Skocz do zawartości

A Plague Tale: Requiem


messer88

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Faka napisał:

Imo zakończenie tej gry:

 

  Ukryj zawartość

Jest mega chujowe, liczyłem na jakiś happy end, że w końcu tę skazę Hugo jakoś wyleczą, a tu jednak chujnia, że Amicia musiała jednak go zajebać na koniec gry, bo młody myślał, że Hrabia zajebał przyjaciół i siostrę. To się wkurwił i pozwolił sobie, żeby cała skaza go wchłonęła i zniszczyć świat. 

 

Spoiler

Bardzo dobrze że się tak skończyło i nie piszę tego tylko dlatego że mnie wkurwiał już w jedynce bo akurat przez to co mu się przydażyło w dwójce złapałem do niego troszkę empatii i na końcu było mi po prostu smutno. Osobiście bardzo szanuję kiedy twórcy nie idą w szczęśliwe zakończenie tylko wybierają takie rozwiązanie całości. Od razu mi to przypomniało zakończenie TLOU gdzie jedyne co czuje się na końcu to gorycz.  

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

No ale jak sobie wyobrażasz jego rolę? Rozumiem zerową empatie, ale to dziecko - dzieci bez problemów potrafią się tak zachowywać, a co dopiero Hugo, który przeżywa taką historię. 

Dla mnie jako postać jest mega autentyczna w swoim zachowaniu przez całą grę.


W jedynce mnie wkurwiał i moim marzeniem było, żeby go ktoś w dwójce zajebał zaraz na początku.
Ale parę rozdziałów Requiem i tak zwyczajnie poczułem do niego sympatię, a jego rozwój wraz z kolejnymi chapterami, jego dziecinne komentarze, jego dziecięca niewinność, którą Amicia i osoby nam towarzyszące próbują w nim podsycać, gdy coraz bardziej przygasa wskutek wydarzeń, czy widoków, na które młody jest wystawiony...
Autentycznie go polubiłem i sam martwiłem się o jego zdrowie psychiczne, dałem się wciągnąć w tę "grę" i z zaniepokojeniem obserwowałem, jak z czasem coraz mniej się uśmiecha i coraz trudniej odwrócić jego myśli od tych wszystkich okropieństw i wszechobecnego okrucieństwa za pomocą jakiegoś kwiatka czy piórka.
 

Spoiler

To samo zresztą z Amicią, której kibicowałem, by udało jej się uratować brata, jednocześnie zastanawiając się, czy to nie jest już tylko jej obsesja i samolubna chęć utrzymania go przy życiu, biorąc pod uwagę te wszystkie wydarzenia i okropne miejsca, przez które go siłą przeciąga wbrew jego woli i mimo jego usilnych protestów.
Zastanawiałem się, czy to wszystko jest tego warte i czy pod koniec ten dzieciak nie będzie już tylko pustą skorupą ze zrytym beretem.


 

1 godzinę temu, Faka napisał:

Imo zakończenie tej gry:

 

  Ukryj zawartość

Jest mega chujowe, liczyłem na jakiś happy end, że w końcu tę skazę Hugo jakoś wyleczą, a tu jednak chujnia, że Amicia musiała jednak go zajebać na koniec gry, bo młody myślał, że Hrabia zajebał przyjaciół i siostrę. To się wkurwił i pozwolił sobie, żeby cała skaza go wchłonęła i zniszczyć świat. 

 

 

Spoiler

Zakończenie jest genialne i w życiu nie zamieniłbym tego na jakiś happy end.
Jasne, że smutłem strasznie, ale uwielbiam, gdy gierki potrafią jeszcze yebnąć takim plaskaczem w ryj.

Spoiler

A ten ostatni strzał? Wyraźna inspiracja z MGS3 :fsg:
Kto nie stał kilku minut na polu smaganych wiatrem, białych kwiatków, łudząc się, że jest jakieś inne wyjście, niż nacisnąć ten yebany spust, ten nie zna życia :frog:

 

 


 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Niektórzy z was chyba ogólnie dzieci nie lubią stąd taka opinia o Hugo. :D W dwójce już absolutnie żadnych zastrzeżeń do niego nie miałem. Podobała mi się jego wrażliwość oraz wybuchy agresji spowodowane narastającą skazą, ale też chęcią pomocy Amicii i ekipie.

 

A zakończenie piękne. Jest jeszcze drugi jego wariant jakby co.

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, balon napisał:

A poda Pan w spoilerze. 

 

Spoiler

Lucas zabija Hugo jeśli przez jakiś czas nic nie będziesz robić. Później w epilogu Amicia wspomina w rozmowie z Sophią, że wciąż ma przed oczami ten obraz, niejako sugerując że ma mu to trochę za złe.

 

Edytowane przez Bigby
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Spoiler

Co mi się nie podobało w ostatniej scenie z Hugo, to to, że on tam jeszcze się wiercił, szarpał i tak jakby walczył ze skazą gdy był przywiązany do drzewa.., a Amicia podchodzi i cyk.. headshot
Nie wiem..
Gdyby on był już całkowicie lub niemal przemieniony w coś złego lub połączony z tym drzewem, tak, że ledwo można byłoby go rozpoznać.. (ale nadal możliwy do zabicia to ok, mus to mus.. trzeba to zrobić). A tak to pozostaje pewien niesmak, co nie zmienia faktu, że gra luks :thumbsup:

 

Edytowane przez Silver
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Silver napisał:
  Ukryj zawartość

Co mi się nie podobało w ostatniej scenie z Hugo, to to, że on tam jeszcze się wiercił, szarpał i tak jakby walczył ze skazą gdy był przywiązany do drzewa.., a Amicia podchodzi i cyk.. headshot
Nie wiem..
Gdyby on był już całkowicie lub niemal przemieniony w coś złego lub połączony z tym drzewem, tak, że ledwo można byłoby go rozpoznać.. (ale nadal możliwy do zabicia to ok, mus to mus.. trzeba to zrobić). A tak to pozostaje pewien niesmak, co nie zmienia faktu, że gra luks :thumbsup:

 

Spoiler

No ale on sam ją do tego przekonał i namówił trochę wcześniej. 


