Skocz do zawartości

Marvel's Guardians of the Galaxy


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum Beyon3D ktoś wstępnie policzył 1740p, czyli zaskakująco dobrze. Przy tym dziwi ten tryb 60fps... nie dość, że drastycznie obcięta rozdzielczość (1080p) to jeszcze do tego detale w dół. 
Ooo, to więcej niż stawiałem. Jest git. Ja właśnie zamówiłem swoją kopię.
Odnośnik do komentarza

Chuj, że 2tb zapchane po korek, pełno gier nie skończonych ale nawet w podcastach gra jest wychwalana pod niebiosa i nawet porównana do jakości gier Sony tak więc dokładam cegiełkę zamawiając, dając tym samym znać, że potrzebujemy takich czysto singlowych gier a nie zjebanych gassów. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Krótka opinia z mojej strony - gra oczywiście ekstra i w ogóle świetnie się bawiłem (fabuła, muzyka, zróżnicowanie), więc zamiast powtarzać po przedmówcach dorzucę jeszcze rzeczy które nie wszystkim muszą przypaść do gustu.

  • Postacie non-stop gadają. Buzia im się nie zamyka nawet na chwilę. Oczywiście te dialogi są ekstra napisane, ale jak kogoś to denerwuje to po prostu ostrzegam. Z tą ilością dialogów w czasie rozgrywki jest jeszcze jeden problem. Jak grasz za szybko, to dyskusje są ucinane w połowie, niedokańczane i robi to jakieś takie wrażenie niedbałości ze strony twórców.
  • Zaskakująco dużo tu "samograja" tzn. momentów gdzie po prostu analog do przodu i słuchamy sobie dialogów + podziwiamy widoczki. Czasem są to całe kilkunastominutowe sekwencje.
  • Znajdźki są strasznie nudne gameplayowo - prawie w ogóle nie trzeba się tu napocić. Ot wystarczy dobrze rozglądać się po planszy. I tak dodatkowe stroje, czy przedmioty fabularne są całkiem miłe, tak te wszystkie logi z lore mogli sobie darować.
  • Walka jest przyjemna, ale na dłuższą metę dość prostacka. Później wszystko w praktyce sprowadza się do spamowania umiejętnościami towarzyszów. Od pewnego momentu na normalu to w zasadzie kolejne pojedynki się odfajkowywało. A ja przez całą grę nie używałem tego auto-namierzania StarLorda, żeby sobie trochę utrudnić. ;)
  • Sporo bugów - głównie glitchy graficznych. Ale też głupawe zagrania typu "zeskanuj coś, bo postać się nie ruszy dalej"
  • Lekki recykling miejscówek im bliżej końca.
  • Masa fragmentów "zjeżdżanych" - niby urozmaicają gameplay, ale w sumie równie dobrze mogłoby ich nie być.

Ale oczywiście grę polecam jeżeli ktoś szuka świetnej przygody w singlu na kilkanaście godzin. :)

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.11.2021 o 23:48, SebaSan1981 napisał:

Jak z przystępnością tytułu dla młodszego rocznika, takiego np 2012? Bo Młody widział w szkole u kolegi na smartfonie i się pyta :)


Przede wszystkim wybadałem, czy nie ma w grze jakichś wulgaryzmów, bo nie chciałem by 4-latek się osłuchał z mięchem przy polskim dubbingu. Ale póki co jest miło, przaśnie i disnejowsko. Co najwyżej latają 'flurwy' u Rocketa xd. Dałem mu pada to sobie pobiegał, poskakał chwilę, ale wolę by wrócił do Psiego Patrolu, a nie strzelaniny ;)

Dopiero ze 2h pograłem, ale czuję, że to będzie to, o czym marzyłem od dawna:

- idź liniowo przed siebie, zbieraj śmieciuszki, pogadaj z ekipą, rozwalaj potworki w killroomach, wszystko w otoczce doskonałej grafiki (aż dziwne, że to było projektowane pod PS4, gdzie wersja PS5 to trochę wyższa jakość + haptyka). Ciekawe co by było, jakby było natywnie pod PS5. Niech już tylko na tym się skupiają to będziemy mieli więcej rozwałki i efektów rodem z Returnala <3

- po drodze ucz się nowych skilli stopniowo, by nie czuć się przytłoczonym nadmiarem informacji

- słuchaj mnóstwa dialogów między postaciami (gęba im się nie zamyka - bez tego to byłaby tylko raczej nudna i podstawowa eksploracja. To robi gameplay w tej grze)

- przy okazji dobry podkład muzyczny w moim guście.


Poza tym to miks każdej innej znanej mi gry, z naciskiem na Mass Effect (drużyna, relacje między nimi, ataki specjalne towarzyszy, cooldown broni, kosmos, statek). Jak tego nie spierdolą później, to będzie doskonale (np. jak nagle przejdzie to w open worlda z wyborem generycznych misji na świecie to wyciągam dysk i wystawiam na forum :dafuq:)

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, LukeSpidey napisał:

 Czy ktoś ogrywa na PS4? Zastanawiam się nad kupnem, bo jest ciekawa oferta, ale 2 internetach straszą, że ta wersja jest bardzo zabugowana. 

Gralem na pro. Bylo pare problemow ze zbugowanymi trofikami ale gameplayowych nie mialem takze mozna smialo lykac. Technicznie to poziom zblizony do zakonu jedi. Podobnie graficznie (bardzo dobrze ale bez fajerwerkow) no i przy wiekszych zadymach czy filmikach lubi zalaczyc sie pokaz slajdow.

