Skocz do zawartości

A Plague Tale: Requiem


messer88

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podobają te "killroomy", trzeba być w ruchu i szybko zdejmować przeciwników, na tych bez hełmów szkoda bełtów a rycerzyki w full plate najlepiej garnkami obezwładniać i potem ewentualnie dobijać kuszą. Gram na hardzie i nie widzę tam nic kiepsko zrobionego. Za to czasami mnie irytuje jak widzę gdzieś skrzynkę niby jest jasno i łazi obok z 5 szczurów a i tak mnie zaczną zjadać. 

 

U mnie kusza zrobiona jako pierwszy max upgrade, chyba koło 10 rozdziału. 

Odnośnik do komentarza

Skończone, dobra gierka więcej takich. Gameplay a szczególnie walka ssie pałe po same kule ale widoczki bardzo ładne. Jak mają zamiar robić kolejną część to przede wszystkim większy budżet na projektantów walki.

 

jakbym miał ocenę wystawiać to takie 7+/10, jakby optymalizację poprawili i walkę to oczko wyżej by było.

Odnośnik do komentarza

Też skończyłem, fajna przygoda. Ale ostatni boss trochę słaby :sonkassie:nie znalazłem 4 piórek/kwiatków i 4 pamiątek, może sobie dozbieram. 
 

Walkę pewnie by i można poprawić tylko jak, jak dla mnie to mogło by jej być w grze mniej a dać więcej zagadek czy coś. A Amicia z mieczem to obstawiam taki Hellblade by wyszedł drewniany. 

Odnośnik do komentarza

Średnia ta końcówka. Nie podobała mi się walka z ostatnim bossem. 

Największym minusem dla mnie był Hugo. No strasznie gdzieś mnie drażnił w drugiej połowie gry. Ciągle tak/nie, chce/nie chce, zabij/nie zabijaj. 

Szczerze to nie wiem skąd u was takie chojne wystawianie 9. Trochę błędów jest taki jak znikające strzały z kuszy, gra potrafi zrobić sejwa gdy giniemy. Mi postać wpadła pod mapę w jednej sytuacji. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Bigby napisał:

 

A co do ostatniego bossa - moim zdaniem takowego wcale nie ma. Zwykły killroom.

 Mi chodzi o cała ta sekwencje z 

Spoiler

Hugo 

 Moze złe się wyraziłem. Dla mnie to zwyczajnie bezpieczny sequel. Błędy jakoś nie wpłynęły na ocenę gry. Niektórzy wystawiali 9 i mega chwalili. No ja bym takie oceny w życiu nie wystawił. No ale wiadomo że z opinia jak i z dupa :lapka: 

Na mnie szczury nie robiły już wrażenia. Trochę dziwnie jak gonią cie miliardy niszcząc miasta by za chwilę ich nie było. Tak wiem że to gra wideo ale jakas podstawowa logika powinna obowiązywać.

Najfajniejsze dla mnie były te etapy spokojniejsze czy z zagadkami.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Szymek napisał:

Największym minusem dla mnie był Hugo. No strasznie gdzieś mnie drażnił w drugiej połowie gry. Ciągle tak/nie, chce/nie chce, zabij/nie zabijaj. 

Szczerze to nie wiem skąd u was takie chojne wystawianie 9. Trochę błędów jest taki jak znikające strzały z kuszy, gra potrafi zrobić sejwa gdy giniemy. Mi postać wpadła pod mapę w jednej sytuacji. 

No ale jak sobie wyobrażasz jego rolę? Rozumiem zerową empatie, ale to dziecko - dzieci bez problemów potrafią się tak zachowywać, a co dopiero Hugo, który przeżywa taką historię. 

Dla mnie jako postać jest mega autentyczna w swoim zachowaniu przez całą grę.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

i ja skończyłem, bardzo dobra gra o klasę lepsza niż poprzednia część. Większa, dłuższa, ciekawsza i bardziej rozbudowana. Nadal trochę drewniana, ale i tak grało mi się zaskakująco przyjemnie. Żadnych bugów nie doświadczyłem, optymalizacja kiepska. Oprawa audiowizualna TOP i czekam na sequel. Bo jest tu potencjał na jeszcze lepszą grę. 

 

Wrzucam wybrane screenshoty, które zrobiłem w trakcie gry. Różnorodność lokacji i pietyzm z jakim je wykonano zachwyca

Spoiler

5MN4M7r.jpg

8uSntzB.jpg

NomiRpt.jpg

9jNW4or.jpg

pvTJSdf.jpg

sSfgejG.jpg

tYU6Lnb.jpg

aBG0CAg.jpg

q3hMevM.jpg

7QtpbYA.jpg

cweTMPy.jpg

vTLc0Zz.jpg

SnmeRp7.jpg

udbjMhZ.jpg

QDUqkag.jpg

QKNqv2Z.jpg

JoZmqQv.jpg

LDTDDCX.jpg

2G2cSyO.jpg

WAfEpxR.jpg

x5ZzXYu.jpg]

JssxFi8.jpg

ApMZ5Sx.jpg

 

 

 

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Imo zakończenie tej gry:

 

Spoiler

Jest mega chujowe, liczyłem na jakiś happy end, że w końcu tę skazę Hugo jakoś wyleczą, a tu jednak chujnia, że Amicia musiała jednak go zajebać na koniec gry, bo młody myślał, że Hrabia zajebał przyjaciół i siostrę. To się wkurwił i pozwolił sobie, żeby cała skaza go wchłonęła i zniszczyć świat. 

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, easye napisał:

No ale jak sobie wyobrażasz jego rolę? Rozumiem zerową empatie, ale to dziecko - dzieci bez problemów potrafią się tak zachowywać, a co dopiero Hugo, który przeżywa taką historię. 

Dla mnie jako postać jest mega autentyczna w swoim zachowaniu przez całą grę.

A nie wiem. Nie jestem od pisania postaci. Może miałem zły dzień wczoraj że jako jedyny się czepiam? Mnie chyba te ich gadki i wieczne stękanie zwyczajnie zmęczyło. No nie kupili mnie dialogami. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, o grze raczej wcale nie było jakoś głośno poza forumkiem który jest raczej zamknięta banieczką o swojej specyfice gdzie takie singlowe gierki się docenia wyjatkowo, ale na zewnątrz nie było szczególnego marketingu czy buzzu w internecie, który wskazywałby że gra może przyciągnąć jakieś rzesze graczy.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...