Skocz do zawartości

Tormented Souls


smoo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ograłam póki co demo i powiem tyle - samo demko jest sto razy lepszą grą niż cały RE8.

 

Czuć tutaj co prawda nieco drewna, głównie modele postaci (przeciwnicy już wyglądają OK), ale KLIMAT miejscówki, gra cieni, dźwięki, niepokjące notatki i napisy na ścianach, a gdy zaczyna się "silent hill" to już czysta ekstaza. Zagadki też eleganckie, gra nie bija po oczach wielkimi HINTAMI co masz zrobić, w demku można się już nieźle zaciąć.

Widać że wpompowano budżet w oprawę lokacji i otoczenia - textury robią ogromne wrażenie i budują mega klimat.

 

No i muzyka :fsg: Dosłownie miks kilmatu znanego z oryginalengo RE2 z SH 1/2. A ten kawałek z chórkami w pomieszczeniu z ojczulkiem? No posiedziałem tam chwile w słuchafonach jak zahipnotyzowany.

 

Spoiler

 

 

Poluję na fulla, jest sztosik.

Edytowane przez smoo
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Też poluję na fulla.
Wszyscy polują a używek brak :nosacz:
Mimo wszystko widzę że coś tam się tego sprzedaje to prędzej czy później coś się trafi.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie no ale badzmy powazni, takie sztosy trzeba wspierac u producenta, wiec w gre wchodzi tylko kuno nowki. Nie wiem tylko co sie stalo ze pudelek nie ma nigdzie (jakis janusz sprzedaje na Olx uzywke za 220zl :nosacz3:), jak sie nie pojawia noweczki na rynku w normalnej cenie to bedzie trzeba kupci cyfre i tyle.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Lukas_AT napisał:

Nie wiem czy to błąd czy co, ale postać nie chce mi namierzyć wroga w piwnicy. Stoję przy świecach, więc powinna normalnie wycelować. Nawet łom nie działa. Miał ktoś?

Nie miałem z tym problemów.

Gra skończona, piękna perełka, zajebista wręcz. Polecam wszystkim fanom starych RE, Silent Hilla i Fatal Frame. Polece drugi run w zimę :D

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Lukas_AT napisał:

Lekko nie jest. Porządne zagadki, trzeba mega oszczędzać amunicję, nie ma tu miejsca na pudłowanie, a do tego taśm do zapisów jest chyba dwa raz mniej niż w pierwszym Residencie na szaraka. Nie ma zmiłuj. Do tego gra potrafi też straszyć.


Poziom trudności zagadek rośnie, pod koniec już są mocno obscurowe :D

Odnośnik do komentarza

Już sama zagadka z kluczem dała mi popalić. Jeden klucz położył na łopatki całą serię Resident Evil i zredefiniował pojęcie szukania kluczy i otwierania drzwi.
 

Jeśli ktoś nie umie angielskiego, nie ma szans przejść bez solucji. I bym nawet powiedział, że to musi być angielski lepszy niż B1,  bo niektóre teksty mają dość zaawansowane słownictwo, mimo że są krótkie.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Pomimo że gra tak mocno się wzoruje na klasycznym Residencie, to bardzo dobrze, że pozbyto się tego ograniczonego ekwipunku i skrzyń. Nie trzeba bezsensownie biegać do skrzyń i z powrotem do celu. O ile kiedyś to uważałem za zaletę, tak teraz gdy zagra się w stare Residenty, to jest to strasznie męczące. Ok, może trochę dodaje do survivalu, bo człowiek zastanawiał się, czy zabrać roślinkę czy dodatkową broń, ale Tormented Souls ma w sobie tak dużą ilość survival horroru, że ten archaizm niepotrzebny i dobrze, że go się pozbyto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...