 

Z tego co pisza tutaj na ps5 jest bajecznie. Gdybym wiedzial ze gra bedzie taka fajna to bym sobie zostawil do ogrania na pozniej na ps5. Nie zebym sie nie bawil przednio na starej konsoli no ale technicznie to raczej daleko do fajerwerkow.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Gram od kilku dni na XSX. Dla mnie gra roku. ATMOS mega robotę robi. Grafika z ray tracing kozak. Te ich dialogi mistrzostwo świata. Tego właśnie potrzebuje świat gier, za(pipi)istych produkcji singlowych, a nie gówna pokroju Fortnite czy kolejny Battlefield do multi...

Jedyne co to walka bywa chaotyczna czasami.

  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wkurza tylko eksploracja - chcę wpierw wylizac ściany a tu nagle okazuje się, że wlazłem do niewyrózniającej się szczeliny z checkpointem albo skrecilem w druga strone drogi i niechcący posunąlem fabułę do przodu. A loot (lub scenka dodatkowa) którego nie zdążyłem zebrać w poprzednich zakamarkach przepadł. Najgłupsza mechanika, jak w kazdym rpgu gdzie masz dwie odnogi i jedna prowadzi do skarbu, druga do bossa, tylko weź tu zgadnij.

 

Walka w sumie jak wspomniano, spamowanie atakow towarzyszy z L1 co pare sekund, a palec non stop na R2. Może byc, ale nic specjalnego.

 

Fajnie jest, postacie gadają, są autentyczne i żyjące. Czuje, że będzie dobra fajna wczuwka na raz i pogonić. A takich gier najbardziej mi potrzeba.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.11.2021 o 14:08, PiPoLiNiO napisał:

Gram od kilku dni na XSX. Dla mnie gra roku. ATMOS mega robotę robi. Grafika z ray tracing kozak. Te ich dialogi mistrzostwo świata. Tego właśnie potrzebuje świat gier, za(pipi)istych produkcji singlowych, a nie gówna pokroju Fortnite czy kolejny Battlefield do multi...

Jedyne co to walka bywa chaotyczna czasami.

Rozdzielczość z rt jest taka sama jak bez? Obraz to jest taka zyleta że nie chciałbym grać w niższej. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2021 o 18:13, elvis004 napisał:

RT na PS5 pewnie tylko w trybie 30FPS? Bardzo obcięty jest tryb 60FPS w stosunku do 30FPS pod katem wodotrysków graficznych pomijając kwestie rozdzielczości?

 

Nie gram na PS5 tylko na XSX ale podejrzewam, że jest tak samo na obu next-genach. Ustawienia graficzne pozwalają na ustawienie 60 FPS albo ładniejszą grafikę z 30 FPS albo z włączonym RT 30 FPS. Trochę nie rozumiem dlaczego nie można połączyć opcji 2 i 3 ale mniejsza o to. W każdym razie gram na 60 FPSach i gra wygląda bardzo ładnie, ciężko się do czegoś przyczepić. W każdym momencie można przełączyć ustawienia graficzne co kilka razy zrobiłem ale nie dostrzegałem większej różnicy w ustawieniach z lepszą grafiką czy RT. Za to jest to pierwsza gra, w której dostrzegłem różnicę pomiędzy 30 FPS a 60 FPS. W takim AC: V preferowałem tryb graficzny, bo nie widziałem różnicy pomiędzy wydajnościowym, a kwiatki ładniej wyglądały na ustawieniu graficznym ;) W innych grach też raczej wybierałem tryb graficzny.

 

Ogólnie jak dla mnie jest to gra roku. Czarny koń tych wyścigów. Wcześniej napisano o grze wiele dobrego pod czym mogę się tylko podpisać. Pojawiają się drobne bugi albo inne niedoróbki ale przy całokształcie produktu jestem w stanie to wybaczyć. Nie jestem fanem uniwersum, widziałem tylko film ale widać, że gra jest zrobiona z dbałością o szczegóły i smaczki dla fanów. Dodatkowo jest zrobiona dobrze i nie przestaje być dobrze od któregoś etapu, co miało miejsce w Avengers. Gra podoba mi się do tego stopnia, że aż żal mi jej sprzedawać. Warta wydanych pieniędzy. Chyba zaraz po jej ukończeniu zagram od nowa na większym poziomie trudności, w angielskiej wersji językowej wybierając trochę inne opcje dialogowe i podejmując inne wybory. Aż dziwię się, że gra jeszcze nie dostała żadnej nominacji do nagrody. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja po graniu w halo w 120 odpaliłem guardiansy z rt i myślałem, że wydłubuje sobie oczy. No kurwa nie da się grać w 30 FPS jak się człowiek przyzwyczai do wyższej płynności. Na szczęście tryb wydajności wygląda naprawdę ładnie i jakoś wielkiej różnicy od pozostałych trybów na pierwszy rzut oka nie widać prócz płynności oczywiście.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończone. Jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że tytuł jest warty wydanych pieniędzy i to powinna być gra roku. Nie rozumiem tylko dlaczego im bliżej zakończenia, tym bardziej gra potrafiła się przyciąć tak jakby XSX nie wyrabiał. Akurat nie zawsze były to sytuacje kiedy dużo rzeczy działo się na ekranie. Ostatnio z czymś takim miałem do czynienia w Control grając na PS4 przy większych zadymach.

Zmienię klimat i zagram w coś innego, a później wracam korzystając z nowej gry plus na trybie graficznym i z alternatywnymi wersjami utworów muzycznych. Twórcą chciało się nawet zadbać o to aby dostarczyć alternatywne utwory muzyczne. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Plus za to.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...