Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Zakupiłem ps5, okazało się jednak, ze jest to nowa rewizja, podobno ta „gorsza” …

 

Nie wiem czy konsole zwrócić do sklepu (bo jeszcze mogę) i szukać pierwszej wersji na aukcjach lub w sklepach czy zostawić jednak, ta która posiadam.

 

Jakie jest Wasze zdanie w sprawie nowej konsoli?, czy faktycznie jest gorsza… przez zamontowanie mniejszego radiatora i usunięcie płytki miedzianej i 2 rurek odprowadzających ciepło a może to tylko pozory i może się okazać, ze działa tak samo lub nawet lepiej - czy to raczej nierealne…?

 

P.S. czy oprócz tych zmian, które napisałem macie jakieś informacje, ze coś zostało zmienione np procesor?, lub coś co wpływa na wydajność konsoli w grach.

 

Dziekuje!

Edytowane przez eraeste
Odnośnik do komentarza

CFI 1116A - tak to nowa rewizja

 

Nie ma co zwracać

 

Wiatrak ma lepsze łopatki, a radiator trochę zmniejszyli

 

Wcześniejsza rewizja większy radiator, ale wiatrak z większą przestrzenią pośrodku

 

Na to samo wyjdzie, a że nowa rewizja jest lżejsza, to chyba lepiej, no nie?

Edytowane przez beardo0
Odnośnik do komentarza

Czyli wentylator w nowej rewizji nadrabia pomniejszeniem radiatora? 

 

Zawsze myślałem, ze wentylator jest ważny, ale wydawało mi się, ze podstawa chłodzenia jest właśnie radiator…

 

Nie wiem czy kurz tak samo ogranicza chlodzenie jak osiada się na radiatorze czy wpływ ma istotny tylko, gdy znajduje się na wiatraku.

 

Sam oczekuje na rzetelne testy. Mam nadzieje ze chociaż w wydajność będzie taka sama…

 

Jestem nowy na forum, ale czytając ostatnie komentarze trochę osób miało problemy z praca starszej konsoli może właśnie w nowej rewizji to wyeliminowano? - może to jakiś plus na chwile obecna a nie tylko nagonka…

 

Jeszcze chciałbym Was zapytać odnośnie białych paneli z obudowy nowej konsoli, zauważyłem zaraz po wyciągnięciu z pudełka ze z jednej i drugiej strony na środku mam ja to nazywam plamy? - widać to najlepiej pod światło lub pod katem, możecie sprawdzić jak jest u Was?


zdjęcie ponizej plamy 

 

https://zapodaj.net/5a4e685f106cf.jpg.html

 

 

 

 

 

Edytowane przez eraeste
Odnośnik do komentarza

Ja równie mam wersje płytowa… dokładnie CFI-1116A

 

- trochę lipa, ze taka skaza jest chociaż to jest sprawa indywidualna i estetyczna, bo jednemu nie będzie przeszkadzała w całe natomiast drugiego bedzie raziła :)

 

Reasumując, mówicie żeby się nie przejmować i zostawić sobie nowa rewizje i nie słuchać, ze ma mniejszy radiator itd. to przez co się bardziej grzeje a co najważniejsze, ze jest mniej wydajna…?

 

Orientujecie się, może kiedy bedzie jakiś rzetelny test potwierdzający lub zaprzeczający tym wszystkim pogłoskom, bo nie ukrywam obrzydzili mi to nowe model :(


 

Vetiuz,

- nowa konsola z napędem tez jest lżejsza, bo sam sprawdzałem o około 200g. Odnośnie cewek ja jakiekolwiek odgłos słyszę dopiero jak przystawię ucho do tylu obudowy konsoli i jest to odgłos jednostajny - cykania nie uswiadczylem.

Edytowane przez eraeste
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, HiS napisał:

No i co ci po tym teście? Teraz jest ok ale jak zobaczysz, że kreseczka na wykresie inna to już nie? Męczysz bułę strasznie. 


Jeżeli test pokaże, ze nie ma istotnych różnic to w porządku. Jeżeli jednak okaże się, ze będzie faktycznie występowało jakieś przegrzewanie się, które będzie miało wpływ na sprzęt to lipa. To nie męczenie buły tylko interesowanie się tematem. Niestety internet tak działa.  

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Square napisał:

No, ale czy to będzie miało wpływ na przegrzewanie to jak już wyniknie po kilku(nastu) miesiącach użytkowania.

