Skocz do zawartości

Marvel's Guardians of the Galaxy


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem 2.5 godziny, dotarłem do 3 rozdziału. Bez owijania, gra się świetnie, a moje pierwsze skojarzenia to Jedi Fallen Order - jest trochę eksplorowania, wspinania, przeciskania się przez wszelkiego rodzaju szczeliny, są świetne widoki i wybuchowe set-piece'y. Nawet sterowanie postacią przypomniało mi o grze Respawn. Ale jest też masa dialogów (postacie praktycznie nonstop wchodzą ze sobą w interakcje i żadne się nie powtarzają) oraz lekkiego, przyjemnego humoru. Wszystko polane bardzo dobrą moim zdaniem oprawą graficzną - odpalone na najwyższych detalach z RT - i jeszcze lepszym soundtrackiem z lat 80tych, jak również nastrojową muzyką instrumentalną. O voice actingu też mam same pozytywne rzeczy do powiedzenia, bo oprócz Star Lorda, głosy wszystkich innych postaci od razu przypadły mi do gustu, a Drax chyba najbardziej.

 

Grę zaczynamy na statku-hubie, do którego też co jakiś czas wracamy i możemy posłuchać co inni mają do powiedzenia, pozwiedzać różne pomieszczenia, popodziwiać widoki za oknem, wchodzić w interakcje z przedmiotami. Trochę taka Normandia z Mass Effecta. A, no i można zmienić muzykę na pokładzie. ;) 

 

GKtofwq.png

 

W trakcie samej rozgrywki, jak już wspomniałem, mamy m.in. zwiedzanie liniowych lokacji zawierających drobne rozgałęzienia, które prowadzą do komponentów do wytwarzania, hologramów z lore, przedmiotów kolekcjonerskich oraz alternatywnych strojów. Ponadto oczywiście walka z wykorzystaniem naszych towarzyszy, która przynajmniej na razie bardzo mi się podoba (jest przede wszystkim całkiem efektowna), choć potrafi być nieco chaotyczna gdy na ekranie mamy z 10 przeciwników, a tu jeszcze trzeba żonglować umiejętnościami. Dodam jednak, że przez ten czas nie było jej tak wiele jak się spodziewałem.

 

Apropo umiejętności bitewnych, w menu znajdziemy taką oto zakładkę:

 

8V06t0j.png

 

Za każde 1000 pktów doświadczenia dostaje się 1 pkt zdolności. Z tego co widziałem, umiejętności do wykupienia każda postać ma 4, co powinno urozmaicić później rozgrywkę. Warto dodać, że przydają się one nie tylko w samej walce, ale i podczas eksploracji - Groot może stworzyć przejście na drugą stronę/most, Gamora potrafi przecinać różne rzeczy, Drax swoją siłą przeniesie cięższe przedmioty, Rocket ze swoim rozmiarem wejdzie w trudno dostępne miejsca. 

 

W tym samym menu znajduje się też kompendium i samouczek, a więc nic ponad standard:

 

9mFhYVM.png

 

 

 

Wrócę jeszcze do grafiki, bo praktycznie cały czas byłem pod wrażeniem modeli postaci (świetna mimika twarzy!), a więc photo mode poszedł w ruch. ;) 

 

ibEfNw3.jpg

 

Z3eR57E.jpg

 

0gd2rlk.jpg

 

BM9ehxw.jpg

 

3d1se0O.jpg

 

gDDWvq6.jpg

 

IdclgSD.jpg

 

Projekt lokacji równie zacny - zwiedziłem do tej pory tylko 3, ale każda ma po prostu porażającą liczbę assetów/małych detali i bije po oczach kolorami. Z dobrym HDRem byłby prawdziwy banderas.

 

RSzpe0P.png

 

1BHZNlE.jpg

 

zJVBYkh.jpg

 

sNMqg4S.jpg

 

rMD4C4p.jpg

 

 

Z pozostałych plusów:

- cutscenki, które poziomem może nie dorównują grom AAA od Sony, ale na tle reszty raczej się wybijają.

- optymalizacja (póki co około 80-90 fps z wszystkim na maxa i RT na poziomie wysokim).

- drobne smaczki typu komentowanie przez inne postaci tego, że zbaczamy z głównej ścieżki w poszukiwaniu lootu.

- sporo opcji konfiguracji rozgrywki, więc jeśli ktoś np. nie cierpi QTE to może je sobie wyłączyć.

