Skocz do zawartości

Figurki kolekcjonerskie


starfik

Rekomendowane odpowiedzi

@Banan91PL Tak zainstalowany jest w tej tarczy uchwyt. Tu na zdjęciu znajduje się on na wysokości dłoni. Kiedy osłaniasz się tarczą, chcesz aby jej dłuższa część opierała się na przedramieniu co przekłada się na lepszą stabilizację podczas blokowania ciosów. Taki już wybór designera…

 

Nie wspomniałem jeszcze o czymś. Zbroja, elementy ozdobne wyglądają naprawdę niesamowicie. Niemniej, walnąłbym tam jeszcze jakiś wash bo srebro prezentuje się zbyt sterylnie.

Odnośnik do komentarza

Do mojej małej kolekcji dołączył niedawno Rambo z filmu Rambo w skali 1:6.

Nie jest to Hot Toys a ThreeZero ale i tak robi wrażenie. Oprócz M4 i M60 mamy też nóż (nawet widoczny kompas w nakrętce jest), śmieciowe "ponczo" i drewniany kij który z nożem tworzy włócznię. 

Brakuje tylko podstawki, ale John stoi stabilnie, trzymając nawet obie pukawki wycelowane. 

20231027_184944.jpg

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Jak to się mówi: ,,Szał ciał!". No ale bez przesady i tak. Bez przesady... No bo nie jest to - patrząc się na wasze kolekcje figurkowo-statuetkowe - istna wybitność, czy cokolwiek z wyższej półki. I tak, stałem się w miarę szczęśliwym posiadaczem: Lord Freeza a.k.a. Golden Freeza; 28,5 cm, około 270 zł. Jakość wykonania: wysoki standard tworzywa sztucznego; jakiś plastik czy coś podobnego. Jest trwałe, wiernie odzwierciedla fizyczność i potęgę Freezy. Nie narzekam jakobym przepłacił czy też stracił troszku mamony za taki gadżet z DB Super. Zamówione na Amazon, dostawa gratis z programu ,,Prime". 

 

IMG_20231127_113857.thumb.jpg.c7b267f72f147fd77ac689f6bec1f8f8.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Post pod postem, no ale trudno. Myślę, że dla pasji, dla nostalgii kolekcjonerskiej, dla figur, statui, dla popiersi etc., warto napisać coś w tym temacie... w którym jakby za bardzo cicho. No dybry...

 

Terminator 2; replika ręki modelu T-800 z Uniwersum Terminator, w świetnej jak na niską cenę jakości (nie powiem dokładnie ile; kilka stówek. XD) wykonania, samego projektu i, najważniejsze, rodzaju materiału tu zastosowanego: wysokiej jakości tworzywo sztuczne,, metalizowane, możliwe że z jakąś domieszką któregoś z metali, ale z minimalną. Detale konstrukcji łapy Terminatora, cóż, w miarę zachowane; są ścięgna, kłykcie, paliczki... jest impreza! Tuba z pleksi może zostać zdjęta, jak i pozostać na swoim miejscu. Około 52 cm wysokości. Gdyby nie ta krutacka łapa... może i w tym Świecie Skynetu by nie było. Tak, "Terminator 2" to najlepszy film w historii franczyzy, jeden z najważniejszych sequeli w historii kina! :obama:

 

,,Łapa" w miejscu tymczasowym; dojdą inne zamówione figurki, LEGO, więc będzie inne rozmieszczenie tego gadżetu. :) 

 

 IMG20231212210208.thumb.jpg.4e5df2ac791f8ea06f35ac3a7a2503e7.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

,,Elektronicky Mordulec 2", figurki cz.2 kolekcji:

 

1) 52 cm łapa T-800 (ciekawe czy istnieją zatwierdzone przez twórców repliki którychś części ciała jednego z cyborgów z serii T-800, np. z gry "Terminator: Resistance"? W tym tytule growym mamy na pewno 5 różnych,,800": T-808, T-825, T-850, także jest z czego wybierać. XD) - jak podkreślałem wyżej: wykon gadżetu - kapitalny, jakość przy cenie 400zł - ogólnie bardzo dobra. Japa się będzie długo cieszyć.

 

2) 17cm, ruchoma figurka T-1000 z drugiej części kinowego ,,Mordulca"; wykon gadżetu - dość satysfakcjonujący, materiał twardy, ale miły w dotyku, elementy ruchome stabilne i wytrzymałe; jakość mogę ocenić w tym modelu: 5-. Co ciekawe najlepszy w tym przypadku jest detal ,,płynnego" T-1000: mimo iż jest to figurka używana, to dostałem w zestawie jeszcze jedną głowę do wymiany z mniej ,,rozlanym" metalem na boki spływającym z czaszki Terminatora. W detalu widać nawet fałd na zgiętych spodniach. Zadowolonko, i to spore!

