Skocz do zawartości

A Plague Tale: Requiem


messer88

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Elitesse napisał:

 

 

Dzięki za wyjaśnienia ale dalej nie rozumiem czym to się różni od "zwykłego" RT. Albo inaczej. RT rozumiałem, że jest właśnie tą techniką oświetlania scen i lokacji za pomocą śledzenia promieni i ich odbić. Z tego co piszecie, to nie jest to tym samym. Natomiast w zapodanym filmie było tylko napisane o tym, że RT jest włączony bądź nie.

 

generalnie termin ray-tracing to termin marketingowy i teraz prawie wszystko co w minimalnym stopniu wykorzystuje śledzenie promieni nazywa się ray-tracingiem. nawet dźwięk 3d xd. Ale dzisiejszy sprzęt, a zwłaszcza konsole, są za słabe by korzystać z pełni możliwości RT do obliczenia oświetlenia w locie wszystkiego, więc wykorzystują tę technologię w ograniczonym stopniu, np. do implementacji realistycznych odbić w szybach (jak w Spidermanie), do bardziej realistycznych cieni (jak w Cyberpunku na konsolach xd) a w tych najbardziej zaawansowanych grach do globalnego oświetlenie (jak w Dying Light czy Metro Exodus). 

Termin jest  szeroki i ma bardzo dużo zastosowań. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Donatello1991 said:

Podobny poziom co HFW, ale tam mamy otwarty świat i 60 fps  więc nawet nie ma co porównywać, bo wtedy szczury przegrywają.

No ja nie za bardzo słyszę muzykę w grze, bo słuchawek nie mam do xboxa, a w pilocie zepsuło i się parę przycisków w tym do podglaszania, więc w sumie czytam tylko dialogi, żeby wiedzieć o co kaman.

 

Nie masz zwykłych słuchawek na kablu za 20zł które mógłbyś wpiąć w pada do xboxa i wolisz grać bez głosu. Ja jebie, niektórzy ludzie to lubią utrudniać sobie życie i sprawiać, że jest gorsze

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:
2 godziny temu, number_nine napisał:
CO XD 

Co co? I tak za daleko. Ogólnie przy 4k i 77 zalecane jest 1.5m. Tylko tu na forum sobie wkręcają nie wiem czemu, że im większy tv tym dalej siedzimy.

 

Może na jakiś kalkulatorze z HDTV. :kekw: Jak jestem 1.5m od moich 55" to już patrzenie w rogi wypełnia większość pola widzenia, a co dopiero przy 77".

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
3 godziny temu, number_nine napisał:
CO XD 

Co co? I tak za daleko. Ogólnie przy 4k i 77 zalecane jest 1.5m. Tylko tu na forum sobie wkręcają nie wiem czemu, że im większy tv tym dalej siedzimy.

nie no, odbiór takich rzeczy to kwestia indywidualnych upodobań, ale ja chyba bym oślepł w takiej sytuacji. No i nie wydaje mi się, żebym był w stanie ogarnąć wzrokiem cały ekran mając go prawie przyklejonego do japy. Ja mam jakieś 2m z małym hakiem do 55" i dla mnie to jest optymalna odległość. 

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Donatello1991 said:

Jaki dubbing macie? Gracie? Nie wiem czy angielski to tam Główny, czy francuski?

Zastanawiałem się długo nad wybraniem francuskiego ale wziąłem standardowy angielski, tak jak ogrywałem jedynkę. Gówniak znowu wkurza, za dużo gada do siebie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...