Skocz do zawartości

Tormented Souls


smoo

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, smoo napisał:

zdecydowanie jedna z najlepszych gier tego roku, ośmieszająca nowego RE


Nie wiem, czemu "ośmieszająca", skoro to dwie zupełnie inne gry - obydwie zajebiste, a że TS jest bardziej jak klasyczne Residenty to nie oznacza automatycznie, że REVIII zostało "ośmieszone".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Nemesis napisał:

Lepiej się przyznajcie ile razy korciło Was do zerkania w poradniki przy puzzlach :banana:

Trzy puzzle musiałem obadać. Poległem przy kodzie do kasy fiskalnej, słaby w szyfry jestem, zagadka z telewizorem i z tymi naczyniami pod koniec. Ale to już ostateczności kiedy kilka dobrych (niby xD) pomysłów nie przechodzi xd A no i zasięgnąłem wskazówki tutaj co do jednych drzwi z tym kluczem :D

Edytowane przez cotek
Odnośnik do komentarza

Ja zrobiłem wszystkie puzzle sam, za wyjątkiem tego z płytą winylową. Słoń mi nadepnął na ucho i nie byłem w stanie rozróżnić, o które nuty chodziło (można to było zrobić na siłę, wciskając w rytm wszystkie kombinacje, ale nie chciało mi się z tym już bawić).

 

Jedna wskazówka dla tych, którzy będą dopiero grać i utkną na zagadkach: twórcy tej gry uwielbiają matematykę i wszelkie skojarzenia liczbowe, warto mieć to na uwadze. Każda zagadka jest logiczna i spokojnie można samemu wpaść na rozwiązanie.

 

11 godzin temu, Wredny napisał:


Nie wiem, czemu "ośmieszająca", skoro to dwie zupełnie inne gry - obydwie zajebiste, a że TS jest bardziej jak klasyczne Residenty to nie oznacza automatycznie, że REVIII zostało "ośmieszone".

 

Obie gry to "survival horror" (tak Wioche reklamuje sam Capcom, z jakiegoś powodu :dunno:), i w tym porównaniu TS deklasuje nie tylko RE ale wszystko co wyszło w tym temacie od czasów REmake i SH3 (chociaż pozostałe Silenty też były ok, to już nie było to samo).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, więcej w tej grze Silenta czy raczej Residenta? Pamiętam, że SH generalnie dało się przejść z bronią białą (pomijając bossów), straszyło napięcie budowane przez radio, a klasyczne RE raczej stawiały na unikanie walki oraz ograniczenie ilości zapisów i ilości przedmiotów do przenoszenia.

Odnośnik do komentarza

No i poszło.
Smutek mnie ogarnia że zostało już tylko przejść grę bez sejva i odłożyć pudełko na ołtarzu z mesjaszami.
Tormented na zawsze w moim serduszku.
Nawet teraz po przejściu siedzę w menu słucham tej muzy i aż się nie chcę wyłączać.a1a7cd689545ca01d4494aadbeb9c771.jpg

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie.
Pierwszy raz robię taki ukłon w stronę gry.
W re nie robiłem tych speedrunow, przejść nożem itd.
Tu jest to mało upierdliwe, speedrun no med no save.
No i gra cholernie mi podpasowala.
Oczywiście po 3 runach widzę pewne problemy chociażby techniczne ale i tak zdania nie zmienię, Tormented TOP.
Piękne czasy nastały, teraz Alan będzie grany.
A jeszcze jest visage song of horror i fatal frame w obwodzie :)
Choć nie sądzę że któraś dorówna klimatem TS.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Nie sposób znaleźć gdziekolwiek negatywne opinie o tej grze, wszyscy są przynajmniej zadowoleni lub nawet zachwyceni tą produkcją. Jedyny problem to mały rozgłos, niewiele osób o niej słyszało w zalewie chłamu mainstreamowego (sam bym jej nie zauważył, gdyby nie Aris który grał w nią na streamie i się jarał, a jesli on się jara grą to na 99% jest sztos). Dlatego warto ją promować gdzie się da, co sam też czynię chociażby na twt czy tutaj na forum.

Po głowie chodzi mi jeszcze kupno pudełeczka do kolekcji na półkę, cholernie ta gra na to zasługuje.

 

Odnośnik do komentarza

Wróciłem wczoraj do gierki i zabijcie mnie, ale czy przypadkiem miejscami nie pojawiły się nowe ujęcia kamer? W recepcji na pewno, bo byłem dość mocno zdezorientowany, gdy ujęcie rozegrało się inaczej niż je zapamiętałem. Jeśli pamięć i oczy mnie nie mylą to kudosy dla twórców, że chce im się tweakować takie rzeczy :notbad:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Musisz sciagnac cala gre po zakupie.

 

A z kluczami podpowiedz jest zawsze na drzwiach, trzeba pogimnastykowac umysl, o rzeczach wspolnych, albo skojarzeniach. W demie zdaje sie jest podpowiedz na slupku przed drzwiami (zmienili to w fullu), ale musisz myslec "po angielsku".

 

Konkretniejsza jak juz nie mozesz wytrzymac w spoilerze

 

Spoiler

zastanow sie nad "pochodzeniem", zolnierz oznacza pentagon

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...