Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, easye napisał:

No dzięki temu w Forza 1, 2 jeździło się słabszymi furami.

Przecież każdy wyścig ma odgórnie przypisaną klasę aut. Są super turbo wyścigówki, jak również SUVy itd. Po prostu klikasz A czy tam enter i jedziesz. To, że Ty zmieniasz sobie klasę i prujesz Senną w zawodach, które docelowo są dla np klasyków z lat siedemdziesiątych, to już twój wybór. Przecież to idiotyczny zarzucać coś grze, która tak na prawdę ma takie same zasady jak FH2 + opcja zmiany. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Przecież każdy wyścig ma odgórnie przypisaną klasę aut. Są super turbo wyścigówki, jak również SUVy itd. Po prostu klikasz A czy tam enter i jedziesz. To, że Ty zmieniasz sobie klasę i prujesz Senną w zawodach, które docelowo są dla np klasyków z lat siedemdziesiątych, to już twój wybór. Przecież to idiotyczny zarzucać coś grze, która tak na prawdę ma takie same zasady jak FH2 + opcja zmiany. 
 
Gra powinna wskazywać konkretną kategorie i nie pozwalać na zmianę. Od zawsze tak było w samochodówkach i było okej. A tu możesz kupić 1 auto i przejść nim każdy wyścig. Kompletny bezsens. Tu nawet jasno nie jest określone dla jakiej klasy jest wyścig.

Co zabawne, w wyścigach robionych przez ludzi już są obostrzenia Więc każdy kuma, że tak powinno być oprócz producenta i Huberta z forumka.
Odnośnik do komentarza

W FH4 było pełno wyścigów z ograniczeniami i klasami. Czy 5 jest podobna pod tym kątem?

 

Czasami nie ogarniam graczy: jak gra jest bólu liniowa, czy rozwleczonym fabularnie open worldem, to jęczenie. Jak dostajemy gry pokroju FH, czy MFS, gdzie fabuła nie jest ważna, a cały fun polega po prostu na obcowaniu z grą i dowolnością, to też marudzenie :dunno:

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, UberAdi napisał:

Po części tak bo jak raz się przejechałem supercarem to powrót do wolniejszych aut jest po prostu nieprzyjemny.

Czemu mam się wlec jakimś średnim autem jak od razu mogę zapyerdalać? :dunno: Co mnie zachęca do wyciągnięcia z garażu tych słabszych aut? Photo mode? Czy może nie jestem wystarczającym PASJONATEM motoryzacji bo jeżdzenie golfem po wirtualnej drodze nie jest dla mnie szczytem gamingowego fun'u?

 

Brak progresji to dla mnie największy minus tak jak i w FH4

 

No to chyba rzeczywiście nie jesteś pasjonatem albo zwyczajnie lubisz jeździć tylko superfurami, więc może powinieneś wybrać inne wyścigi. Ja ogrywam właśnie 2kę i nie robię żadnych zdjęć, a z przyjemnością jeżdżę hot hatchami, off roadami, rajdówkami, klasykami, muscle carami czy jdm'ami. Jakbym miał cały czas jeździć supercarami, to bym się zrzygał, bo co za dużo to świnia nie zeżre. Poza tym każda kategoria daje inne odczucia i inny fun. Lubię sobie pojeździć bokiem, skosić krzaczory czy zwinnie mijać przeszkody, a nie tylko pruć 400 km/h po autostradzie. W takim razie mogliby dać do gry tylko takie fury, ewentualnie po jednym słabiaku z innych kategorii, po to tylko, żeby odchaczyć progres i nigdy więcej nań nie spojrzeć. Ja np. z czystą przyjemnością przerobię i będę się bujał znalezionym garbusem jak z trailera, bo mnie to jara. Nawet sam dźwięk silnika czy estetyka/wygląd auta wystarczy, że będę miał ochotę jeździć przez x czasu scustomizowanym "gratem". Także, no chyba Twoja i niektórych strata w takim przypadku :dunno:

29 minut temu, easye napisał:

No dzięki temu w Forza 1, 2 jeździło się słabszymi furami.

 

Tak jak wyżej napisałem. Do tego, nawet gdyby w takiej przytoczonej przeze mnie FH2 można było jechać Ferrarką przeciw Golfom, to w życiu bym sobie tak zabawy nie zepsuł i nikt mnie nie musi do tego zmuszać odgórnie.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Powtarza się to samo od FH3, jest grupa osób których przerasta ustawienie wyścigu pod własne preferencje i jak gra wrzuci "McLarena co jedzie 300km/h" to będą nim jeździć do końca gry, nawet po polach buraczanych (uprawiają buraki w Meksyku?).

 

Jakoś ja potrafię ustawić sobie wyścig hot hatchem, suvem, JDMem albo Muscle carem z lat 70 tych nawet pomimo posiadania auta klasy S2, można? Można, ale niektórym jak nie dasz marchewki na kiju rodem z GAASa to gubią się. Ja na przykład nie mam ochoty przebijać się godzinami w karierze autami które rozpędzają się do setki w 10 sekund bo większe przyśpieszenie mam w swoim realnym aucie.

 

Gra się fenomenalnie, Meksyk jest piękny, pop-up jest niestety oczywisty przy 60fps ale mnie to nie razi jak innych, kto chce może odpalić 30fps i żyć, tak nie?

 

To co w przeciwieństwie do niektórych tutaj mi się podoba to znowu ogromna mapa pełna wyścigów i aktywności do wyczyszczenia, siedzę już 4 godzinę i chętnie bym zarwał pół nocki jeszcze.

 

Najlepszy jest jednak model jazdy, W KOŃCU można sensownie jeździć na kierownicy, czysty miód, poprzednie Horizony były wybitnie skrojone do pada, tu przez ulepszony model jazdy jest zdecydowanie lepiej. W FH4 wolałem jeździć na padzie, tutaj tylko kierownica.

 

Do czego ja bym się przyczepił to oczywiście do lenistwa Playground (a może i Turn 10?) - pierwsza jazda Fordem Bronco z kabiny i postać nie zmienia w ogóle biegów, Ford Puma HE kiedy ręka leci do gałki zmiany biegów to przechodzi przez kierownicę, brak animacji rąk poza kątami 180 stopni... ogólnie w sporej części aut jeżdżę z deski rozdzielczej bo mnie to wkurwia, wnętrza są super ale te animacje nie zmieniają się od 10 lat i DIRT oraz GRID mają to o wiele lepiej zrobione.

 

No i to co wspominałem wcześniej, nie ma sporej ilości aut z lat 2019-2022, sądzę że to jest spowodowane w dużej mierze pandemią niestety. To co mi przyszło do głowy na szybko to:

 

nowe Audi RS6, nowe Audi RS7, Aston Martin Valkyrie, nowe BMW M3/M4, BMW 8, nowy Bentley Continental GT, Ferrari SF90, F8 Tributo, 296 GTB, Lamborghini Aventador SVJ, Lamborghini Sian, Lamborghini SCV12, Pinninfarina Battista, Nissan 400Z, Ferrari Monza, McLaren Elva

 

+ inne braki i auta które są przekopiowywane od paru części zamiast zamieniania na najnowsze modele jak na przykład VW Golf

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Grabek napisał:

Ja pierdole, to jakis bug u mnie czy nie mozna radia zmieniac od samego poczatku? Xd

podczas pauzy dziala dpad normalnie, a w trakcie jazdy chuja daje klikanie w prawo. Gre restartowalem juz i dalej jestem zmuszony do stacji XS ;/

Sam początek gry radio jest zablokowane, tak jak w poprzednich częściach, 1-2h grania i można zmieniać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...