Skocz do zawartości

GRID Legends


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
49 minut temu, MaZZeo napisał:

Model jazdy lepszy niż w Grid 2019

 

ogolnie poza cringowa fabuła nie ka się do czego przyczepić, gra jest arcade ale bynajmniej nie jest samograjem. Na kierownicy bardzo przyjemnie się jezdzi.

Nie kuś diable. Mam ciśnienie na jakiś arcade od czasu Driveclub, ale nie wyszło nic co mogłoby mnie zainteresować. Niska cena tej gry jednak sprawia, że mam ochotę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy od razu skipować te kiczowate filmiki i gra serio jest bardzo fajna. Na sporą pochwałę zasluguje też grafika momentami wyglądając wręcz fenomenalnie. Dwa ostatnie wyscigi w trybie fabularnym sprawiły, że szczena wpadła pod szafkę... oświetlenie w połączeniu z HDRem robią niesamowitą robotę. 

Pamiętajcie tylko zmienić w ustawieniach konsoli odświeżanie na 60hz, bo jeśli jest na 120, to gra odpali się w 120 klatkach i w opcjach nie ma możliwości zmiany. Chociaż w tych 120 klatkach grafika nadal jest całkiem niezła, jednak widać niższą rozdziałkę i odbicia na mokrym asfalcie nie są już tak ładne 

Odnośnik do komentarza

Pogralem trochę i.... da się grać. O niebo lepsze niż te ostatnie NFSy, jednak nie nazwałbym jej bardzo fajną ;)

Model jazdy jest... bo jest. Przynajmniej nie jest abstrakcyjny jak w ostatecznich NFSach.. ale mimo wszystko jest to totalny i wciąż dosyć czerstwy arcade (sucho, desz, śnieg - przyczepność jak na klejonej nawierzchni i oponach super mega duper soft). Do Forzy Horizon czy śp. DriveCluba to nie ma najmniejszego podjazdu.

Od czasu DriveCluba nie ma na rynku dobrej arcadeówki na zamkniętym torze (Dirt 5 jest ok... ale to jednak nie to, a Wreckfest choć świetny to jednak inny rodzaj wyścigów).

Graficznie średniawo ale, że jest brzydko powiedzieć nie można. 

Odnośnik do komentarza

ta gra to po prostu mocny przykład średniaka. pograć można ale nic poza tym. jest ok i nic więcej. 

Fabułę polecam grać skipująć te filmowe wstawki. są tak badziewne że pamiętniki z wakacji czy inne trudne sprawy przy tym to festiwal w cannes. tak sztywne i sterylne te scenki że raka idzie dostać. kariera ok zrobiona ale zmusza nieco do bezsensownego grindu kilometrów żeby odblokować ulepszenia a co za tym idzie nowe wyścigi. poziom trudności jest śmieszny. jeżdżę na 3, czasami 4 poziomie z 5 możliwych. wyścigi na elicie bez problemu ale czasówki to już są jakieś chore w wykonaniu AI. 

miał być remake oryginalnego Grida a wyszła pada. widać że EA wciskało na siłę swoje poprawne 3gr do produkcji. gdyby zostawili w pełni wolną rękę Codies to może coś by było. do fajnej, torowej, arkejdówki powciskali na siłę najgorsze elementy NFS'a. 

oby tylko w WRC nic nie maczali i żeby Codies w 100% zrobiło to po swojemu bo inaczej ciężko to widzę. 

Odnośnik do komentarza

jezu jak ta gra mnie wkurwiła wczoraj. w końcu się oswoiłem, zacząłem się wczuwać i nabrałem ochoty na ściganie. przejechałem na tyle dużo z pierwszej grupy, amator czy jak to tam się nazywa, żeby odblokować drugi poziom wtajemniczenia. nowe eventy, samochody itd, no fajnie. 

po którymś wyścigu wychodzę by odkryć że cały procentowy postęp wyparował. wszędzie mam 0% postępu. najzabawniejsze że pucharki za wygrane mam nadal ale procentowo się zresetowało. a to właśnie te % gwarantują postęp i odblokowywanie kolejnych zawodów.

szybkie googlowanie i :potter: na reddicie oraz forum EA kilka wątków o tym samym. po prostu się wzięło i zjebało, od tak :dunno: niby pracują nad tym ale temat ma już jakieś ~2 miesiące więc jakoś niespecjalnie im to idzie. kurna co za porażka ta gra :facepalm:

Odnośnik do komentarza

Jeszcze co do grafiki, to albo mi się zjebał łeb, albo nie wiem o co chodzi, że na Was to nie robi wrażenia. Wczoraj miałem wyścig w jakichś chińskich czy tam japońskich dokach - noc, deszcz, neony, światełka... nosz ja pierdziulu jak to wygląda. Tak zacnego oświetlenia to ja jeszcze w wyscigach nie widziałem, a przynajmniej nie na XSX

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.09.2022 o 10:05, Michał102 napisał:

Jeszcze co do grafiki, to albo mi się zjebał łeb, albo nie wiem o co chodzi, że na Was to nie robi wrażenia. Wczoraj miałem wyścig w jakichś chińskich czy tam japońskich dokach - noc, deszcz, neony, światełka... nosz ja pierdziulu jak to wygląda. Tak zacnego oświetlenia to ja jeszcze w wyscigach nie widziałem, a przynajmniej nie na XSX

Nie robi bo jest średnia. Tak samo jak cała gra, pograłem jeszcze trochę i wyrzuciłem ją z dysku. Czekam aż znowu przecenią Season Pass do Project Cars 3, to sobie kupię i jakoś wypełnię czas do FM. Może wcześniej wjedzie WRC Generations. 

Codies od zawsze w serduszku, ale niestety Dirt Rally 2.0 to była ich ostatnia dobra gra. 

GRIDy i Dirt 5 (który BTW wygląda dużo lepiej od GL) to gierki bardzo przeciętne. Jeśli w Dirta 5 grałem, tak w GRIDy nie dam rady. Wszystko jest miałkie od modelu jazdy, po klimat i totalny brak tożsamości. Model jazdy jest tak do bólu arcadowy, że można się porzygać. Auta lecą jak po szynach, zero walki, zero wyzwania. Jeśli ktoś chce sobie porównać do dobrego arcade to zapraszam do Forzy Horizon a porządny simcade to polecam sprawdzić jedna z najbardziej niedocenianych gier - Project Cars 3. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie jest zła ta gierka, oczywiście w :cebula:

Odpaliłem żeby zobaczyć czy warto grać, a ostatecznie przy skipowaniu filmików story ukończone w jeden wieczór. Podoba mi się taka formuła - bez wychodzenia do menu, krótki, dynamiczny wyścig autem A w miejscu X, a potem szybki loading i już za kierownicą auta B w lokacji Y. Do tego nawet ładna grafika, zaskakująco dobre uszkodzenia kosmetyczne, no i te tory miejskie plus punkciki od razu przywołały miłe wspomnienia z PGR. A i jeszcze miłe zaskoczenie w postaci obecności driftu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie jest to idealna gra do abonamentu. Grafika jako całość może nie powala, ale ma kilka momentów, gdzie wygląda świetnie. Model jazdy jest prostacki, ale dzięki temu gramy bez żadnej spiny i te widoczki sobie podziwiamy. 

 

Sam ukończyłem fabułę za pierwszym posiedzeniem (oczywiście skipująć te durne filmiki), potem jeszcze zagrałem kilka wyścigów, no i gra robi miejsce na dysku dla innej. 

Ot trzeba to traktować jako jednorazowy i darmowy (knurpas) bilet do parku rozrywki. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...