Skocz do zawartości

PSX Extreme 284


Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Kmiot napisał:

Jeśli nie możecie znaleźć u siebie PE, to prawdopodobnie jest u mnie.

W drodze z pracy kupiłem nowy numer (siła przyzwyczajenia).

A w skrzynce miałem kolejne dwa egzemplarze (prenumerata za próg na Patronite + drugi egzemplarz z dodatkiem PE+, również za próg).

 

Więc teraz mam trzy xd

Widzę, że PE jest ON FIRE w ten Prima Aprilis.

Chuj, kurwa, zapłacone.

Pozdrawiam Redakcję.

 

1617292312593.jpg.37d41fad474f2314e2cf959cde5eb703.jpg

 

To teraz ja Ci sie jakiś tekst wyjątkowo spodoba to będziesz mógł go przeczytać trzy razy, super! :czezky:

39 minut temu, Jontek80 napisał:

Tak robia z magazynami w uk. Specjalne okładki dla prenumeratorow. Taka nadziubdziana w sklepie a sam art dla wybrancow. 

 

Pixel tez tak ma/miał. 

Odnośnik do komentarza

Do mnie dotarł numer, ale ten z Patrona. Wysyłka z 31/03 więc jak widać priorytet zadziałał poprawnie i tak powinna być wysyłana regularna prenumerata. Niestety pomimo zapakowania w kopertę bąbelkową, numer jest trochę pogięty i ma minimalnie uszkodzony grzbiet, gdzie te regularne wysyłki przychodzą bez żadnych uszczerbków.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Square napisał:

Do mnie dotarł numer, ale ten z Patrona. Wysyłka z 31/03 więc jak widać priorytet zadziałał poprawnie i tak powinna być wysyłana regularna prenumerata. Niestety pomimo zapakowania w kopertę bąbelkową, numer jest trochę pogięty i ma minimalnie uszkodzony grzbiet, gdzie te regularne wysyłki przychodzą bez żadnych uszczerbków.

szkoda, że nie ma opcji wysyłki premium dla prenumeraty, bo z chęcią bym dopłacił.

@Roger skoro można patronom wysłać numer prawie na czas, to i prenumerate da się  tak ogarnać

Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia, kto wpadł na pomysł wysyłania dwóch osobnych numerów magazynu dwoma różnymi sposobami wysyłki. Jakby... kalkuluje się to redakcji? Chętnie przyjąłbym jeden uzupełniony numer w ramach prenumeraty zamiast dwóch. Co ja z tym drugim zrobię? Co najwyżej komuś oddam, bo duplikatu nie potrzebuję. Co zrobi ten obdarowany ktoś? Na pewno nie wyda dychy na ten numer :kaz:

Odnośnik do komentarza

Może ktoś zlicza ile numerów poszło i ogłosi "sukces"?

---

Tak przeglądam swoje gazetki o gierkach:), może w dziale Retro jakaś ramka/pasek z opisem starych gazetek? @Roger Np. 

2000-02.jpg

"In Cold Blood - Pssst... Ściśle tajny projekt Sony, potencjalny pogrmoca MGS" :)

play-003.jpg

"2 plakaty giganty, 24 naklejki, tajne kody"

Oczywiście nie mówię, by wrzucić okładkę i jedno zdanie, ale opisać dany numer, w co się grało, jakie był trendy itp. Jak jestem w piwnicy, to często przeglądam jakiś numer i zlatuje mi kilka minut. Niby pójdę po ogórki, a siedzę pół godziny.

  • Plusik 2
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dzięki @grzybiarz że pamiętasz. Doceniam i szanuję :*

 

Ja w ogóle bym chętnie przytulił takie retro tematy np. przy remasterach - recenzje pierwotne danej gry. Czyli np. przy remasterze RE3 mogłaby być opublikowana oryginalna recenzja z 1999 r. Nie wiem jak kwestia praw autorskich czy miejsca (bo kiedyś kojarzę, że takie materiały były dłuższe)
Albo jeszcze inaczej - recenzje gier z poprzednich generacji (czasy PSX/PS2/Xbox/GC), nie tylko przy okazji remasterów, ale też takich które nowych wersji jeszcze się nie doczekały, ale z dzisiejszej perspektywy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, janol napisał:

miejsca (bo kiedyś kojarzę, że takie materiały były dłuższe)

Mozna by wyje.bac szpalty Zooltara i wyliczanki Kroolika to by sie miejsce znalazlo.

