z tylnych portów i od razu zaczął się ładować. Gdy konsola jest włączona, przedni port działa jak złoto. Dziwne. :notbad:

 

Ma ktoś podobny problem?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...