 


Jeśli chodzi o minusy, to nic tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy. Dla niektórych takowym może być fakt, że gra nie wprowadza do swojego gatunku niczego świeżego i odkrywczego. Jest to miszmasz sprawdzonych, wielokrotnie widzianych rozwiązań. 

Pewnie w nadchodzących godzinach coś nieprzyjemnego wpadnie, to na pewno się tym podzielę. Tymczasem lecę grać dalej i polecam niezdecydowanym. ;) 

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W jakiej rozdziałce grasz?

 

22 minuty temu, Bigby napisał:

- optymalizacja (póki co około 80-90 fps z wszystkim na maxa i RT na poziomie wysokim).

 

Some serious fps drops during a scene with a many eyed creature ( running in 4k rtx upped to the max with a 3090) else it was hovering around 50-60fps.

 

Gościu z resetery w 4k ze wszystkim na maxa na 3090 uzyskiwał 50-60fps

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, GearsUp napisał:

W jakiej rozdziałce grasz?

 

 

Some serious fps drops during a scene with a many eyed creature ( running in 4k rtx upped to the max with a 3090) else it was hovering around 50-60fps.

 

Gościu z resetery w 4k ze wszystkim na maxa na 3090 uzyskiwał 50-60fps

 

To pewnie bez DLSS, z DLSS na jakość na 3080Ti jest w 4K wszystko max koło 70-80 klatek średnio (w najbardziej wymagających momentach spada do 60+, w mniej wymagających leci 100+). Ta cutscenka, o której piszesz (chociaż nie jestem pewien czy kolesiowi chodzi akurat o tą), z taką jakby wielką latającą rybą pod koniec pierwszego rozdziału dropi przez kilka sekund do nawet <10fps, jest to raczej jakiś bug, bo po kilku sekundach wszystko wraca do normy.

A gierka potwierdzam świetna, a ze strażnikami nie miałem wcześniej do czynienia ani filmowo ani komiksowo.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj dorzuciłem jeszcze kilka godzin i rozpocząłem 5 rozdział, zarywając przy tym nockę i poznając Kassandrę z AC Odyssey. :nosacz3:

yWIJiuW.jpg

 

Ubiłem też pierwszego bossa (trochę zbyt łatwy na Normalu, więc polecam od razu podbić poziom trudności) i porządnie wkurzyłem Rocketa swoimi decyzjami. Swoją drogą, już teraz bardziej lubię te wersje Guardiansów od filmowych. Drax wyrasta na mojego ulubieńca.

 

dWlyZFG.jpg

 

mFxQOsJ.jpg

 

ux0v271.jpg

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Jest angażująca, ale też liniowa więc wybory ograniczają się jedynie do tego co czasami powiemy w dialogach, po której stronie staniemy. Niby wzorem gier Telltale czasami pojawia się w prawym górnym rogu coś w stylu "Zdobyłeś zaufanie postaci X, więc zgodziła się na to czy tamto", ale nie wiem czy wpływa to na fabułę.

 

W każdym razie o jakość historii bym się nie martwił, bo gdzie nie przeczytasz każdy pisze o niej same pozytywy, a niektórzy są totalnie zachwyceni. ;) 

Odnośnik do komentarza

Finito. :)

 

iDdCPFT.jpg

5SFXJE3.png

 

Realny czas na przejście to jakieś 22 godziny, ale jak widać starałem się być bardzo dokładny w eksplorowaniu i słuchaniu wszystkiego co nasi towarzysze mają do powiedzenia. Do stówki zabrakło mi kilka kostiumów i znajdziek, oraz dosyć sytuacyjnych osiągnięć związanych z walką.

 

Podtrzymuje to co napisałem na początku. Fantastyczny tytuł, który prawdopodobnie wskoczy na pierwsze miejsce w mojej liście GOTY. Przeładowany humorem, akcją, zaskakującymi momentami, świetnymi postaciami i muzyką w rytm której aż chciało się wycinać przeciwników. Analizując poszczególne elementy może niewybijający się ponad standard i nie oferujący nowych, niespotykanych wrażeń, ale jako całość moim zdaniem wszystko tutaj zagrało.

Miałem kilka bugów (głównie drobne wizualne glitche), jedną totalną zwiechę systemu i brak audio w jednej czy dwóch konwersacjach, ale poza tym jest to jedna z tych gier, które nie będą wymagały dziesiątek patchy żeby dojść do stanu grywalności.

