Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, grzybiarz said:

co ta geometria robi, bo za bardzo nie widzę różnic :/

Ale hack na widescreen niezły, przecież to więcej widać gry, a nie zwykłe rozciąganie do 16:9

Wtedy nie byłby to Hack :) Oczywiście możesz też po prostu rozciągnąć ekran do 16:9 bo jest też taka możliwość, ale nie wygląda to dobrze. 

Co do Widescreen hacka - działa wyśmienicie z grami, które są w pełnym 3D. Wyglądają wtedy świetnie w 16:9, a nawet 21:9. Natomiast gorzej jest w tytułach, które maja pre-renderowane tła. Hack nie radzi sobie z nimi świetnie i może być problem z detekcją kolizji np. w takim Dino Crisis 2 nie umiałem trafić w drabinkę bo okazuje się, że jest obok tego co widzę na ekranie. Nie jest to jednak wina emulatora bo tego po prostu nie da się technicznie przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, grzybiarz said:

wlasnie się bawię, ale tej apki już na stronce nie ma. Ten do FTP styknie? W sumie zaczałem pobierać z gamepassa coś i te kurłą retroarchy, PSP standalone i inne... na to czekałem :) 

Tak, ja używam Durgango FTP i przesyłam z kompa przez Filezilla.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hakerem to ja raczej nie zostanę. Huja działa mi to, wrzuciłem na pena Silenta (pliki bin i cue) i próbowałem w retroarchu odpalić przez core duckstation i wyjebalo mi coś takiego jak na zdjęciu. 

Mam też osobno zainstalowany Duckstation i tam też nie działa. 

Udało mi się odpalić przez emu Beetle. Nie dla mnie chyba te emulatory

 

IMG_20220103_203639.jpg

Odnośnik do komentarza
17 minutes ago, drozdu7 said:

Hakerem to ja raczej nie zostanę. Huja działa mi to, wrzuciłem na pena Silenta (pliki bin i cue) i próbowałem w retroarchu odpalić przez core duckstation i wyjebalo mi coś takiego jak na zdjęciu. 

Mam też osobno zainstalowany Duckstation i tam też nie działa. 

Udało mi się odpalić przez emu Beetle. Nie dla mnie chyba te emulatory

 

IMG_20220103_203639.jpg

Gry z psx ogrywaj w Duckstation osobnej aplikacji a nie przez core w Retroarch. Jest do pobrania na tej samej stronie co Retroarch.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, drozdu7 napisał:

No mam i bawię się teraz w nim i znajduje mi obraz z grą ale wyskakuje mi "Failed to load NTSC-U BIOS" 

1. Masz na pewno dobre pliki z biosem? 

2. Pokazałeś mu, gdzie ma szukać biosów?

 

Jak coś to odezwij się na pw, zaradzimy. Musi działać i nie ma, że nie.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, drozdu7 napisał:

No mam i bawię się teraz w nim i znajduje mi obraz z grą ale wyskakuje mi "Failed to load NTSC-U BIOS" 

Jak odpalasz przez Duckstation to biosy maja być w folderze z bios z emulatorem. Odpal program do ftpa, wpisz w Google Psx bios pack, pobierz i rozpakuj do folderu bios, w folderze z emu Duckstation.

——

ja próbowałem w robocie i crash team racing ruszyło aż miło :) chcę to z dysku wszystko odpalać, chociaż jutro chce sprawdzić emu ps2, gc, psp i dremacast.

Z psp na retroarchu miałem problem ze znalezieniem gry, ale jutro będę grzebał.

Robilem już kolekcje gier na miniNES, miniSNES, PlayStation Classic (tu już Retroarch), PS3 tu Retroarch gorzej działa niż na psc… kurla teraz mnie to czeka na  xboxie :) ale jestem ciekaw jak to wypadnie. 
 

A na kompie polecam wszystkim fanom emu - Launchbox 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, grzybiarz napisał:

Jak odpalasz przez Duckstation to biosy maja być w folderze z bios z emulatorem. Odpal program do ftpa, wpisz w Google Psx bios pack, pobierz i rozpakuj do folderu bios, w folderze z emu Duckstation.

Po co, skoro można trzymać bios na USB i tylko pokazać ścieżkę programowi, gdzie on leży? Do PS2/GC jedynie potrzeba zabawy z FTP, PSX rusza od kopa z pendrajwa i nie trzeba dokładać sobie roboty.

Odnośnik do komentarza

Jest jakiś menadzer plików na Xboxa? Coś kupiłem za 12 zeta ale chyba nie działa zbytnio (ktoś polecał, a potem czytam że jednak nie :).

Odpalam gierki na wersjach standalone, PSX idzie git z USB dysku, DC odpaliłem ale przycina na filmiku. Dziwne, bo ten dysk służył za zewnętrzny do PS4, ale w sumie nie jest sformatowany w systemie konsoli, tylko NTFS. Chcę Sonica teraz przerzucić na pamięć wewnętrzną i zobaczymy, jak odpali.
Będę robił Retroarcha, więc mam nadzieję, że zbytnich różnic nie ma w emulacji między wersją standalone, a w Retroarchu, BTW dzisiaj updejt wskoczył RA. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, grzybiarz napisał:

Jest jakiś menadzer plików na Xboxa? Coś kupiłem za 12 zeta ale chyba nie działa zbytnio (ktoś polecał, a potem czytam że jednak nie :).

Był MCAM, ale go zdjęli na prośbę twórcy i teraz to już chyba tylko FTP. A może przycinki nie wynikają z typu nośnika, a jakiejś nieprawidłowej konfiguracji? Odpalasz z Flycast standalone czy core w RA?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Bzduras napisał:

A może przycinki nie wynikają z typu nośnika, a jakiejś nieprawidłowej konfiguracji? Odpalasz z Flycast standalone czy core w RA?

Widzę jak szybko miga dysk, to chyba on ma problem:), a wersja standalone.

Kurde, to chcę na próbę zgrać Sonica na pamięć wewnętrzna. W emu DC mam domyślnie te foldery typu Pobrane Muzyka Obrazy... gdzie to jest, na jakiej partycji?

W emu PSP jest gotowa ścieżka i jakoś lepiej to rozwiązali. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...