Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uff, i bieg za mną, wkręciłem sobie, że nie spierdalam, tylko wszystko wybije, gram na trudnym, level 15 no i nie powiem, łatwo nie było z tymi hujkami plującymi gównem. Kilka podejść od startu poszło, ale w końcu się udało. Ale z powrotem to już byle dobiec, bo już zero apteczek i mało ammo do dobrych broni.

Jaka ta gierka jest piękna to brak słów, te zmiany klimatu, pogody, pór dnia, zacząłem bieg o wschodzie słońca, a skończyłem w nocy w śnieżycy.

 

"mała" relacja z trasy ;)

 

jnwaEd5.png

 

tonnU7Y.png

 

L1oNmXU.jpg

 

CpS0tsD.jpg

 

KoIPsAS.jpg

 

CFGK7ld.jpg

 

85MBCuJ.jpg

 

nAj6dFZ.jpg

 

L6gpRGr.jpg

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Hubert249 napisał:

U mnie to samo, dawno nie grałem w grę o której myślę np w robicie. 

 

Mam dokładnie to samo - o niczym innym nawet nie myślę, tylko rozkminiam, za który quest się wezmę, jak tylko usiądę do konsoli.

Może i gierka ma swoje za uszami, ale jak sprawia, że jestem wciągnięty i nie mogę doczekać się kolejnej sesji to znaczy, że jest zajebiście :wub:

Dziś wreszcie zrobiłem quest Mantis, więc będę się bujał nową "furą".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zwerbowałem pierwszego towarzysza

34 minuty temu, tjery napisał:

Uff, i bieg za mną, wkręciłem sobie, że nie spierdalam, tylko wszystko wybije, gram na trudnym, level 15 no i nie powiem, łatwo nie było z tymi hujkami plującymi gównem. Kilka podejść od startu poszło, ale w końcu się udało. Ale z powrotem to już byle dobiec, bo już zero apteczek i mało ammo do dobrych broni.

Jaka ta gierka jest piękna to brak słów, te zmiany klimatu, pogody, pór dnia, zacząłem bieg o wschodzie słońca, a skończyłem w nocy w śnieżycy.

 

"mała" relacja z trasy ;)

 

jnwaEd5.png

 

tonnU7Y.png

 

L1oNmXU.jpg

 

CpS0tsD.jpg

 

KoIPsAS.jpg

 

CFGK7ld.jpg

 

85MBCuJ.jpg

 

nAj6dFZ.jpg

 

L6gpRGr.jpg

 

 

Co to za misja była?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiotrekP napisał:

Fajnie się to wszystko razem komponuje, ale brak suwaka jasności itp powoduje, że mam mgłę/mleko. @tjery pewnie się bawiłeś modami na tą przypadłość?

 

 

To tonuje filtry nałożone na obraz przez Beth (wersja 75% enhanced contrast)

https://www.nexusmods.com/starfield/mods/589

 

A tu Reshade, którego używam

https://www.nexusmods.com/starfield/mods/166

 

Razem daje zajebisty efekt.

Odnośnik do komentarza

Po wczorajszej potyczce z jaszczurami jeszcze raz muszę ich pochwalić za gunplay, no gra się w to jak w dobrego shootera TPP (gram z bliskiej zza pleców). Ilość broni, różnorodność, moce, granaty, miny, rzucanie wybuchowymi pojemnikami. Do tego jetpack, to quickmenu do zmiany broni/mocy w locie. Jaszczur jest dalej od ciebie to zaczynasz z jakieś dystansówki, rushuje to jetpack, unikasz, przebiega pod Tobą, w locie szybki obrót, rzut miny, odlot jetpackiem do tyłu, szybka zmiana broni i w locie ładujesz. Wszystko w powietrzu (polecam od razu plecaczek na maxa ulepszyć). Atakują większą grupą, 3-4, to manewrowanie jetpackiem (+spierdalanie sptintem ;) ), sciągnięcie w jedno miejsce, obalenie mocą, obrzucenie póki leżą minami albo granacik, szybka zmiana na wybuchowego Trenera Asht i siejesz pożogę, do tego te wszystkie efekty broni jak porażenie, ogłuszenie, podpalenie itd. Albo moc na brak grawitacji, lecą do góry, dorzucić tam pojemnik wybuchowy, szybki strzał w pojemnik i boom. No fajnie to wygląda, a dopiero mam 2 moce.

Pamiętam, że ktoś tu pisał, że walka podobna do F4...:beka:

Odnośnik do komentarza

No strzelanie w F4 to była mordęga. Tutaj elegancko się pluje ołowiem.

Jak tak sobie popatrzyłem na modyfikacje broni i statku, to trzeba mi 7 pkt rang żeby odblokować to co chcę. Nie wiem tylko czy warto w te bronie inwestować, bo te magazynki, optyka itp są opłacalne? Lepsze bronie wlecą pewnie z czasem, a chcąc zmienić np lunetę, i tak muszę ją na nowo stworzyć. 