 

Wzialem niedawno do reki numery za czasow Sciery. Zupelnie inne pismo, wiekszy format, mniejsza czcionka, recenzje na 4 strony. Az sie dziwie kiedy zgredzi znajdowali czas na tyle pisania.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Mejm napisał:

Mozna by wyje.bac szpalty Zooltara i wyliczanki Kroolika to by sie miejsce znalazlo.

 

 

Kroolik już od dłuższego czasu przestał wyliczać i jest zdecydowanie lepiej, również w najnowszym numerze. Za to "Najbardziej oczekiwane 100 gier" to zajmujący 8 stron paździerz robiony na kolanie, który zaniża wysoki poziom numeru.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Norby i Roger w felietonie zajawili ciekawy temat, tzn. całe te "polskie czasopisma konsolowe cinematic universe" - fajnie byłoby przeczytać jakieś teksty z tym związane: o Maniaku, o importach/piractwie i stosunku różnych redakcji do tego, sztamach i kosach, może nawet udało by się przeprowadzić wywiad z Robertem Szmidtem i zapytać czy była jakaś ustawka PS Plus vs PSX Fan na ubitej ziemi i w zasadzie czemu w pewnym momencie w PS Plusie zaczęli pisać opisy do gier w formie opowiadań xd

 

Jako że szmatławiec został jedyny na placu boju, to nie naraziłby się na żadne listy otwarte w konkurencyjnych redakcjach :kaz:

ps. nie wiem czemu dostałem dwa numery - nie mam aktywnej prenumeraty poza tą ze wsparcia. Także tego, dzięki itp, oddam drugi kumplowi, ale nie trzeba było xd

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gregorius napisał:

Kroolik już od dłuższego czasu przestał wyliczać i jest zdecydowanie lepiej, również w najnowszym numerze. Za to "Najbardziej oczekiwane 100 gier" to zajmujący 8 stron paździerz robiony na kolanie, który zaniża wysoki poziom numeru.

Wszystkie te wyliczenia na najlepsze gry roku, najbardziej oczekiwane itd. to zawsze mocna lipa i imo najgorszy element gazetki, nawet listy są ciekawsze od tego. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, lpcl napisał:

Wszystkie te wyliczenia na najlepsze gry roku, najbardziej oczekiwane itd. to zawsze mocna lipa i imo najgorszy element gazetki, nawet listy są ciekawsze od tego. 

Bez kitu lepiej przeznaczyć te 8 stron na reklamę, dla gazety bonus w ciężkich czasach a dla nas żadna strata jeśli chodzi o zawartość.

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, eskopado napisał:

nie wiem czemu dostałem dwa numery - nie mam aktywnej prenumeraty poza tą ze wsparcia.

trochę bajzel się robi z tymi numerami. Lepiej dla redakcji byłoby je sprzedać niż rozdać.

---

te przeglądy/wyliczanki w dobie internetu już nie są ciekawe. Kiedyś się obczajało każdy screen i zaznaczało datę mazakiem:), no, ale dziś to tylko dla mnie szybkie wertowanie, a dla redakcji jednak sporo syzyfowej pracy.

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem papier przez stronę sklepu, przesyłka dotarła 2 kwietnia. Jak zwykle dobre felietony, kupiłem głównie dla artykułu Arkadia w tarapatach i się nie zawiodłem.

Może nie zawsze rozpoczynam od działu listy, ale lubię je czytać i nie chciałbym, żeby były zlikwidowane.

 

@grzybiarz akurat parę dni temu robiłem porządki i znalazłem wszystkie konsolowe numery Play wszystko gra. Pisali bardzo dobre recenzje i poradniki, lubię do nich wracać. Dobry pomysł z ramką retro prasy, choć wątpię, że to możliwe ze względu na konflikt wydawnictw.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra Mordeczki, browarek otwarty, muzyczka włączona, pora się wyczilować, a że trochę przy tym nudy i przecież nie będę oglądał, jak strimerzy grają w gry (rotfl) to pomyślałem, że poklikam w klawiaturę. Kładę przed sobą #284 i lecę z tym rapem, ej. Parę uwag i wrażeń, może mądrych, może głupich, nie wiem.

