Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

23 minutes ago, grzybiarz said:

Dzięki. Sprawdzę jutro, ogólnie to ja giery mam na dysku D, zewnętrznym. Może to jest problemem, ale flycast standalone cześć gier odpala, a cześć nie. 

Odkąd przetestowałem gry z dysku wewnętrznego to nie bawię się już w podłączanie zewnętrznych bo miałem z nimi gorsze doświadczenia. Wieczorem albo jutro podepnę dysk i sprawdzę jak działa.

Odnośnik do komentarza

Nie testowałem wczoraj z dysku zewnętrznego ale pobawiłem się chwilę tym co mam na wewnętrznym i efekty są bardzo dobre.

 

Nie można już kupić Jet Set Radio HD z poziomu Xbox Series X? No trudno, mamy darmowy remaster dzięki Flycastowi. Testowana wersja GDI w wysokiej rozdzielczości (nie zrobiłem screena ustawień, zapomniałem). Zabawa przednia jak zawsze, ta gra mi się nie nudzi i jest to mój absolutny faworyt z całej biblioteki Makarona.

op2VrS7.jpg

 

Zapomniany tytuł od Ubisoftu, a więc mroczne przygody Cypriana i jego ponurego bliźniaka. Niestety nie wiedzieć czemu nie działa mi tutaj Widescreen hack i gram w oryginalnym formacie 4:3 - również Flycast.

uUARUtA.jpg

 

Dolphin również działa wybornie. Testowany wczoraj Star Fox Adventures, bardzo lubię tą trochę niedocenioną grę od Rare. Posiada tryb Widescreen więc obyło się bez stosowania widescreen hacka, który w Dolphinie nie zawsze działa dobrze.

iUVpnOE.jpg

Ustawienia rdzenia:

byjkYwA.png

 

Konami usuwa MGS 2 ze sklepików? Żaden problem, dzięki PCSX2 mamy darmowy remaster chodzący pięknie na Xbox Series X z działającym Widescreen patchem.

dwkJdzD.jpg

yK5KzCd.png

Najlepszy męski tyłek w gamingu:

Ga0DfJl.png

Tutaj ustawienia rdzenia PCSX2:

xY4GU4F.png

 

Oczywiście nie wszystkie tytuły działają równie sprawnie co MGS2 w takiej roździelczości. Haunting Ground np. laguje i trzeba zmniejszyć fajerwerki. Ale generalnie działa to super, konsola kompletna :fsg:

 

  • Plusik 8
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, grzybiarz said:

napisalem że działa z dysku xboxa, ale nie widzę posta.

Także może zrobią update na dysk zewnętrzny. W sumie mam XBS, a nie chce tego małego dysku zwalać emu, jak na PC poświęciłem 1 TB na partycje emu.

A potrzebujesz te wszystkie gry mieć jednocześnie na dysku konsoli? Sam mam 500GB gier i romów na dysku zewnętrznym, a z dysku komputera usunąłem bo tylko miejsce zajmowało a nie grałem w 90% tych gier :)

 

Na Xa będę sobie wrzucał przez FTP to w co akurat chcę grać.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, grzybiarz napisał:

napisalem że działa z dysku xboxa, ale nie widzę posta.

Także może zrobią update na dysk zewnętrzny. W sumie mam XBS, a nie chce tego małego dysku zwalać emu, jak na PC poświęciłem 1 TB na partycje emu.

I tak nie dasz rady bo na apki użytkownika i ich dane (a więc gierki do emulgatora) jest 30GB i ani megabajta więcej.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

A potrzebujesz te wszystkie gry mieć jednocześnie na dysku konsoli? Sam mam 500GB gier i romów na dysku zewnętrznym, a z dysku komputera usunąłem bo tylko miejsce zajmowało a nie grałem w 90% tych gier :)

 

Na Xa będę sobie wrzucał przez FTP to w co akurat chcę grać.

