Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, ASX napisał:

GB0DkwOboAECLrK?format=jpg&name=medium

image.thumb.png.1094fa378c7ddf5eb7f229906d1822d5.png

13 milionów graczy od premiery, a co ciekawsze każdy z nich spędził w grze średnio 40h 

Czy Gamepass czy nie gamepass, czy 6/10, czy 9/10 to jest gra Bethesdy -> liczby się zgadzają, a po DLCkach będą rosły, TES VI wyjdzie (kiedyś), a ja już zakolejkowałem F076 do tego czasu xD, podobno gra jest grywalna już i mają ogromne plany z nią związane na 2024 :). Bethesda to jest guilty pleasure, zbieranie śmieci w grach jest ciekawe i tyle :D. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Wredny napisał:

Dokładnie. Becia ma rzesze psychofanów. Przypominam, że Fallout 4 zgarnął nagrodę dla najlepszego eRPeGa w roku, w którym premierę miał Wiedźmin 3.

To już byli naprawdę psychofani, ale fakt - tak było w wielu outletach xD. DICE aawards to w ogóle zgarnęli prawie wszystkie nagrody w roku W3 i BB xD. Ogólnie aż 64 nagrody, Starifeld nie ma na razie ANI JEDNEJ. 

 

image.thumb.png.4ccf80e5335d3510ab8850fe576f43ab.png

 

Skyrim i Morrowind to wiadomo były mistrzowskie gry w swoich latach, teraz jest inaczej, ale to wciąż te same w zasadzie gry :). 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

a ja już zakolejkowałem F076 do tego czasu xD, podobno gra jest grywalna już i mają ogromne plany z nią związane na 2024 :)

Potwierdzam. Niedawno zainstalowałem i bawię się tam o wiele lepiej niż w Starzamulaczu. Idealny przykład na to, że lepiej robić światy wypełnione contentem, a nie brandzlować się skalą i pierdyliardem planet, na których nie ma co robić

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, ASX napisał:

Wracając do tego wątku średniej 40 godzin na gracza to dobry czy słaby wynik, to przy okazji wycieku Insomniaców, pojawiły się dane akurat z gier Sony, które pozwalają umiescić wynik Starfielda w pewnym kontekście.

20231224_183239.thumb.jpg.055926830fe9c9c8a7168ea0e6c3b25c.jpg

 

 

 

Wydaje mi się, że to są dane tylko wersji remasterow i reedycji.

Dlatego patrząc na ilość graczy, są to tak niewielkie ilości i jest wskaźnik odbieranie "new to franchise"

Więc myślę, że nie można tych danych traktować 1 do 1danego, jako odniesienie do SF.

Chociaż wtedy nie wiem co tam robi Demons Souls, więc sam do końca nie mam pewności co prezentują te liczby.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Wredny napisał:

Dla kontekstu to trzeba było wrzucić dane z innych gier Bethesdy, a nie gierek Sony :reggie:

Gdybym miał dane dla innych gier Bethesdy to bym je wrzucił. Więc musimy się zadowolić statystykami z gier Sony. 

Wrzuciłem tutaj bo to w tym temwcie niedawno się toczyła dyskusja o średnim czasie gry. Nie było sensu tego wrzucać z dupy do innych tematów. 

 

4 godziny temu, zloto napisał:

Chociaż wtedy nie wiem co tam robi Demons Souls, więc sam do końca nie mam pewności co prezentują te liczby

No to są statystyki dla gier z PS5, nie biorą pod uwagę czasu i liczby graczy tych gier z PS4 czy Ps3. Reedycje ciężko porywnywac bo wiadomo że spora część graczy mogła zapłacić za upgrade na PS5 i potem nawet nie zagrać. Ale Horizon 2, Returnal, czy  remake Demons Soul to już nowe gry.

 

Jeszcze jedna ważna kwestia która trzeba mieć na uwadze to to że to dane bodajże z marca 2023 r.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, to dane z marca co nie zmienia faktu że w tym roku wydali tylko spidermana 2 którego nie ma liście a konsol na ten czas mieli +30mln. 

Zaskakująco niska liczba graczy w horizon 2 i średni czas spędzony na grze to ok. 10h.

 

Starfield który wyszedł 3mc temu i którego sporo osób sprawdziło w abo z ciekawości "na chwilę" ma średni czas na gracza 40h co jest bardzo dobrym wynikiem.

 

Takie statystyki dobrze pokazują że zdecydowana większość graczy to casuale i niedzielniaki a nie Gigachad Gamerzy z forum PSX extreme :lapka:

Odnośnik do komentarza

To są dziwne liczby, exy Sony kończy około 50%, czasami nawet 60% graczy i to są najwyższe współczynniki w branży. Ciężko powiedzieć, jakie jest źródło tych danych i nawet sam podający nie ma pojęcia. Sony nie podało, jedyne co podają to % ukończenia, co można sobie sprawdzić per każde trofeum i taki długi GOW 2018 ma 46%, bardzo długi Ragnarok 45%, SP2 ma już 59%, a dopiero była premiera, niżej jest Horizon z 30%, a to gra na nawet 80 godzin, więc nawet jak 1/3 graczy zagrała po minucie nie może wyjsc 13 godzin z prostej matematyki...