 

 

Zmieniłem też zdanie co do Star Lorda - bardzo polubiłem tę wersję postaci. Aktor głosowy wykonał kawał porządnej roboty, szczególnie w momentach które wymagały czegoś więcej niż sypanie żartami.

 

MXtwMB3.jpg

 

 

 

Zresztą cała ekipa dała radę i będzie mi brakowało Draxa, Rocketa, Gamory, Groota, Mantis i paru innych starych i nowych twarzy. ;) Mam nadzieję, że prędzej czy później powstanie sequel, bo potencjał jest ogromny.

 

wOcr2MK.jpg

PU4ZRFo.jpg

YiZzlw8.jpg

Kpu747o.jpg

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja też Guardiansów znam tylko z filmów. ;) Przypuszczam, że jak ktoś zna komiksy to w ogóle będzie w siódmym niebie widząc odniesienia do Yondu, Richarda Ridera, pojawienie się Adama Warlocka i Nova Corps, Universal Church of Truth itd.

 

Jest też jeden moment (a właściwie cały rozdział) w drugiej połowie gry, który zrobił na mnie spore wrażenie, ale fanów znających uniwersum Marvela od podszewki wprawi pewnie w jeszcze większy zachwyt. ;) 

 

edit: Pisałem, że wybory nie mają aż takiego znaczenia, ale możliwe że się myliłem:

 

Cytat

Damn i just watched a different choice playthrough in chapter 4 and it played out really differently with new areas, dialogue and stuff. This game needs to be played atleast 2 times thats for sure

 

edit2: Soundtrack nie chce mi wyjść z głowy. :fsg:

 

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Wredny napisał:

Fak...

Spodziewałem się jakiegoś gniota typu Avengers, a tu widzę zachwyty i polecanko :notbad:

Wyjebane mam w MCU, Guardiansów znam tylko z pierwszego filmu, więc dla mnie to no-name'y, ale jak tak czytam to chyba warto w to zagrać jako grę samą w sobie :philosoraptor:

Avengersi nie są gniotem, a za każdym razem jak jest jakaś gra o Marvelu piszesz jak bardzo masz wyjebane w MCU. No, zawsze…

13 godzin temu, Bigby napisał:

Ja też Guardiansów znam tylko z filmów. ;) Przypuszczam, że jak ktoś zna komiksy to w ogóle będzie w siódmym niebie widząc odniesienia do Yondu, Richarda Ridera, pojawienie się Adama Warlocka i Nova Corps, Universal Church of Truth itd.

 

Jest też jeden moment (a właściwie cały rozdział) w drugiej połowie gry, który zrobił na mnie spore wrażenie, ale fanów znających uniwersum Marvela od podszewki wprawi pewnie w jeszcze większy zachwyt. ;) 

 

edit: Pisałem, że wybory nie mają aż takiego znaczenia, ale możliwe że się myliłem:

 

 

edit2: Soundtrack nie chce mi wyjść z głowy. :fsg:

 

Swoją droga warto zaznaczyć, że ten zespół Star-lord to stworzona przez twórców kapela na potrzeby gry, do której stworzyli cała płytę w stylu glam metalu. :)

Odnośnik do komentarza

Przecież Avengers są tragiczni. Idziesz do przodu naciskając dwa te same guziki, powtarzając wtórne questy polegające na "idz uwolnij tego gostka, potem tamtego, a na końcu pokonaj falę wrogów". Od czasu do czasu odpalasz jakieś Ultimate Attack i dalej walisz te same guziki.

GotG to dalej GaaS?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Voytec napisał:

Avengersi nie są gniotem, a za każdym razem jak jest jakaś gra o Marvelu piszesz jak bardzo masz wyjebane w MCU. No, zawsze…


Cytaty, albo się nie wydarzyło :reggie:
Chyba nigdy wcześniej o tym nie pisałem i pomieszało Ci się z naszą rozmową na party, gdzie mówiłem, jak bardzo gardzę tymi przeładowanymi tandetnym CGI gniotami dla nastolatków :D
A z tym Avengers... Mam opcję sprawdzić, wiem że historyjka czy postacie są fajne, ale gameplayowo to podobno powtarzalny szrot bez duszy - no jakoś wciąż nie mogę się zmusić, by to odpalić.
A Guardians wręcz przeciwnie - narobiliście mi tu takiego smaka, że przed chwilą zamówiłem swój egzemplarz i dla odmiany od tych wszystkich staroci, które ostatnio nadrabiam, pogram wreszcie w jakąś nowość :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...