Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Przy FC6 instalacja samej gry przebiega prawidłowo jeśli chodzi o czas. Natomiast pobieranie aktualizacji trwa zdecydowanie za długo - pokazuje 12godzin - 37gb. 

 

Miałem już tak z inną gra i problem się powtarza. Z siecią jest wszystko ok, inne rzeczy sciagaja sie z normalna prędkością. 

 

Mam problem wtedy gdy wkładam 1 raz płytę do konsoli i jednoczesnie instaluje się gra i pobiera plik aktualizacji. Ten plik pobiera sie 10x wolniej niż wszystko inne.

 

Ktoś miał podobne problemy?

Odnośnik do komentarza

Znalazłem takie coś:

https://www.gamerevolution.com/guides/666872-ps5-copying-slow-copying-the-update-file-fix-playstation-5

 

I w moim przypadku tak jest, gra waży 38gb, tyle samo co aktualizacja 1.0.0.3. Tak jakby sama aktualizacja była cała grą i zamiast tylko wgrywać łatkę, jakby ściągało wszystko od nowa.

 

Ale będę tak robił jak piszesz Rozi- najpierw instalacja gry offline, a potem jakiekolwiek aktualizacje,bo jak to na raz zapuszczę to się dziwne rzeczy dzieją.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Mam od dzisiaj nowe PS5 i chyba pierwszy raz w życiu usłyszałem cewki na żywo. Słychać je tylko jak zbliżę głowę do konsoli, z daleka słychać tylko cichy szum wentylatora, chyba poziom minimalny. Ale to wszystko ma miejsce kiedy gram w Astrobota. 

Teraz ściągam Days Gone, ale to dalej gra z PS4, musi być gra na PS5 żeby cewki mocniej zaświerczały?

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.10.2021 o 07:39, Przemo napisał:

Nie wiem co wy robicie z tymi padami. Albo tak naparzacie, że pad nie daje rady, albo taki pech. Mój od 19 listopada 2020 roku chodzi i nic się nie dzieje.

 

Drift powstaje z naciskania analogów. Jak używasz ich tylko w celu przemieszczania się jak typowy krzyżak to nic nie powinno się zadziać.

Odnośnik do komentarza

Witam. Miał ktoś problem z wyłączaniem się dysku zewnętrznego? Na moment dioda gaśnie i wtedy wszystko z dysku się wysypuje, trzeba na nowo sformatować na PC i przypisać MBR. Działało dobrze i nagle podczas gry wywaliło błąd, od tamtej pory cały czas to samo. Dysk podłączony do PC funkcjonuje prawidłowo.

Edytowane przez Spider82
Dopisek
Odnośnik do komentarza

PS5 kupione w maju przez Neonet. Działało bez zarzutu, ciche, napęd działał poprawnie. Kilka miesięcy temu po wprowadzeniu w tryb uśpienia nie dawało się uruchomić, o ile dobrze pamiętam świeciło przez parę sekund na niebiesko i nie uruchamiało się, pomógł dopiero twardy reset. Po tym incydencie przy każdym uruchomieniu pusty napęd wydaje z siebie głośne warknięcie trwające ok. 0,5-1 sekundy. Nie wiem, czy jest to związane z tamtą awarią, ale wcześniej nigdy tego nie było. Konsola ustawiona poziomo, sprawdzona - stoi stabilnie, nie telepie się. Ze względu na niewielką uciążliwość problemu nie drążyłem tematu. Dzisiaj po raz pierwszy od czasu tamtej awarii chciałem uruchomić grę z płyty, do tej pory gry były odpalane z pamięci konsoli i wszystko działało poprawnie i cicho z wyjątkiem tego krótkiego warczenia przy uruchomieniu. Dzisiaj po włożeniu płyty napęd działa bardzo głośno, dźwięk to jakby połączenie warczenia z wyciem. Nie jest to normalny dźwięk napędu, który po zakupie co prawda nie był najcichszy, ale to jest zupełnie inny poziom głośności i charakter hałasu, który słychać z sąsiednich pomieszczeń. Gra zainstalowała się, napęd się zatrzymał i dźwięk ucichł. Przy uruchamianiu gry oraz uruchamianiu konsoli z płytą w napędzie ten sam głośny dźwięk. Dla mnie jest jasne że coś w napędzie jest uszkodzone. Nie chcę otwierać konsoli i w niej grzebać, żeby nie utracić gwarancji.

Nigdy dotąd nie miałem potrzeby reklamowania żadnego sprzętu. Gdzie najlepiej uderzyć z takim problemem? Prosto do Sony? Do Neonetu? Jeśli do nich to gwarancja? Rękojmia? Jak to opisać żeby rozpatrzyli pozytywnie? Byłbym wdzięczny za wskazówki, nie mam doświadczenia w takich sprawach.

Odnośnik do komentarza

Wal do SONY, neonet i tak w pierwszej kolejności będzie chciał skorzystać z gwarancji na sprzęt.

Wejdź sobie tutaj:

https://www.playstation.com/pl-pl/support/contact-us/

 

i albo użyj poradników, które są na stronie albo zadzwoń na infolinię, opisz problem i zgłoś usterkę - zamówią kuriera, który przyjedzie po konsolę.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mobie napisał:

Niektóre płyty są źle wyważone. Faktycznie wtedy napęd wpada w takie wibracje bo jest źle odizolowany od obudowy . Podobnie było z ps4 . Sprawdź inną płytę. 

w takich przypadkach czasem pomaga wyjęcie i powtórne wsadzenie płyty. Mechanizm łapie je wtedy "inaczej"... w każdym razie kilka razy mi to pomogło w ps4 i własnie w ps5

Odnośnik do komentarza

Analog zaczyna dryfować,

składam sobie reklamacje,

kurier zabiera pada,

po jakimś czasie dostaję info, że nowy/naprawiony pad już do mnie jedzie,

dostaję nr i na 05.11 przewidziana dostawa, akurat na weekend.

Co może pójść nie tak?
Ano może, UPS zgubił paczkę już pod samym Wrocławiem na etapie wydawania do doręczenia.

Ciekawe jak do tematu podejdzie SONY, bo to oni mogą reklamować czy tam ten ich serwis, nadawca w każdym razie.

Edit:
Infolinia SONY eskalowała do jakiegoś centrum screeningowego (też SONY) i w ciągu 2-3 dni mają do mnie dzwonić.

Edytowane przez zagul
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...