Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, grzybiarz napisał:

a jak ludzie zgrywają obrazy na wenętrzną pamięć? :)

Pewnie z sieci albo USB, nie wiem - musisz zapytać ludzi, którzy zgrywali obrazy na wewnętrzną pamięć (no chyba, że mówisz o obrazach płyt to wtedy przez FTP do katalogu RA sobie zgrywałem).

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Bzduras napisał:

Pewnie z sieci albo USB, nie wiem - musisz zapytać ludzi, którzy zgrywali obrazy na wewnętrzną pamięć (no chyba, że mówisz o obrazach płyt to wtedy przez FTP do katalogu RA sobie zgrywałem).

No właśnie, chodziło mi o obrazy płyt. Dzisiaj biorę dysk z emu i robię testy. Raczej będę chciał używać retroarcha niż osobne wersje 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, grzybiarz said:

No właśnie, chodziło mi o obrazy płyt. Dzisiaj biorę dysk z emu i robię testy. Raczej będę chciał używać retroarcha niż osobne wersje 

On 12/24/2021 at 8:11 AM, Czoperrr said:

Co do szybkiego zapełniania się dysku xboxa (mamy tylko 30GB na to) i lokacji gdzie powinno się trzymać iso mam tipa:

ISO wrzucajcie do głównego folderu Retroarch. Wcześniej zrobiłem folder Games w folderze Retroarch i tam wrzucałem gry. Działało to okej ale po wypróbowaniu paru gier zaliczyłem zwieche. Podłączyłem się przez FTP do konsoli i zobaczyłem podwójne pliki. Kiedy odpalamy grę z podfolderu (np Games jak w moim wypadku) program tworzył kopię tych gier w folderze głównym Retroarch - tam gdzie folder System, States itd (nie mam teraz dostępu do PC).

Dlatego lepiej wrzucać je od razu tam. Nie zabierają dodatkowego miejsca i odpalają w kilka sekund bo program nie musi kopiować pliku.

 

Co do obsługiwanych platform :

https://docs.libretro.com/meta/core-list/

 

Jeśli czegoś nie ma na XSX od razu to możemy ściągnąć plik core i wrzucić manualnie przez FTP właśnie.

 

Wczoraj pograłem trochę dłużej, ale musiałem powstrzymać swe konie i obniżyć rozdzielczość do 2k w takim pcsx2 żeby działało to w 60 fps. Grałem w MGS2 Substance z automatycznym patchem widescreen i wygląda to fenomenalnie. Problem mam niestety z moim ukochanym Eternal Darkness z Gamecube, który wiesza mi się na planszy z cytatem z Poego zaraz na starcie. Spróbuję z innym iso. Zelda Wind Waker działała bez problemów.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Just now, grzybiarz said:

To siętyczy Retroarcha, a taki standalone Flycast - ja u niego widzę podział na systemowe pliki (moje obrazy, muzyka, dokumenty itp + wybór dysku zewnętrznego). ale okej, zaraz będę grzebał.

Pisałeś, że chcesz odpalać przez Retroarch :) Akurat Flycast testowałem w RetroArch i działa bardzo spoko. Odpaliłem Jet Set Radio w 4K z widescreen patchem i wygląda jak wersja ze Steam / PS3.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Meanthord napisał:

Może źle się wyraziłem, chodziło mi o to czy na One X działa to z akceptowalną prędkością (PS2, Sat, NGC).

Szczerze nie mam pojęcia ale to chwila roboty sprawdzić samemu. Jak nie przypasuje normalnie usuwasz retroarch jak zwykłą grę z katalogu i wszystko wyrzuca w eter. Ważne tylko żeby po kolei wszystko sobie ogarnąć czyli zmienić język na angielski bo normalnie będzie polski bez znaków (zakładając, że masz menu czy tam region Xboxa po pl) i update wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Jak nie przypasuje normalnie usuwasz retroarch jak zwykłą grę z katalogu i wszystko wyrzuca w eter.

Ważna uwaga: jak wrzucaliście gierki na wewnętrzny dysk to przed deinstalacją RA wyrzućcie ręcznie te gierki z pamięci, inaczej dalej będą zajmować miejsce pomimo tego, że nie będzie tych plików na dysku. Znany i nielubiany bug.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Bzduras said:

Ważna uwaga: jak wrzucaliście gierki na wewnętrzny dysk to przed deinstalacją RA wyrzućcie ręcznie te gierki z pamięci, inaczej dalej będą zajmować miejsce pomimo tego, że nie będzie tych plików na dysku. Znany i nielubiany bug.

Dlaczego mielibyśmy deinstalować ten wspaniały software :sir:

Ale tak, zgadzam się, na wszelki wypadek niechciane gry usuwam przez FTP.

Odnośnik do komentarza

To wyjaśnijmy, zanim nastanie jakaś panika: MS deaktywuje tryb developerski tym ludziom, którzy go kupili, ale nie opublikowali żadnej aplikacji w MS Store. Co to zmienia dla nas, retailowych użytkowników? Nic. Gorzej, jak ktoś zapłacił za dostęp do dev-mode żeby pobawić się w homebrew, ale chyba nikogo takiego tutaj nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...