To odwieczny problem. 
mam na PC Ok. tysiąc gier w launchbox:

zabulilem nawet trochę kasy na rok, ale po tym czasie działa dalej tylko bez aktualizacji. 
No i mam tu wszystko od maszyn arcade, pinballi,  do switcha (tutaj jako ciekawostka, tylko jednego Mariana wrzuciłem). 
No i chce to przenieść do retroarcha na xboxie, w retroarchu tez porobiłem sobie playlisty i okladeczki :) 

Wiec chce mieć to samo co na PC - na tv w konsoli. Ale jak nie da rady to na czas gry, bede kopiował grę na dysk konsoli. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.01.2022 o 09:29, grzybiarz napisał:

@drozdu7 a zobacz gry z dreamcasta z pena

w sumie ja jestem dopiero na robieniu listy nesa, ale wole mieć spokojna głowę . 

I co, sprawdziłeś może? 

bo na privie pisałeś o tym czy o tamtym, ale już mi odpisać to nie raczyłeś 

W dniu 21.01.2022 o 15:39, Bzduras napisał:

I tak nie dasz rady bo na apki użytkownika i ich dane (a więc gierki do emulgatora) jest 30GB i ani megabajta więcej.

Jak z zewnetrznego odpalam to nie ma limitów, a myśle nad tym śmiesznym dyskiem co się wpina w specjalny port, ale 600 zł trochę dużo za 512 GB… tutaj na pewno będzie hulalo… 

Póki co jestem na gierkach DOS/amiga. Masa roboty ale i satysfakcji :)

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, grzybiarz napisał:

I co, sprawdziłeś może? 

Kierwa ja zatrzymałem się na Gamecube :) sprawdziłem sobie czy z ps2 gierki chodzą (a chodzą). Zacząłem grać w Paper Mario i narazie skupiłem się na graniu :)

Dreamcast też sam w sobie niezbyt mnie interesuje, znam Shenmue ale zremasterowali to już heh

 

Ogólnie gry GC i Ps2 idą z pena, tylko wgrywanie trwa sporo czasu zanim gra się załaduje. Być może jak zgra się to na ssd konsoli to będzie lepiej 

Edytowane przez drozdu7
Odnośnik do komentarza

Trochę się wbiję, ale do grania w te najstarsze gry bardzo polecam pobawienie się z shaders. 

Mi osobiście najbardziej podobają się te udające ekran CRT. Uwielbiam ten efekt i nie potrafię już bez tego grać.

 

 

 

 

 

 

Najwięcej zyskują gry 2D i gry z PSXa.

Do tego polecam też włączenie retro achievments. Fajna sprawa.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Alastor84 napisał:

W niektórych grach na PS2 są problemy z grafiką (linie). Jak się tego pozbyć? Jest jakiś sposób na czarne niebo w Burnout 3/Dominator? W F-Zero na GC też są jakieś błędy graficzne np; brak pojazdu.

Na linie trzeba zmienić wewnętrzną rozdzielczość gry na natywną PS2. Czarne niebo w grach Criteterion niestety nic się nie ździala to charakterystyczny bug pcsx2.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

Na linie trzeba zmienić wewnętrzną rozdzielczość gry na natywną PS2. Czarne niebo w grach Criteterion niestety nic się nie ździala to charakterystyczny bug pcsx2.

Ehhh szkoda. Bo natywna rozdzielczość PS2 to kupa na tv 4K :/ 720p czyli druga opcja prezenuje się zdecydowanie lepiej, no ale te nieszczęsne linie. Najgorzej jest w Soul Calibur 3 (z tytułów które testowałem).  Castlevania Curse of Darkness/ Downhill Domination/Shadow of Rome działają bardzo dobrze w 1080p. Przynajmniej na początku, może w jakimś momencie coś się zepsuje, a może wszystko będzie ok do samego "końca".  Moim zdaniem społeczność "emulatorowa od PS2" powinna się skupić w pierwszej kolejności, głównie na tytułach ekskluzywnych, które nie dostały remastera na nowszych platformach. No cóż może za jakiś czas będzie lepiej :)

 

Problem z liniami rozwiązany (przynajmniej w SC3). Wystarczy wejść w opcje/hacks i zaznaczyć algin sprite i merge sprite. 

 

Kolejny problem w SC3 to "mikro przycięcia" dźwięku, jak coś się ładuje/lub wchodzi do menu itp. 

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...