Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

mam chyba problem z netem na ps5. nie gram po wifi tylko po kablu.

 

modem od dostawcy mam w przedpokoju w rozdzielni. tam jest podlaczony switch tplinka. z niego ida kable w scianach do gniazdek w mieszkaniu. w salonie jest podlaczony ruter, w drugim pokoju prosto z gniazda idzie kabel do ps5.

 

no i w tym samym pokoju, ten sam kabel uzywam tez do kompa w pracy. speedtest pokazuje 650 / 80.

 

konsola pokazuje 300 / 3.

 

przez to ciezko mi sie gra po sieci, mam mega lagi, co drugi mecz w fife jest praktycznie niegrywalny. jakies tipsy?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ölschmitz napisał:

mam chyba problem z netem na ps5. nie gram po wifi tylko po kablu.

 

modem od dostawcy mam w przedpokoju w rozdzielni. tam jest podlaczony switch tplinka. z niego ida kable w scianach do gniazdek w mieszkaniu. w salonie jest podlaczony ruter, w drugim pokoju prosto z gniazda idzie kabel do ps5.

 

no i w tym samym pokoju, ten sam kabel uzywam tez do kompa w pracy. speedtest pokazuje 650 / 80.

 

konsola pokazuje 300 / 3.

 

przez to ciezko mi sie gra po sieci, mam mega lagi, co drugi mecz w fife jest praktycznie niegrywalny. jakies tipsy?

 

Sprawdź po wifi jak bangla. Jak na PC jest normalnie a na konsoli gubisz pakiety to może być też problem z NAT. Najlepiej podłącz się do kogoś innego po kablu i sprawdz połączenie, bedziesz miał pewność i wtedy możesz zacząc się bawić z ustawieniami routera.

Odnośnik do komentarza

Łączysz z wifi 5G, jak modem obsługuje

 

Jak dla mnie masz za dużo o jedno urządzenie: switch i router

 

Np taki router jak niżej bierzesz, podłączasz do modemu z kablówki głównym kablem internetowym i do tego routera wpinasz wedle uznania kable sieciowe od urządzeń i / lub puszczasz wifi 2.4G i 5G

 

https://www.euro.com.pl/routery/tp-link-router-tp-link-archer-c6.bhtml?gclid=CjwKCAjwy7CKBhBMEiwA0Eb7aujNG1qcc_1_q0mUjZzc5CVVJqnPj67hBkbzXHrAPIlCxzNxE8Zo8xoCusQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds 

Odnośnik do komentarza

nie dam rady tak, w skrzynce w ktorej jest modem od dostawcy internetu nie ma miejsca na ruter.

 

grajac na konsoli - ruter w ogole nie jest uzywany, kabel idzie od switcha ktory idzie od modemu (tego glownego, nie wiem jak to nazwac).

 

ogolnie internet dziala bardzo dobrze - teraz mam podpiety do laptopa ten kabel ktorego uzywam do konsoli i dziala w porzo, speedtest pokazuje bardzo wysokie wyniki. podpinam ten sam kabel do konsoli i mam upload 3 MB.

Odnośnik do komentarza

Pomin switcha i podlacz na próbe konsole kablem bezposrednio do modemu i odepij router i wtedy zerknij.

Wg mnie jest problem z adresacja. Router daje na pewno tylko wifi?

Pan Jezus powiedział, że ruter powinien być wpięty do lan z modemu (w wan routera i od tego rozrzucasz po pokojach). Jak masz miejsce na switch to i router mniejszy wejdzie, a wifi mozesz wypuscic gdzies indziej.

JW. sprawdz wpierw czy bezposrednio z modemu lepiej nie działa plejka.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorem podczas grania usłyszałem taki jednorazowy "strzał", myślałem że to plastik od temperatury i olałem temat. Rano chciałem podłączyć adapter USB od słuchawek i... wypadł kabel HDMI :laugh: Szybka analiza i zauważyłem że wejście HDMI jest uszkodzone w środku, a dokładniej obudowa wejścia HDMI, coś podobnego do tego jak ludzie za mocno lub źle wkładali kabel HDMI (styki są całe). Włożyłem kabel HDMI i odpaliłem konsole i wszystko działa, tylko tyle że kabel bardzo luźno siedzi w wejściu HDMI w konsoli. Dodam tylko że wcześniej tego nie było i wejście było całe, a kabel od premiery nie był ruszany. Reklamować to u SONY czy powiedzą że to moja wina? :kaz:

Edytowane przez pattro
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, MEVEK napisał:

Znajomy ma dzis podjechac z fifa bo plejka mu wymieka tylko przy tej grze. Przegrzewa sie juz w menu po kilku minutach i sie wylacza. Wiatrak przy tym wchodzi w takie obroty ze chce wzbic i odleciec na Hawaje. Ciekawe czy u mnie bedzie to samo? Edycja z plyty.

Chciałbym zobaczyć gdzie on trzyma tą plejke. Bo ta Fifa wiele większych wymagań nie ma od poprzedniczki.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:

Co na to serwis? Znowu musisz czekać dwa tygodnie?

Dzowniłem, opisałem sytuacje i to co ostatnio. Jutro wysyłam. Początkowo myślałem, że mi starą przysłali, bo tylko popatrzyłem w mailu na początek numeru seryjnego, ale potem patrzę, folia i na cały i nówka. 

Teraz czekałem 12 dni. Pierwszy raz 13. To teraz będę może 11 XD Nie no mam złotą cierpliwość. Jak trzeba będzie to bez końca będę wysyłał. Nawet zły nie jestem. Tylko po prostu nie mogłem uwierzyć, aż śmiać się zacząłem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.09.2021 o 14:28, HiS napisał:

najlepiej w sklepie reklamować z tytułu rękojmi bo ten serwis to jakiś żart. 

 

I takich właśnie akcji obawiałem się z XBOXem, więc od razu sklep i rękojmia.

Wtedy do serwisu idzie tylko raz, a jak wraca zjebana to sklep MUSI oddać kasę lub wymienić na nowy egzemplarz (tak jak piszesz - te tutaj to żadne nówki tylko odpicowane refurbished po innych pechowcach).

Wygląda na to, że na tych serwisach nic nie naprawiają, tylko mają pulę wadliwych konsol i tak losowo wysyłają ludziom, licząc że za którymś razem trafią, albo człowiek się znudzi i odpuści.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, HiS napisał:

To są "nówki" pod względem numeru seryjnego a na 99% to naprawione, odświeżone egzemplarze. 

No to najwyraźniej bardzo się starają, bo piano black zafoliowane jak w nowej sztuce i zero śladów użytkowania. Byle już działała normalnie. Chociaż przez rok, to może wyjdzie slimka i się kupi, po tych wszystkich beta testach.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...