Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

50 minutes ago, łom said:

Przynajmniej możecie sobie pograć, ja na PC nadal czekam na jakieś patche bo to jak to działa w tym momencie (na kompie który odpalał FH4 w 1080 75fps) to jest jakaś kpina. Oceny wersji PC od graczy świetnie oddają stan w jakim jest ta gra...

 

Wszystko działa u mnie na PC 

Odnośnik do komentarza

@UberAdi Jest jakiś problem z kartami które mają 8 GB lub mniej, w szczególności Radeonami (a mam RX 580 4 GB). Jest jakiś leak pamięci czy coś i po jakimś czasie gra zaczyna najpierw dostawać przycięcia, później pokazywać info o braku pamięci a później wykrzaczać. W benchmarku gry nawet nie wykrywana jest cała pamięć tylko jakieś 3.3 GB. Niektóre tekstury są źle wyświetlane (np. tablica rejestracyjna) no i oczywiście przed odpaleniem muszę dezaktywować anty wirusa bo inaczej crash na pierwszym splash screenie. To wszystko jest już zgłoszone. Jeszcze pewnie by się coś znalazło ale na ten moment nie odpalam tylko czekam na łaty.

Odnośnik do komentarza

muzyka jest ok, nic poza tym. kilka kawałków siadło ale całokształt w poprzednich częściach wypadał lepiej.

na xboxie series x też bywają kwiatki. u mnie poza ciągłym rozłączaniem z horizon life nic się nie dzieje. jednego kumpla za to notorycznie wywala z gry ilekroć naciśnie guide żeby sprawdzić np achivy. drugiemu wczoraj gra się wieszała i wywalało kiedy kończył dowolny wyścig. mają mapkę skarbów kupioną ale za nic nie chce się w grze odblokować. usługi sieciowe kuleją w tej grze od tygodnia. z racji premiery gry dla wszystkich wątpię by było lepiej.

 

w ogóle mam trochę niesmak co do ekonomii w tej grze. w poprzednich częściach trzeba było dużo jeździć żeby zarobić na kozak zabawki, żeby do czegoś dojść. tutaj gra co chwilę rzuca w ciebie autami, po paru minutach grania masz już kilka aut, bańkę na koncie i 0 wyzwania poza czyszczeniem mapy.

FH1 miała świetną kampanię. konkretne wymogi co do klasy czy nawet konkretnego auta na które musiałem zarobić, trzeba było się postarać żeby coś odblokować, na coś zarobić. w dwójce też było bardzo ok. od trójki wzwyż jakoś to zaczęło uciekać. otwartość niby wolność ale grę można przejechać 1 autem. po prostu brakuje jakiegoś takiego wysiłku by levelować i robić postęp :dunno:

 

na dodatek nadal nie rozumiem czemu nie wprowadzili zapisu ustawień co do mapy. robię filtrację, wyłączam co niepotrzebne, zapisuję i z głowy. ale nie, za każdym razem jak odpalam grę muszę filtrować i wyłączać zbędne pierdoły typu zebrane tablice, szopy, pokazówki itd. przyznać trzeba że na mapie jest po prostu najebane i taka opcja zapisu filtracji by ułatwiła życie.

 

nie powiem, gra kozak ze względu na ogrom, grafikę, możliwości itd ale jest mnóstwo fakapów które psują feeling. 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

I dajesz radę grać w 30 klatkach gdy wcześniej grałeś w 60?

Jeszcze jestem w stanie zrozumieć jak ktoś od początku gra w 30, bo nie ma innej możliwości, ale raz zobaczone 60 klatek już się nie da odzobaczyć, hehe. Przynajmniej ja za cholere nie potrafię się przestawić. 

 

Mam ogromną nadzieję, że kolejne odsłony serii dadzą nam możliwość wyboru klatkarzu (bo gdzieś słyszałem, że tryb wydajności wleciał do 5ki w ostatniej chwili i bazowo na wszystkich konsolach miało być 30). Mocno się obawiam, że gdy odetną się już od past genów, to cały power puszczą w efekty graficzne, a płynność oleją i wrócimy do smutnych konsolowych standardów i 30 klatek :(

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, modjo napisał:

Ciekawostka: Zwróciliście uwagę na wysuszone koryto rzeki ciągnące się przez pół mapy? Było coś  mówione o tym czy po zmianie na porę deszczową będzie tam płynąć rzeka? :) 


dobra odpowiadam sam sobie ;) wlecialo właśnie lato i faktycznie jest w tym miejscu rzeka. 

