Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pogrywałem sobie gierki ze Snesa i działają wzór. GBA cos mi nie chciało znaleźć, nie wiem czemu. N64 też spoko. 

A Duckstation i psx super sprawa, posprawdzałem sporo gierek, no i też doszedłem do wniosu ze survival horrory ze statycznymi ujęciami najlepiej przetrwały próbę czasu, naprawdę dobrze to wygląda. Parasite Eve nie przeszedłem żadnej części, Fear Effect też wydaje się ciekawy, Alone In The Dark ponoć kozak. Warto? 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Warto, jedna z ostatnich fajnych gier na PSX.

 

Dla potomności i gwoli kroniki: działa na Xbox One X. Duckstation żadnych różnic nie zauważyłem (względem Series X), Retroarch też śmiga, oczywiście Saturn, PS2, NGC i Wii są niestety niegrywalne, choć w teorii biorąc pod uwagę możliwości One X "na papierze" nie powinno być problemu, no ale... do Dreamcasta włącznie jest pefekt :).

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, drozdu7 said:

Ktoś poważnie przetestował na Xsx odtwarzanie gier z Gamecube/Wii? 

Bo na dzień dzisiejszy ponoć działają z pendraka już. 

Pytam bo nie wiem czy zacząć kompletować interesujące romy 

Gamecube działa z USB - testowałem. Z Wii trochę lipa ze względu na sterowanie, niestety do Xboxa Wii Lota się nie podłączy (na PC owszem i działa to spoko w Dolphin z Motion Sensorem na USB kupionym za 5zł z Aliexpress).

 

Co do Alone in the Dark 4 - polecam ograć wersję z Dreamcasta bo wygląda lepiej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie mogę se poradzić z flycastem - emu Dc.

W wersji standalone, wyłączyłem biosy (HLE) i gierki się odpalają, ale chce mieć wszystko w retroarch, a tam sajgon.

Mam biosy w w retroarch/system/dc - w menu retroarch nie wyświetlają się jako brakujące.

Odpalam plik GDI, ponadtwo w folderze mam jeszcze "track01.bin", track02.raw track03.bin.

Na standalone, czy wersji pecetowej te pliki działają, a tu wywala błąd

"cannot open track bin"

NIE WIEM JUŻ ALE MNIE TO WKURWIA. Na standalone działa z dysku, czy może w retroarch potrzebuje zgrania na dysk wewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, grzybiarz said:

nie mogę se poradzić z flycastem - emu Dc.

W wersji standalone, wyłączyłem biosy (HLE) i gierki się odpalają, ale chce mieć wszystko w retroarch, a tam sajgon.

Mam biosy w w retroarch/system/dc - w menu retroarch nie wyświetlają się jako brakujące.

Odpalam plik GDI, ponadtwo w folderze mam jeszcze "track01.bin", track02.raw track03.bin.

Na standalone, czy wersji pecetowej te pliki działają, a tu wywala błąd

"cannot open track bin"

NIE WIEM JUŻ ALE MNIE TO WKURWIA. Na standalone działa z dysku, czy może w retroarch potrzebuje zgrania na dysk wewnętrzny?

Ja grałem Flycast z dysku wewnętrznego, gry w formacie .cdi działaly bez problemu. Z GDI nie próbowałem na Xboxie, na PC w Retroarch działają okej. 

Odnośnik do komentarza
5 hours ago, mozi said:

Czy możecie dać cynę jak działa MGS na NGC? Ograłbym sobie remake ale nie wiem czy działa ok. Oczywiście nie natywnie minimum jakieś podbicie rozdziałki wchodzi w grę? 

Pisałem już wcześniej, że testowałem i działa ok z podbitą rozdzielczością, jedynie raz na jakiś czas zdarza się sekundowe rwanie obrazu ale pewnie da się to naprawić jakimś ustawieniem. Niestety na Dolphin nie bardzo chce mi działać widescreen hack i obraz jest rozciągnięty kiedy wybieram 16:9. W grach na PS2 przez PCSX2 działa to elegancko.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Okej. Wrzuciłem gry w GDI (w folderach) do głównego folderu RetroArch i wszystko śmiga elegancko. Odpalam z Zaladuj zawartosć i wybieram plik GDI.

Zrobiłem Ci screeny z Filezilla. Tutaj wrzucam gry - katalog głowny. ISO wrzucam bezpośrednio a gry GDI, które zawierają pliki track01.bin wrzucam jako cały folder.

1278231070_2022-01-2017_36_30-192_168.0.106-FileZilla.png.a49797ce8dedb52ff1b286a1f4854cd1.png

 

BIOSy mam w folderze system:

 

1730217100_2022-01-2017_37_18-192_168.0.106-FileZilla.png.0e9514978ddf42976bf5c0fc44058659.png108879133_2022-01-2017_37_36-192_168.0.106-FileZilla.png.679df7589fc69c0a3de087caa27c5ca5.png

 

Z poziomu RetroArch ścieżka do biosów wygląda u mnie tak:

https://i.imgur.com/FCFlgTF.png

 

Folder z grami wygląda tak. Wchodzę do niego i odpalam plik .GDI i działa :)

https://i.imgur.com/wgfFCg0.png

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...