 

Najważniejsze: okładka - ładna kolorystyka, ale ta stylówa tych gości (i całej gry zresztą) jest tam mało wyróżniająca się, że dorównują jej tylko felietony Mazziego. Złole w trupich czaszkach i kapturach. No brrr, boję się w opór.

 

Dobra, obowiązek spełniony - opinia na temat okładki wygłoszona. Teraz mniej istotne kwestie.

 

  • Doceniam formę reklamy, którą stosują ludki z Draw Distance (Serial Cleaners). To już któryś miesiąc z kolei, gdzie w ramach reklamy dzielą się z nami przeciekami z produkcji gry, concept artami, krótkimi objaśnieniami. I zawsze przygotują coś nowego, więc czytelnik nawet nie odbiera tej strony jako całkowicie straconej. A przy tym wspierają prasę, wiec ode mnie kudosy.
  • News Extreme Party Underground to 90% krindżu. Zabawne są dopiero dwa ostatnie zdania. Bo prawdziwe.
  • Ohayo Nippon - ta fotka hejtera SE xd Więcej nie dodam, bo nie wypada się otwarcie śmiać z czyjegoś nieszczęścia.
  • Dobre, bo polskie - nie ma wyliczanki, więc to już zaleta. Ogólnie powtórzę się: ten kącik wypada lepiej, gdy autor skupia się na jednej, dwóch grach/kwestiach. 
  • Mam wrażenie, że te konsolometry są jednak z miesiąc na miesiąc coraz bardziej niezręczne i nieśmieszne. To znaczy raczej zawsze takie były, ale obecnie przekraczają jakiś stopień stężenia, który czyni je niestrawnymi. 
  • Temat Numeru o SI - bardzo solidnie i interesująco. Daję okejkę.
  • 100 najciekawiej zapowiadających się gier - ziewam. Według mnie zmarnowane 8 stron. Nie przekonują mnie takie wyliczanki. Po prostu mam poczucie, że wymagają nieproporcjonalnie dużo wysiłku i czasu włożonego w przygotowanie/risercz (potwierdzone info o dacie, platformach, parę słów o tematyce i przynależności gatunkowej), a przyjemności z lektury przynoszą znacznie mniej. Komodo zrobił dobrą robotę, ale koncepcja kuleje. To wciąż takie samo zestawienie, jak coroczne "najbardziej oczekiwane" z tą różnicą, że tym razem nikt się nie oszukuje, iż najprawdopodobniej będą opóźnienia, więc nie przywiązujemy wagi do dat. Trochę żal, że takie zestawienie bez krzty charakteru dostaną wszyscy, a znacznie lepszy, również 8 stronicowy artykuł o cyklu Metal Slug trafi tylko do ograniczonego grona patronów. Walczymy o jakość materiałów w prasie, a tymczasem odrzucamy jakościowe artykuły na rzecz bezosobowych wyliczanek.
  • Temat numeru o cyberprzestępczości - nie mam nic do zarzucenia merytorycznie, aczkolwiek któryś już raz nie przemawia do mnie styl autora (Grabarczyk). Jest jakiś taki sztywny, jak... no nie wiem, taniec robota. Bez swady i luzu. Jak od szablonu. Nierozpoznawalny. Śmiertelnie poważny.
  • Hyde Park - no śmieszne te ryje macie. Mazzi imponuje czołem. Sojer wspominający o rowerze - check. Piechota w sam raz to utulenia (sympatyczna mordka, choć ta psiny bardziej).
  • Headshot - Miela jak zawsze miło poczytać. I kiedy w końcu zamierzacie odblokować ukrytą postać "Anonim"?
  • Recenzje - tutaj zabiorę głos w kwestii, która pojawiła się jakiś czas temu, czyli długość recenzji, sensowność tych na 1/3 strony itp. itd. Wiadomo, że obecnie chyba nikt przy wyborze gry nie sugeruje się wyłącznie jedną recenzją (poza spontanicznymi decyzjami), bo jest gdzie szukać opinii (sieć przepastna i głęboka). Krótkie recenzje są tym, czym powinny - krótkimi recenzjami, które mają za zadanie zapobiec temu, że przegapimy jakąś mniejszą perełkę. Nie mają być decydujące. Mają krzyczeć - hej! a słyszałeś o tej grze? Może ci się spodoba! Oczywiście nie pokryją one wszystkich wartych uwagi tytułów, ale zawsze coś. Wolę trzy gry, o których mogłem nie słyszeć, niż dodatkową stronę daną grze, o której słyszeli wszyscy. Tylko ta recka POSTACI W TEKKENIE na całą stronę to chyba strzelanie z armaty do komara. Dwie recki Crasha 4 również wątpliwe, bo od kiedy to się tak rozdrabniamy na poszczególne platformy? No ale Sojer wspomina o Juniorze - check. No i Mazziego ze tymi jego visual novelami to bym jednak hamował.