Zgadza się.

 

Testy zapowiedzieli póki co DF i Gamers Nexus.

 

A z Waszej wiedzy oprócz krytyki,

ktora spłynęła na nowa rewizje jej ewentualne zalety póki co to niby lepszy wiatrak i dla których to coś znaczy mniejsza waga to wszystko?

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, eraeste napisał:

Zgadza się.

 

Testy zapowiedzieli póki co DF i Gamers Nexus.

 

A z Waszej wiedzy oprócz krytyki,

ktora spłynęła na nowa rewizje jej ewentualne zalety póki co to niby lepszy wiatrak i dla których to coś znaczy mniejsza waga to wszystko?

Nie przejmuj się pierdołami i po prostu graj. Jak będzie problem, to jest gwarancja.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, WisnieR napisał:

Z naszej wiedzy wynika, że jest to konsola do grania w gry, którą czeka jeszcze wiele innych rewizji. Jak się boisz to oddaj i nie graj.


Kiedyś takich cyrków nie robiono a ewentualne modyfikacje były tylko wtedy kiedy było to konieczne - nie dla mody, czy z powodu niedouczonych inżynierów, za które błędy trzeba płacić kupując nowe rewizje. Konsola to konsola. 
 

A ta moda na „PRO” to tragedia. Wypuszczają konsole na lata, która nie jest wystarczająco wydajna „już”? i trzeba wypuszczać mocniejsze - chyba, ze to chwyt marketingowy lub niezaradność SONY.

 

Wychowałem się na PlayStation i mam do niej sentyment.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, eraeste napisał:


Kiedyś takich cyrków nie robiono a ewentualne modyfikacje były tylko wtedy kiedy było to konieczne - nie dla mody, czy z powodu niedouczonych inżynierów, za które błędy trzeba płacić kupując nowe rewizje. Konsola to konsola. 

 

To kufa nie pamiętasz PS2 i edycji w zielonym opakowaniu po wymianie lasera na lepszy.

Jak kupowałem w MM, to było kilka piramid z tym sprzętem, a na półce obok tylko kilka sztuk w niebieskim, które były fabrycznie nowe.

Teraz po prostu dostęp do internetu jest powszechny i ludzie robią problemy gdzie ich nie ma:dry:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, eraeste napisał:


Kiedyś takich cyrków nie robiono a ewentualne modyfikacje były tylko wtedy kiedy było to konieczne - nie dla mody, czy z powodu niedouczonych inżynierów, za które błędy trzeba płacić kupując nowe rewizje. Konsola to konsola. 
 

A ta moda na „PRO” to tragedia. Wypuszczają konsole na lata, która nie jest wystarczająco wydajna „już”? i trzeba wypuszczać mocniejsze - chyba, ze to chwyt marketingowy lub niezaradność SONY.

 

Wychowałem się na PlayStation i mam do niej sentyment.

Oj co za bzdury. A ciągle modyfikacje płyty głównej PSXa? zmiany zasilaczy?

Zmniejszyli radiatory bo im sie to opłacało i stwierdzili, że nie potrzebuje takiego chłodzenia. Wyższa temp na wylocie to jeden pomiar, do teraz nie wiemy jak jest faktycznie i z czego ta różnica wynika. Inne testy może pokażą coś innego.

Wszystko działa? zostaw. A jak kupiłeś przez neta to może zwrócić bez powodu.

Odnośnik do komentarza

Gwarancji jest 2 lata z tytułu rekojmi (nie wiem jak dla firm).

 

Odnośnie starych generacji od psx możliwe, ze były jakieś akcje z laserem, ale to było tak dawno, ze już nie pamietam a poza tym nigdy nie miałem problemów.

- co ciekawe (może nawet zaprzeczając swoim obawom) sprzedałem niedawno ps4 pro, na które złego słowa nie mogłem powiedzieć, a dowiedziałem się właśnie przy sprzedaży, ze ponoć moja wersja miała być gorsza „głośniejsza?” czego nigdy niedoświadczylem.

 

 Daje wiec na luz, a wypowiadać się będę po testach i ewentualnie swoich spostrzeżeniach korzystania z konsoli.

 

dzieki

 

P.S. A tak na marginesie, gwarancja jest, ale wyczytałem właśnie na tym forum, ze konsole które wracały z serwisu - wracały często w gorszym stanie. Porażka. 

Edytowane przez eraeste
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...