Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, RadkoR napisał:

Czekam na zamówioną wczoraj w MM konsolę.
Czy na samym początku warto zrobić pełną reinstalkę softu większym plikiem z update (inicjalizację systemu) z menu serwisowego?

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma potrzeby. Dziś wyszła nowa aktualizacja systemu więc sprawdzisz sobie jak konsola będzie działać. Jak będą problemy z rest mode to wystarczy zrobić odbudowę bazy danych, a dopiero potem reinstalkę jak nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza

Inna sprawa: dla mnie totalnym nieporozumieniem jest wlutowanie chipów od SSD w płytę.
Prędzej czy później któraś kość może paść a wtedy konsola po gwarancji raczej na śmietnik lub do specjalistycznego serwisu.
Czemu nie mogli postawić na NVME w gnieździe, które ma być do rozszerzenia pamięci?
Ciekaw jestem czy jak padnie SSD na BGA to będzie można zrobić tak aby konsola uruchamiała się z dysku w slocie, ale nie wydaje mi się...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

U mnie pomimo ostatniej aktualizacji firmware'u, gdzie Sony twierdzi, że rozwiązało problem z ładowaniem pada z przedniego portu USB, gdy konsola jest w stanie czuwania, wciąż problem niestety jest obecny.

 

Piszę o tym, bo wiem, że niektórym ten update faktycznie pomógł.

Edytowane przez l33t
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, l33t napisał:

U mnie pomimo ostatniej aktualizacji firmware'u, gdzie Sony twierdzi, że rozwiązało problem z ładowaniem pada z przedniego portu USB, gdy konsola jest w stanie czuwania, wciąż problem niestety jest obecny.

 

Piszę o tym, bo wiem, że niektórym ten update faktycznie pomógł.

 

Próbowałeś całkowicie wyłączyć konsolę po aktualizacji (bez rest mode)?

Odnośnik do komentarza

miałem 2 całkowite wyłączenia konsoli na Moralesie, później wybudzała się z oporami i rebuildami pamięci. nieźle mnie wkurwił Insomniac bo to ma potencjał do brickowania :/ na PS4 to były bluescreeny z wywalaniem błędu, tutaj konsola łapie hard crasha i nie wiadomo co tam się dzieje

 

a wszystkiemu winne Fidelity mode, przełączyłem na Performance i tak dokończyłem granie 

 

 

Odnośnik do komentarza

To nie kwestia gry skoro w Astro miałem to samo. A Moralesa przeszedłem z ray tracing, 60 klatek nawet nie włączyłem. I dziś już w sumie jak robiłem dodatkowe rzeczy to wywaliła jeden jedyny raz. Ale fakt, to co się dzieje z konsolą po tym jak padnie, jest mocno niepokojące. Moja nie chciała się w ogóle włączyć. Dopiero guzik wyjęcia płyty ją przywrócił do życia. Włącznik nie reagował w ogóle m

Odnośnik do komentarza

tak, eject odpala konsolę po crashu ;) po kilku minutach zazwyczaj

 

u mnie jeszcze ciekawiej bo po tych crashach odpalam sobie Demonsy i freeze na ekranie tytułowym :o dopiero jak wywaliłem aktualizację i przeinstalowałem grę to ruszyło normalnie 

 

myślę że crashe mieszają z danymi na SSD i dotyka to każdej gry PS5tkowej, PS4kowe chodzą bezblędnie, czekam na kolejne patche i firmware :x 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...