 

Wniosek: to są liczby bez pokrycia, patrząc na oficjalnie dane z trofeów. 

 

Co nie zmienia faktu, że liczby Starfielda są ok, ale porównać można z Baldurem, bo i zgadza się powiedzmy genre'a i dane podawali również oficjalnie.  

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ASX napisał:

Wracając do tego wątku średniej 40 godzin na gracza to dobry czy słaby wynik, to przy okazji wycieku Insomniaców, pojawiły się dane akurat z gier Sony, które pozwalają umiescić wynik Starfielda w pewnym kontekście.

20231224_183239.thumb.jpg.055926830fe9c9c8a7168ea0e6c3b25c.jpg

 

 

W Ragnaroka zagrało tylko 1,1 mln? To po co tyle mln się sprzedało? Aby na półce w foli leżeć albo na dysku miejsce zajmować bez odpalenia? 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

 

Wniosek: to są liczby bez pokrycia, patrząc na oficjalnie dane z trofeów. 

 

Znaczy nie wiem na ile obecnie te liczby są aktualne, ale są one z wycieku od Sony, więc na moment publikacji, raczej byly najbardziej precyzyjnymi liczbami, jakie można było uzyskać 

 

https://www.neogaf.com/threads/leak-playstation-plus-strategy-full-presentation-from-april-2023-69-slides.1665044/

 

Tu jest pełny wyciek, ciekawe informacje i raczej nie liczby bez pokrycia, natomiast z tego co interpretuje to liczby odnoszą się do grających dzięki subskrypcji.

Edytowane przez zloto
  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, zloto napisał:

 

Znaczy nie wiem na ile obecnie te liczby są aktualne, ale są one z wycieku od Sony, więc na moment publikacji, raczej byly najbardziej precyzyjnymi liczbami, jakie można było uzyskać 

 

https://www.neogaf.com/threads/leak-playstation-plus-strategy-full-presentation-from-april-2023-69-slides.1665044/

 

Tu jest pełny wyciek, ciekawe informacje i raczej nie liczby bez pokrycia.

To są chyba dane z samego game catalog tzn. PS Plus abo, to nawet mialo by sens, większość kupuje na premierę, to potem ten katalog olewa. 

 

Anyway to temat Starfielda, kudos dla Todda za mimo wszystko dobry rok :). 

Edit: Tak to na 100% są dane z samego ps plus abo. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Ciężko powiedzieć, jakie jest źródło tych danych i nawet sam podający nie ma pojęcia.

Jak najbardziej ma pojęcie. Tak jak kolega @zloto napisał, źródłem tych danych są dokumenty Sony które wyciekły, sama prezentacja jest z kwietnia 2023, a tutaj jest link do całości. 

https://imgur.com/gallery/FCsw7QC

i tak jak piszecie te liczby odnoszą się do grających z abonamentu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.12.2023 o 18:39, ASX napisał:

Wracając do tego wątku średniej 40 godzin na gracza to dobry czy słaby wynik, to przy okazji wycieku Insomniaców, pojawiły się dane akurat z gier Sony, które pozwalają umiescić wynik Starfielda w pewnym kontekście.

20231224_183239.thumb.jpg.055926830fe9c9c8a7168ea0e6c3b25c.jpg

 

 

 

To może warto dla kontekstu pokazać jeszcze opinie o Starfieldzie, bo Ty te 40h traktujesz dalej jako dowód na to, jaka gra jest wspaniała i jak zjada tym konkurencję. W ogóle urocze są te przewidywania, że DLC przyciągnie masę graczy znowu. Graczy, których w większości opinia na temat tej gry, to MEH

 

 

image.thumb.png.3d73160a2764f58401e21a5896e34724.png

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, number_nine napisał:

To może warto dla kontekstu pokazać jeszcze opinie o Starfieldzie, bo Ty te 40h traktujesz dalej jako dowód na to, jaka gra jest wspaniała i jak zjada tym konkurencję.

40h średnio traktuje jako dowód że na całkiem długi czas przyciągnęła graczy. Nigdy nie napisałem że gra jest wspaniała, przestań walczyć z chochołami i  które sam sobie wymyślasz, przypisując mi słowa których nigdy nie napisałem. A potem próbujesz nieudolnie pokonać, bo walisz w pustkę i robisz się nudny. 

 

Co do recenzji na Steamie, to tak jak w przypadku wszystkich innych opinii, uważam że każdy ma prawo do własnych opinii. Byłoby fajnie jakbyś ty również potrafił uszanować opinie innych. 

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...