Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Jakiś zwykły (nie frakcyjny) quest Mantis - no to mi się podoba, tak się powinno robić sidequesty w RPG. 

Potem jest jeden quest w Neon gdzie

Spoiler

Możemy dołączyć do gangu żeby wybić wyznawców węża. Jak się szef nas spyta jakimi dysponujemy umiejętnościami możemy się przedstawić jako Mantis.

 

Odnośnik do komentarza

Na piecu tak średnio to śmiga w porównaniu do tego co gra oferuje wizualnie. 13700k + 4090. Wszystko na ultra w pełnej 4K i jest te 50-80 fps w mega ciężkich wizualnie lokacjach w skalowaniu rozdziałki na 100, czyli max. A niekiedy trafią się buble, że widzę jakieś anomalie, rzędu 45 fps xd Optymalizacja leży i jest chujowo, no kto by się tego spodziewał po betezda gejmłorks... Tak to zazwyczaj 80-100 fps. Mod na frame gen robił te 100-120 fps, ale wysypywał mi grę po loadingach, więc go wyjebałem, wole jednak te biedackie 80 klatek niż ciągłe crashe. Na Nexusie coś pisali, że już naprawili, ale po komentach widać, że jednak nie i dalej z dupy z frame-gen wyjebuje do pulpitu na amen. DLSS 2 zostawiłem, wiadomo, zawsze lepiej niż to gówno AMD. Zostawiłem jedynie to:
https://www.nexusmods.com/starfield/mods/589?fbclid=IwAR0h7SxgGcfiGuv6YAfcZWQlisSpZ807-Bify7EO4K9ueK_rHn_hWDEvRLE
Pozbywa się tej zjebanej mydlanej gammy i przywraca oledową czerń i kolory. Na konsoli to tam ładnie się muszą bawić bez tych modów... Współczuję.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Jakiś zwykły (nie frakcyjny) quest Mantis - no to mi się podoba, tak się powinno robić sidequesty w RPG. 

Dokładnie. Usiadłem wczoraj na chwilę żeby zrobić kilka małych questów. Już było późno i trzeba było kłaść się spać, bo rano do pracy, ale stwierdziłem zrobię jeszcze jeden i okazał się to to być właśnie Mantis. Nie mogłem się oderwać, siedziałem do północy, teraz będę nie wyspany w pracy, ale warto było.:banderas:

 Świetna gra i tyle, wciąga jak bagno. Ma swoje bolączki, to prawda, ale że to ma „tylko” 84 na metacritic to jest jakiś niezrozumiały żart dla mnie. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Czezare napisał:

Moglibyście w spoilerku opisać ten quest Mantis?

Spoiler

Na quest trafiamy chyba przypadkowo podczas eksploracji zdobywając notatkę. Sam quest zabiera nas do tajnej bazy, tam mamy również sporo audiologow z opisem historii i zagadkę do rozwiązania, albo i nie - jest kilka sposobów.  Na końcu zdobywa się ekwipunek legendarny kombinezon, hełm i plecak, do tego statek kosmiczny enigmatycznej postaci Mantis. Sama trudność questa jest bardzo uzależniona od tego na jakim jesteśmy levelu. Tego jeszcze nie odkryłem, ale podobno potem można się gdzieś w dialogach jako Manfis przedstawić xD. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dwie proste wskazówki na walkę w przestrzeni kosmicznej, przydatne

W szczególności gdy lata się mydelniczką:

- gdy leci na nas statek od czoła to warto się trochę poobracać wzdłuż osi statku, to mniej razy zostaniemy trafieni,

- w podobnej sytuacji gdy mija nas statek, zmniejszyć ciąg silników lub w ogóle je wyłączyć, można się wtedy obrócić w momencie wymijania i lecieć już cały czas na ogonie przeciwnika (w sytuacji jeden na jednego nie ma wtedy praktycznie żadnych szans nawet jak ma znacznie lepszy statek).

Odnośnik do komentarza

No ogólnie AI statków jest tak samo "statyczne" jak podczas walki na ziemi. Najgorszy jest gangbang czołowy, ale jeżeli zajdziemy jednego delikwenta od tyłu to spokojnie eliminujemy go. Nie będzie robił żadnych specjalnych manewrów. Walki w Elite, czy Star Citizen to inna liga.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo coś co z tymi modami na konsolach? Były one jakoś oficjalnie potwierdzone, czy to tylko domysły graczy? 

No i niby jak by to miało wyglądać skoro nie mamy dostępu do folderów z plikami gry tak jak na PC? 

 

Co do skopanej czerni, to jak macie oledy LG, to w opcjach game optimizera ustawcie "dostrój ciemne obszary" (czy jak to tam się zwało) na -30. Obraz wygląda zdecydowanie lepiej i nie tracimy detali w cieniach tak jak przy zjechaniu samą jasnością. 

Ogólnie kontrast itp w dużej mierze zależny jest też od samej lokacji i pory dnia. Na tym ustawieniu nawet atlantyda potrafi wyglądać zajebiscie, szczególnie w nocy w okolicy lądowiska... czerń jest zajebista i HDR nieźle daje za sprawą tych wszystkich swiatełek. 

O planetach bez atmosfery typu księżyc nie wspomnę, odbicia światła od skafandra, el. budowli czy samej skalistej powierzchni potrafią wywołać opad szczeny. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, bartiz napisał:

Gdzieś mi się obiło o uszy że potwierdzili mody na konsolach ale dopiero 2024 rok. Pewnie dodadzą po prostu zakładkę Mody do menu i będą tam do zainstalowania tylko te zatwierdzone przez twórców czy coś w tym stylu.

Dokładnie tak to działa w F4 więc i tu będzie podobnie, nie liczcie na reshade czy inna poprawę kolorów bo przecież Becia otwarcie nie przyzna, że zrobiło fuszerkę :beka: chociaż w F4 chyba mod 60fps dopuścili :notbad:

Odnośnik do komentarza

Myślę, że w patchu przyjdzie zmiana HDR. Czasy trochę się zmieniły, mamy DF, które punktuje takie rzeczy w swoich materiałach, które docierają do milionów graczy. Najczęściej twórcy łatają te rzeczy na które zwracają uwagę 

 

Ja się zastanawiam, czy Bethesda udostępni w grze jakiś edytor questów. Np. ktoś robi jakiś questline, samodzielnie edytuje jakieś lokacje i można to później pobrać i przejść w grze. 

Odnośnik do komentarza

Też zrobiłem misję z Mantisa a wcześniej oczyszczanie kopalni. Sporo fajnego strzelania, headshoty to 1-3 strzały i zgon. 

W ładowni mam od cholery jakichś pierdół, na które nie mam zadania. To chyba był ten ładunek 

Spoiler

co miało się dostarczyć w pierwszej misji Gwardii ale, że placówka padła przez terrorforma to chyba mogę to sprzedać. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...