Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, iluck85 napisał:


 

Tam problem był w lutach bez ołowiu- unia tak sobie wymyśliła. 
A wlutowane elementy jak ram czy dysk już są dawno w macbooka Apple np. 

ok, ale chodzi o sam fakt testowania sprzętu przez firmę na możliwe sposoby

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Fanek napisał:

 

A w jaki sposób ten gość zmierzył temperature 93* pamięci skoro jest to przykryte płytą z aluminium i pastą?

JAK dokonał pomiaru?

Myślę że może w ten sam sposób jak jeden użytkownik chciał mierzyć temperaturę u wylotu Xbox series x. :ragus:

 

Nie wiem po co na siłę szukać wad. Jeżeli ktoś z forumowiczów miałby artefakty to ok porozmawiajmy o tym. A to że ileś sztuk jest zjebanych na start no cóż pech i norma niestety. Nie widzę jednak większej ilości jakiejś konkretnej awarii ani po stronie sony ani ms. Oba sprzęty na razie bez większych dram a co najwyżej pojedyncze przypadki. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, blantman napisał:

Myślę że może w ten sam sposób jak jeden użytkownik chciał mierzyć temperaturę u wylotu Xbox series x. :ragus:

 

U wylotu xsx masz prosty pomiar bo jest tam dostęp, a w PS5 te kości przecież są obudowane aluminium, więc jak zbadali 93*. Chyba nie powiedzieli?
Jesteś chyba techniczny to sam to wiesz ;)

Ktoś wyżej zaczął rozmowe z tym temp ramu, temat ciekawy w sumie

 

Znalazłem coś takiego na przykładzie RTX3080, prawdopodobnie te same kości lub podobne:

 

"For reference, Micron rates its GDDR5, GDDR5X and GDDR6 memory chips with a Maximum Junction Temperature (TJ Max or Tjunction Max) of 100C (degrees Celsius). The typical recommended operating temperatures ranges between 0C to 95C. The reading materials on Micron's GDDR6X don't reveal the TJ Max for the new memory chips so there's still a bit of mystery to the topic. According to Igor, the general consent is around 120C before the GDDR6X chips suffer damage. This would mean that the Tjunction value should be set at 105C or up to 110C."

 

https://www.tomshardware.com/news/report-why-the-geforce-rtx-3080s-gddr6x-memory-is-clocked-at-19-gbps

 

Te szybkie pamięci tak pracują

Odnośnik do komentarza

Wcześniej pisałem że mój egzemplarz chodzi bez awaryjnie iwłaściwie tak jest, ale wczoraj raz wykrzaczylo mi się Nba 2k21. Zrobił się zielony obraz i zaczął migać. Musiałem wyjąć płytę, po chwili wsadzić i gra ruszyła z tego miejsca w którym się wywaliła. To był jeden raz. Wcześniej też tylko raz zdarzyło mi się to jak włączyłem Volte w Fifie. Mam nadzieję że jakaś aktualizacja naprawi ten problem. 

Odnośnik do komentarza
 
A w jaki sposób ten gość zmierzył temperature 93* pamięci skoro jest to przykryte płytą z aluminium i pastą?
JAK dokonał pomiaru?
Obejrzyj dokładnie cały film. Termistor przyklejony do układu pamięci.
Gość tłumaczy i pokazuje też gdzie i jak przymocowano czujniki.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza

Jeszcze w temacie cewek. Wczoraj późnym wieczorem jak cicho w chacie było grałem chwile w RE3. I jak podszedłem do konsoli to faktycznie te cewki było słychać z bardzo bliska. Ale zauważyłem że głośność tego terkotania zalezy od tego co jest wyświetlane na ekranie. Poniżej 20 sek filmik w który niestety trzeba się wsłuchać ale tam widać, że jak zmienia się plansza w grze to odgłos ustaje a jak wracamy do gry to jest głosniej. Nie żeby to był jakiś dyskomfort ale tak z chęci pogłębiania wiedzy to moze ktoś wie czemu cewki (jesli to wogóle cewki) chodza inaczej w zależności od wyświetlanego obrazu?

 

Trzeba się troche wsłuchac i podkręcić głośnośc. 

 

 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

Zapomnialem, ze mam konsole na czuwaniu, gdy odpinalem wtyczkę z prądu (chcialem przestawic konsolę na szafce rtv, ale kable mi się zbytnio poplątały). Włączyłem później z powrotem, ekran ostrzegawczy o nieprawidlowym resecie, rebuild, system sie włączył. Ale ofkors z tyłu glowy ta nutka przestrachu, czy coś się zyebie. Chyba jak nic się nie instaluje w tle (odpukac np. firmware) to taki shutdown chyba nie ma duzych szans realnie wysadzic np. dysku. Ile razy laptopa się ubijało twardym resetem.

Odnośnik do komentarza

Ja czekam na oficjalne stanowisko Sony w sprawie wykrzaczania się gier. Przez 3 dni zdarzyło mi się to już 2 razy podczas grania w NBA 2k21. Zielony ekran, później śnieży potem jest czarny i konsole trzeba uruchomić ponownie. Potem gra działa normalnie. Nie wiem czy to jest spowodowane brakiem stabilności GPU czy błędem w grze, a może ustawieniami ekranu?. Ale coś jest nie tak. Oby dali rade to naprawić zdalnie.

Odnośnik do komentarza

Tutaj chyba trzeba wrzucać takie newsy, jak się okazuje w PS5 są dwa rodzaje wentylatorów - jeden ma 17 a drugi 24 łopatki (totalna loteria jaki się komu trafi), co sprawia że jeden jest głośniejszy, ale i tak tu jest bardzo cicho. Gorsze są te cewki, których dzwiek też nagrali, mam prawie identyczny u siebie gdy przyłoże ucho :dafuq:

b421da8a-labo-playstation-5-et-bruit-tou

 

 

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&u=https://www.lesnumeriques.com/console-de-jeu/labo-playstation-5-et-bruit-toutes-les-consoles-ne-sont-pas-dotees-du-meme-ventilateur-n157521.html

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Przemo napisał:

Ja czekam na oficjalne stanowisko Sony w sprawie wykrzaczania się gier. Przez 3 dni zdarzyło mi się to już 2 razy podczas grania w NBA 2k21. Zielony ekran, później śnieży potem jest czarny i konsole trzeba uruchomić ponownie. Potem gra działa normalnie. Nie wiem czy to jest spowodowane brakiem stabilności GPU czy błędem w grze, a może ustawieniami ekranu?. Ale coś jest nie tak. Oby dali rade to naprawić zdalnie.

jeśli to przeciążenie gpu to pewnie softem zmniejszą boost zegarów i tyle naprawy

Odnośnik do komentarza

  

25 minut temu, krzysiekp392 napisał:

geneza tego jest prosta - głośniejsze wentylatory to wcześniejsza, głośniejsza partia konsol, cichsze zostały wprowadzone w pospiechu do nowszych, żeby urwać parę decybeli. imo słaba zagrywka i nieszanowanie klienta.

 

Tam jest 4db różnicy między wentylatorami, ludzkie ucho nie jest w stanie wyczuć różnicy, to ciszej niż szelest za oknem.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...