Odnośnik do komentarza

Też wczoraj to koryto zauważyłem jak chciałem zebrać tablicę, a ona leży na poprzeczce filara. Nie było widać tam opcji zebrania jej, więc tak pomyślałem, że pewnie jak będzie rzeka, to jakoś da radę podpłynąć. No i niektóre tablice na dachach też dają do myślenia. Kilka takich ananasów już zebrałem, ale inne są bardziej "skomplikowane". Np. ta na samolocie festiwalowym przy scenie. No, ale może inne pory roku też pomogą w takich przypadkach.

Co do radia, to stacji jest 6 czyli o jedną mniej niż w takiej np. dwójce więc słabo, że redukują soundtrack. Nie rozumiem też, czemu nie można ich zmieniać krzyżakiem w przód i w tył jak wcześniej, tylko trzeba przelecieć wszystkie dookoła. Nawet dla sprawdzenia tytułu/wykonawcy wystarczyło kliknąć szybko lewo-prawo i już, a teraz lipa. Strasznie to słabe.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Luqat napisał:

Też wczoraj to koryto zauważyłem jak chciałem zebrać tablicę, a ona leży na poprzeczce filara. Nie było widać tam opcji zebrania jej, więc tak pomyślałem, że pewnie jak będzie rzeka, to jakoś da radę podpłynąć. No i niektóre tablice na dachach też dają do myślenia. Kilka takich ananasów już zebrałem, ale inne są bardziej "skomplikowane". Np. ta na samolocie festiwalowym przy scenie

 

Wraz z progresem tam chyba wjazd na ten samolot się pojawia o ile dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Michał102 napisał:

I dajesz radę grać w 30 klatkach gdy wcześniej grałeś w 60?

O dziwo nie ma tragedii. Poza tym narazie jestem bardziej na etapie podziwiania krajobrazu i widoczków więc po mapie specjalnie poruszam sie jakimiś samochodami ślimakami. Do tego jakieś zawody, replay, podziwianie. Ta giera wciąga nieprawdopodobnie. Choć przy replayu brakuje mi jakiejś kamery telewizyjnej na modłe tej z FM7 która sama zmieniałaby ujęcia a człowiek tylko delektował sie widokiem (chyba że coś przeoczyłem i taka jest)

Edytowane przez PIOTR8642
Odnośnik do komentarza

Tak, jak usuniesz, to przepada.

 

A ja po początkowym zachwycie, zaczynam się trochę nudzić. Nie ma tutaj nic nowego, w porównaniu do poprzednich części (oprócz ekspedycji, one są fajne), wszystko można odblokować w kilka godzin, to samo z Goliatami, Kolosami - nie czuć, że to nagroda za osiągnięcie czegoś. Grafika czasami jest piękna, a czasami to top kek (pop-up, zmieniające się drzewa, kwadratowe cienie), struktura sieciowa leży i kwiczy; jest kilka usprawnień względem czwórki, no ale meh... Może jakbym nie grał we wcześniejsze części, to podchodziłbym do gry inaczej, ale obecnie to jest po prostu Forza Horizon 4 i pół.

Odnośnik do komentarza
Tak, jak usuniesz, to przepada.
 
A ja po początkowym zachwycie, zaczynam się trochę nudzić. Nie ma tutaj nic nowego, w porównaniu do poprzednich części (oprócz ekspedycji, one są fajne), wszystko można odblokować w kilka godzin, to samo z Goliatami, Kolosami - nie czuć, że to nagroda za osiągnięcie czegoś. Grafika czasami jest piękna, a czasami to top kek (pop-up, zmieniające się drzewa, kwadratowe cienie), struktura sieciowa leży i kwiczy; jest kilka usprawnień względem czwórki, no ale meh... Może jakbym nie grał we wcześniejsze części, to podchodziłbym do gry inaczej, ale obecnie to jest po prostu Forza Horizon 4 i pół.
Ty fałszywa hipokrytyczna istoto... Jak napisałem to samo to dostałem minusa od Ciebie.
  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No te wszystkie goliaty i kolosy można skończyć po kilkunastu godzinach, a potem zostaje czyszczenie mapy. Ja czekam na lepiej działające multi, powinni jakoś niebawem dodać wyścigi rankingowe, skoro open są niby nierankingowe.

 

Ale Rozi, ile masz na liczniku, pewnie czas, po którym wiele innych gier wyścigowych jest scalakowanych i zrobionych na 100%. Do tego jeszcze nie widzieliśmy zmian pór roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...