 

IMG20231215155252.thumb.jpg.30044973c1c8a05542d6aa95f18f82c8.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po raz kolejny stałem się dość szczęśliwym i usatysfakcjonowanym posiadaczem figurki: Kid Buu: 21 cm, wykonanie: tak jak figurka Golden Freezy i Buu został wykonany z dość wysokiej jakości tworzywa sztucznego; plastik w połączeniu z jakimś proto-ceramicznym tworzywem. Mówiąc inaczej: na pewno jest to trwała figurka, praktycznie w 85 % wiernie odzwierciedlająca fizyczność i możliwości tej wersji Majin Buu. Tak samo jak w przypadku imperatora galaktycznego Freezy, w stosunku do Buu nie marudzę i nie narzekam jakobym wydał te kilkadziesiąt złotych na taki gadżet z DB Z. Jest w porządeczku! :Coolface:

 

IMG20240108155729.jpg.2f3e8c217b5185f836d95a2d1535b3ae.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Mocno bootlegami zalatują... Drugiej figurce chyba odpada noga. Liczę, że nie przepłaciłeś?

 

Jeśli bardzo chcesz cyców na półce, to możesz się zainteresować serią BiCute Bunnies. Stosunek cena:jakość jest niesamowity, a to figurki 30cm. Mam dwie Miku i choć tematyka mocno weebowa, to miło zawiesić oko.

 

Nie będę teraz robił zdjęć, bo światło kiepskie. Może kiedyś. Ale w zeszłym roku pokusiłem się o jedną nieco droższą figurkę, bo spodobało mi się połączenie Star Treka + Anime. Akurat mam foto:

 

v.thumb.jpg.e45207943236fde09ea5e5a146a78311.jpg

 

W tle kilka ikonicznych stateczków od Eaglemoss, niestety już upadłego. :(

  • Plusik 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Suavek napisał:

Mocno bootlegami zalatują...

 

 

Bo to są bootlegi, prosto z Chin. Dużo tańsze zamienniki oryginałów, widać że detale i malowanie pozostawiają wiele do życzenia. Mam dwie takie figurki: Boa z One Piece i jakąś cosplayerkę. Stoją bo stoją, chętnie oddam w dobre ręce bo potrzebuję miejsca na wzbogacenie kolekcji DragonBall i Futuramy. Jak coś to wrzucę fotki tych chińskich panienek jakby ktoś chciał przygarnąć.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Suavek napisał:

Mocno bootlegami zalatują... Drugiej figurce chyba odpada noga. Liczę, że nie przepłaciłeś?

 

Jeśli bardzo chcesz cyców na półce, to możesz się zainteresować serią BiCute Bunnies. Stosunek cena:jakość jest niesamowity, a to figurki 30cm. Mam dwie Miku i choć tematyka mocno weebowa, to miło zawiesić oko.

 

Nie będę teraz robił zdjęć, bo światło kiepskie. Może kiedyś. Ale w zeszłym roku pokusiłem się o jedną nieco droższą figurkę, bo spodobało mi się połączenie Star Treka + Anime. Akurat mam foto:

 

v.thumb.jpg.e45207943236fde09ea5e5a146a78311.jpg

 

W tle kilka ikonicznych stateczków od Eaglemoss, niestety już upadłego. :(

 

29 minut temu, SebaSan1981 napisał:

 

Bo to są bootlegi, prosto z Chin. Dużo tańsze zamienniki oryginałów, widać że detale i malowanie pozostawiają wiele do życzenia. Mam dwie takie figurki: Boa z One Piece i jakąś cosplayerkę. Stoją bo stoją, chętnie oddam w dobre ręce bo potrzebuję miejsca na wzbogacenie kolekcji DragonBall i Futuramy. Jak coś to wrzucę fotki tych chińskich panienek jakby ktoś chciał przygarnąć.

Tak, bootlegi. Akurat tego z nogą to nawet nie zauważyłem, jutro sobie sprawdzę. Przepłacić nie przepłaciłem. Ogólnie jakościowo nie jest źle a kupuje to co mi wpadnie w oko. Teraz akurat cycate ale jakieś mniej też będą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Senku ,,Senkuś" Ishigami, mentor i krzewiciel naukowo-techniczny w Królestwie Nauki Uniwersum Dr. Stone... w ogóle jedna z, mówiąc krótko, najfajniejszych postaci (wręcz o niepodrabialnym charakterze!) w całym grajdołku charakterów anime i mangi. Damn it! W końcu i mam jego ,,spetryfikowaną" wersję, jako figurkę. PVC, 19cm, świetna jakość i trwałość. 

 

IMG20240301165700.thumb.jpg.12f081065bc964b3c36f41d45940d5e5.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

IMG20240415121917.thumb.jpg.4c01b8a2bde7ff909d5956f24689f56b.jpg

 

Kurłaaaa, ,między nogami" Omega Shenrona, no ale trudno.  Na razie tyle tylko miejsca mi, tylko na tej półce starczyło na ten model/figurkę bolidu F1 Mercedesa W14, Lewisa Hamiltona no.44, w skali 1:43. Miejsce dla okazu - tymczasowe. Jak będę poszerzał kolekcję, wtedy pozmieniam ustawienie egzemplarzy. XD. Drobny pod względem kosztów wydatek na taki gadżet okołomotorsportowy, ale było warto. Cieszy duszę aż miło! 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...