Odnośnik do komentarza

Gra skończona, nabiłem 40 poziom i gdybym miał wystawić ocenę to dałbym 6/10 w tym momencie. Po pograniu kilku godzin w new game plus podwyższyłbym do 8/10

Gdyby nie bardzo dobry gameplay to ocena powinna być niższa w okolicach 5/10. Nie wiem kto pomagał tym partaczom, może id software?

 

Plusy i minusy:
+ gameplay, bardzo dobra walka, strzelanie, granaty, plecak odrzutowy, "moce"
+ niema narracja - bethesda to potrafi - lokacje, graty, które znajdujemy budują ogólny zarys historii tego świata i potrafią zbudować imersję
+ główny wątek i wątki frakcyjne są OK
- brzydka grafika z paroma wyjątkami - zamknięte lokacje, ogólne partactwo jeśli chodzi o wymagania sprzętowe
- sztuczna inteligencja nie istnieje, jest za łatwo
- nie ma opcji rozdania na nowo perków, jak coś się źle wybierze to punkt zmarnowany (np. złodziejstwo jest kompletnie bezużyteczne)
- bethesda nie potrafi pisać dialogów, ani kreować postaci - wszystko to jedna wielka nuda i irytacja, w pewnym momencie zacząłem skipować dialogi bo to same lanie wody
- gra ma znaczek 18+ a jakoś specjalnie nie widać takich treści, no i poprawność polityczna jest aż do porzygu
- gra w żaden sposób nie zachęca do eksploracji planet - wysiadamy ze statku i wszędzie trzeba ruszać na nogach, gdzie jakiś pojazd? Skyrim miał konia. Wszystko się wlecze a surowce można kupić jak się ma kasę. Kasy zaczyna wpadać całkiem sporo jak się zainwestuje w odpowiednią zdolność dla handlu i zacznie wykonywać różne misje, zlecenia i zbierać graty z pokonanych przeciwników

 

ogólne tipsy z mojej strony:
Jeśli chodzi o perki to oprócz udźwigu od samego początku należy inwestować w perswazję
Amunicja nic nie waży - kupować ile wlezie, amunicja również wlatuje z pozbieranych broni, które moża później wyrzucić
Nie ma sensu siedzieć na siłę i grindować postać żeby nabić poziomy - doświadczenia poza głównym wątkiem i frakcjami nie leci wcale tak dużo - system umiejętności jest chyba tak zaprojektowany żeby wskoczyć na new game + i rozwijać wybrane umiejętności na maxa np. snajperki pojawiają się dopiero jakoś po 30 poziomie postaci

Odnośnik do komentarza

Perswazje można boostować odpowiednimi tabsami + ubiorem. Zawsze robię quick save i można przed rozmową próbować do oporu. Udźwig nic nie inwestuje, po prostu odkładam do statku i na bierząco sprzedaje graty. Tu też można mieć skafander + plecak co daje dodatkowy udźwig albo % mniejszej wagi dla przedmiotów.

To już tylko indywidualna kwestia bardziej niż mus.

 

Pierwsze co inwestować to raczej w hp i brońki jakie nas najbardziej będą interesować, reszta to już tylko kwestia naszego stylu gry. Osobiście wydałem pkt w crafting broni i chwalę sobie, bo dzięki temu "snajperki" miałem stosunkowo wcześnie. Nie warto się przywiązywać specjalnie do konkretnej broni na początku, bo będą wypadać mocniejsze wersje wraz z levelowaniem ale jeżeli chcemy bawić się w crafting broni to i tak będziemy musieli robić te upgrady klamek żeby móc rozwijać się w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, ASX napisał:

Mam pytanie odnośnie dołączenia do Karmazynowej Floty

  Ukryj zawartość

Czy jedyny sposób na dołączenie do tej frakcji to zostanie agentem pod przykryciem? Bo gra dała mi taką szansę, gdy złapali mnie za kontrabandę i zastanawiam się czy to jedyny sposób 

 

Można się dostać na więcej sposobów ale zawsze wiąże się to z tym o czym piszesz w spoilerze

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja wiem o co mu chodzi. Trzeba po prostu lubić ten prehistoryczny system Bethesdy i czerpać z niego ile się da by mieć dobrą rozrywkę. Art style nie ratuje żenujących technikaliów.

 

Dla mnie ta gra jest balasem jak kazdy inny poprzedni ich twór. Odpaliłem, pograłem chwilę, krew mnie zalewała i olałem. Poziom Redfalla w moim odczuciu jeżeli chodzi o obcowanie z grą ale tego się spodziewałem mając w pamięci ich poprzednie kasztany.

 

Ha tfu.

 

Edytowane przez Ins
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.09.2023 o 08:46, Soul napisał:

Dzięki, sprawdzę, ale już próbowałem z tymi drugimi drzwiami na górze i była dupa, wcześniej miałem takiego samego buga, musiałem się cofać z savem o prawie 10h.

 

Teraz minimum 6h....

Nie trzeba się cofać. Trzeba zrobić quest w new Atlantis który blokuje progress w main quesice bo zmienia sytuację w mieście. Oczywiście gra tego nie mówi a chodzi o quest z 

Spoiler

Inwazją xsnomorfów na new atlantis

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...