 

Odnośnik do komentarza
Spoiler

W tamtym momencie był już jednością ze szczurzą skazą tak samo jak jego poprzednik Basilius. Jego skuli łańcuchami i zdążył jeszcze wypuścić plagę na świat setki lat wcześniej. Niestety nie miał wtedy swojej opiekunki, która mogłaby go powstrzymać.

Nasi bohaterowie nie chcieli popełnić tego samego błędu, więc nie było innego wyjścia niż zabicie Hugo.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ukończone, kontynuacja w stylu Gears 2, Unch 2 czy AC2. Bigger, better more badass.

 

Plusy

- fabuła wciąga

- piękna oprawa graficzna

- zróżnicowanie i design miejscówek

- przyjemna eksploracja

- dobry balans między skradaniem, prostymi zagadkami, akcją i zwiedzaniem świata

- klimat

- ciekawe postacie 

 

Minusy

- oczywiście walki z ludźmi, upierdliwe przełączanie między ekwipunkiem/tworzeniem, ani to przyjemne ani skillowe

- brak trybu 60fps, grałem w 40

- drętwa animacja twarzy

- drobne bugi

 

8+/10

 

Gra powstała w trzy lata przez wyjątkowo mały team jak na grę tego rozmiaru, teraz niech trójeczka dostanie odpowiednie środki i ogarną system walki.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Zasiadłem wczoraj do gry wcześniej, a nie w środku nocy jak to zwykle bywa i udało mi się ją pocisnąć oraz ukończyć. Co mogę powiedzieć, świetna gra i bardzo dobra kontynuacja. Dostajemy to co w poprzedniej odsłonie tylko więcej i lepiej. Kolejna cecha wspólna A Plague Tale i TLOU to depresyjny klimat bezsilności, szczególnie udziela on się w końcowych etapach plagi. 

Co do technikaliów, jest pięknie, grałem w 30 klatkach (nie mam TV 120hz) i klatkarz za bardzo mi tutaj nie przeszkadzał - jest płynnie.

 

Spoiler

spodziewałem się w końcówce walki z bossem tak jak w jedynce, a tutaj tego zabrakło

 

Odnośnik do komentarza

Giera rewelacja :hi:

 

Conajmniej kilka poprzeczek wyzej od pierwowzoru. Swietne sekwencje i balans miedzy eksploracja a walka. Fabulatnie bardzo mi sie podobalo a zakonczenie samo w sobie gniecie jaja. Gdzies tam podrodze mozna bylo polaczyc kropki, lecz jednal ciezko bylo to do konca przewidziec. Studio sie rozwija w dobrym kierunku i ladnie to widac. Po kolejnej czesci moga zabierac sie za nowe ip. Robi sie naprawde ciekawie. 

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem i ja. Fabularnie to jest dla mnie absolutny top. Jeśli chodzi o relacje miedzy postaciami itp. to przeważnie stawia się za wzór Tlou czy np GoW. Moim zdaniem Plague Tale 2 absolutnie w niczym nie ustępuje tym grom

Spoiler

Czy to jebniety Hrabia, czy Arnaud czy Sophia wszystkie postaci im się udały. 

Amicia, jej obsesja i bezsilność. 

Hugo który irytował tak bardzo w pierwszej części, teraz już z każdym rozdziałem coraz bardziej świadomy że umrze. 

Pod koniec już naprawdę było mi smutno że nie ma innego wyjścia 

Tak jak już pisaliście, gierka wygląda pięknie. 

Jeśli chodzi o walkę to moim zdaniem Asobo już dotarło do ściany, w sensie ze muszą pójść dalej i rozwinąć to znacznie. Ale na to pewnie potrzebne są większe zasoby. To i tak wielki szacun za to co oni odjebali w te 70 osób. 

Ehh to była niesamowita podróż 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Daddy said:

Co do walki w trzeciej części to dla tych co ukończyli:

 

  Reveal hidden contents

PT3 będzie się rozgrywać w teraźniejszości, więc skończy się bieganie z procą a dostaniemy może normalne bronie

 

O ile powstanie. Zainteresowanie dwójką jest spore ale nie wiem ile to sprzedane kopie a ile Gamepass.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Daddy napisał:

Co do walki w trzeciej części to dla tych co ukończyli:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

PT3 będzie się rozgrywać w teraźniejszości, więc skończy się bieganie z procą a dostaniemy może normalne bronie

 

Co na wzor... Death Stranding Szczury :lul: Ciekawe czy pokusza sie jeszcze o czesc 

Spoiler

Zero. Jak to wszystko sie zaczelo. 

Taka opcja tez jest.

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę w kolejną część  w

Spoiler

teraźniejszości

 

Moim zdaniem tak gra się zakończyła aby zamknąć historię i nie wracać już do tematu. Czas na zupełnie nową grę, niepowiązaną z tym tematem.  

Ewentualnie nastąpi jeszcze powrót do czasów

Spoiler

plagi Justyniana

 

jeżeli będą chcieli rozwijać to uniwersum.

Odnośnik do komentarza

nie mogę znaleźć tej wypowiedzi, ale gdzieś przed premierą pierwszej części twórcy mówili że Plague Tale miało być antologią, opowiadającą o różnych plagach na przestrzeni dziejów. Więc jeśli twórcyNie wykluczałbym więc żadnego scenariusza, jeśli ten plan dalej jest aktualny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...