  • Hardkor - no kurwa, HARVEST MOON. Perła w koronie, choć zapewne przez mój osobisty sentyment do Back to the Nature. Ale Piechota wie, że Go szanuję w opór. Stylówa nie do pomylenia, osobiste wtręty (pozdrów Mamę!) i lektura, która w każdym aspekcie jest czystą przyjemnością. Monster Hunter? Mam dziwne wrażenie, że podobny artykuł był już jakiś czas temu (w formie przebieżki po generacjach właśnie), ale to było prawdopodobnie przy okazji dawnego cyklu materiałów, gdzie właśnie robiono chronologiczne przeglądy różnych serii, więc prawdopodobnie w chuj dawno, tylko w mojej głowie to było "raptem wczoraj" (starzeję się). Spielberg? Z autorem mam podobne odczucia jak z Grabarczykiem - za dużo faktów, anegdotek i za mało osobistego zacięcia, własnych spostrzeżeń, doświadczeń. No Piechota ani Sobek to nie jest. Ogólnie jestem zwolennikiem dodawania do artykułów własnego pierwiastka i nadawania im odrobiny osobistego sznytu. Nie tworzycie wpisów do encyklopedii - tworzycie materiały dla "zajawkowiczów", więc pokażcie, że jesteście jednymi z nich. Materiał Norby'ego? No z założenia bardzo osobisty i już samo to sprawia, że czyta się go znacznie przyjemniej. Dawać więcej, aż do wyczerpania tematów. BioShock? Dobra, dobra, wystarczy już tych komplementów w kierunku Piechoty, bo obrośnie w piórka, więc kończymy wątek <nonszalancko odchodzi, ale obraca głowę i puszcza w kierunku Piechoty zalotne oczko>. 
  • Comix Zone - chylę kapelusza za uwzględnienie Muminków, bo jestem fanem.
  • Myszaq - zgodnie z tradycją nie czytam, przeczesuję tylko wzrokiem.
  • Felietony - Koso, Walkie i Roger jak zawsze top. W tym miesiącu równie bardzo udanie poczyna sobie Piechota, podobał mi się też kącik Zaxa, ale to pewnie kwestia miłości do Suikodena i faktu, że zbiórka na Eiyuden Chronicle była pierwszą w życiu, którą wsparłem na kickstarterze. Marcellus znowu coś pierdoli w swoim świecie (bitcoiny, Elon Musk, karty graficzne, chuj mnie to), Zooltara ignoruję, bo gość nagle odkrywa, ze VR może dawać frajdę, choć na co dzień siedzi w branży. Newsy od Mazziego (czas spędzony w grach wzrósł o 14%, no niesamowite wieści, ciary normalnie) i jego wynurzenia też z grubsza pominę, bo chłop najwyraźniej jest lekko opóźniony, skoro dopiero teraz uzmysławia sobie, że forma preferowanego przekazu jakiś czas temu zmieniła się na korzyść video, spychając tekst do niszy.
  • Listy - dobra, można wykopać grób, wrzucić do dołu, zasypać wapnem i zakopać. Niewiele z tego już będzie. Aha, i przywrócić Głos Ludu. Najlepiej w rozszerzonej formie dwóch stron.
  • Dodatek o Metal Slug dla patronów - bardzo solidnie opracowane, jednak - powtórzę się - tekstowi by pomogło delikatne muśnięcie osobistych doświadczeń z serią i pokazanie czytelnikowi, że "grałem, wiem o czym piszę". Jest odrobinę beznamiętnie. No i raczej nie jest to moja seria, wiec w sumie whatever. Czekam na kolejny dodatek, a z przecieków już wiem, że znacznie lepiej trafi w moje preferencje.

No to elo i żebyście nie mówili potem, że czytelnicy nie piszą opinii o numerach. Buziaki, trzymajcie się tam na rynku prasy.

  • Plusik 7
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...